Jump to content

Achilles prep, rolowanie, problem z wypracowaniem


paweu_s

Recommended Posts

Cześć, jestem nowiscjuszem więc proszę o wyrozumiałość.

Zacząłem swoją przygodę z detailingiem, jeśli można to tak nazwać.

Na pierwszy ogień poszedł Achilles prep + twardy aplikator od VP.

Mam problem z odpowiednim wypracowaniem środka, pracuje na niewielkiej powierzchni, nakładam malutką kropelkę i poleruje aż do wypracowania, na początku jest dobrze, ale po zrobieniu jednego elementu, pojawiają się problemy. Aplikator się zapycha, nasiąka achillesem i zaczyna się rolować, ciężko go wypracować, jedynym wyjściem jest spolerownie nadmiaru microfibrą.

 

Edit:

Jaki aplikator będzie najlepszy do Achillesa, twardy od VP, żółty od Megsa, z microfibry, bawełny?

 

Pytanie, co robię nie tak? Robiłem na słońcu, w cieniu, na małej powierzchni, na dużej i zawsze pojawia się ten sam problem.

Link to comment
Share on other sites

Ja pracuje z achillesem na padzie Megsa żółty i nigdy nie miałem tego problemu. Ten cleaner nie jest na bazie wody (dość ostry zapach rozpuszczalnika jak dla mnie)wiec nie powinno się go używać w słońcu i na rozgrzanym lakierze.

 

Przed użyciem dobrze go wymieszaj potrząsając butelką tak z minute. Wcześniej wyglinkowałeś auto i odtłuściłeś IPA bo rolować się może jak pad zbierze dużo brudu i jest nasączony środkiem. Jak pracujesz z cleanerem to po jakimś czasie pacnij nim z dociskiem na lakier gdzie jeszcze nie pracowałeś. Jak zostawi mokry ślad to oznacza ,że jest go za dużo. Poza tym jak pad już jest brudny to go odwracam na 2 stronę lub wymieniam na inny.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie w tym problem, że już po jednym panelu, pad się zapycha, mimo że stosuje bardzo mało Achillesa

Czy duży nacisk może mieć wpływ na rolowanie?

Może użyć klocka na pad żeby rozłożyć nacisk równomiernie?

Link to comment
Share on other sites

pryskasz wodą z kilkoma kroplami płynu do naczyń. I trzesz po tej powierzchni glinką. Czyste jest wtedy jak świeżą porcją glinki przejdziesz po powierzchni i pozostaje ona(glinka) czysta. Przed glinkowaniem pożądanie myjesz auto. Po glinkowaniu po raz kolejny myjesz auto aby usunąć luźny niezebrany brud.

 

Jak pad jest wilgotny to znaczy ze za dużo go nakładasz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odświeżam temat.

 

Dzisiaj robiłem punto 97r które nigdy nie było glinkowane ani nigdy nie widziało cleanera do tego nie było myte ponad 12 miesięcy. Pomimo glinki hard i wielokrotnego mycia Achilles na twardym padzie faktycznie czasami się zrolował. Nie jest to wina za dużej ilości Cleanera ale po prostu twardy pad wyciągał dużo brudu. Jedynym rozwiązaniem na to jest zmiana strony pada na czysta lub wymiana pada na 2.

Dodam jeszcze ,że na czystszym lakierze w innym aucie rolowania nie było.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.