Skocz do zawartości

Achilles prep, rolowanie, problem z wypracowaniem


paweu_s

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowiscjuszem więc proszę o wyrozumiałość.

Zacząłem swoją przygodę z detailingiem, jeśli można to tak nazwać.

Na pierwszy ogień poszedł Achilles prep + twardy aplikator od VP.

Mam problem z odpowiednim wypracowaniem środka, pracuje na niewielkiej powierzchni, nakładam malutką kropelkę i poleruje aż do wypracowania, na początku jest dobrze, ale po zrobieniu jednego elementu, pojawiają się problemy. Aplikator się zapycha, nasiąka achillesem i zaczyna się rolować, ciężko go wypracować, jedynym wyjściem jest spolerownie nadmiaru microfibrą.

 

Edit:

Jaki aplikator będzie najlepszy do Achillesa, twardy od VP, żółty od Megsa, z microfibry, bawełny?

 

Pytanie, co robię nie tak? Robiłem na słońcu, w cieniu, na małej powierzchni, na dużej i zawsze pojawia się ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje z achillesem na padzie Megsa żółty i nigdy nie miałem tego problemu. Ten cleaner nie jest na bazie wody (dość ostry zapach rozpuszczalnika jak dla mnie)wiec nie powinno się go używać w słońcu i na rozgrzanym lakierze.

 

Przed użyciem dobrze go wymieszaj potrząsając butelką tak z minute. Wcześniej wyglinkowałeś auto i odtłuściłeś IPA bo rolować się może jak pad zbierze dużo brudu i jest nasączony środkiem. Jak pracujesz z cleanerem to po jakimś czasie pacnij nim z dociskiem na lakier gdzie jeszcze nie pracowałeś. Jak zostawi mokry ślad to oznacza ,że jest go za dużo. Poza tym jak pad już jest brudny to go odwracam na 2 stronę lub wymieniam na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pryskasz wodą z kilkoma kroplami płynu do naczyń. I trzesz po tej powierzchni glinką. Czyste jest wtedy jak świeżą porcją glinki przejdziesz po powierzchni i pozostaje ona(glinka) czysta. Przed glinkowaniem pożądanie myjesz auto. Po glinkowaniu po raz kolejny myjesz auto aby usunąć luźny niezebrany brud.

 

Jak pad jest wilgotny to znaczy ze za dużo go nakładasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat.

 

Dzisiaj robiłem punto 97r które nigdy nie było glinkowane ani nigdy nie widziało cleanera do tego nie było myte ponad 12 miesięcy. Pomimo glinki hard i wielokrotnego mycia Achilles na twardym padzie faktycznie czasami się zrolował. Nie jest to wina za dużej ilości Cleanera ale po prostu twardy pad wyciągał dużo brudu. Jedynym rozwiązaniem na to jest zmiana strony pada na czysta lub wymiana pada na 2.

Dodam jeszcze ,że na czystszym lakierze w innym aucie rolowania nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.