Skocz do zawartości

Rozlana farba


Piciosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Znajomy dzwonił, że rozlała mu się farba w samochodzie, niestety nie wiem jakiego rodzaju. Da się coś takiego doprać? Na świeżo na pewno tego nie dostanę. Nie wiem jaka jest skala obrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba do włosów, farba emulsyjna, farba chlorokauczukowa, emalia, farba do malowania jajek wielkanocnych, farbki wodne dla dzieci, lakier samochodowy potocznie zwany farbą... może farba mu z nosa poszla.... farba do tablic, farba podkladowa, farba do malowania znaków poziomych na drogach....

Musi się gość określić co wylał, bo tak to wiesz wróżenie z fusów albo z farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam podobny problem jak autor wątku, tylko auto moje :(

Podczas hamowania przewróciło się wiaderko z farbą i oczywiście mam tapicerkę pod nogami pasażera i kawałek fotela w nowym kolorze. Zabrudzony materiał to nie skóra tylko jakiś zwykły welur czy coś w tym stylu - auto honda civic mb2 (angielka). Farba to lateksowa emulsja firmy Dulux. Da się to jakoś doprać? Może jakaś dobra dusza z okolicy WPR zgodzi się wyprać tylko mały kawałek auta za rozsądne pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam mam pytanie ma ktoś pomysł na bezpieczne usunięcie takiego przypadku z farbą ? głównie chodzi o plastiki, skórzaną kierownice podłoga będzie nowa siedzenia już u tapicera... farba wygląda na olejną rozpuszczalnik nitro, karbamid ani benzyna ekstrak. nie działa w żaden sposób...:/

 

8xkqsh5ik0ct_t.jpg

 

zt1k4gn2v8e1_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do malowania w ostateczności mogą iść tylko jak to usunąć tak żeby powłoka była czysta np pod malowanie bo skrobać to nie dość, że tragicznie schodzi to jeszcze plastiki wszystkie się poniszczą, próbę zrobiłem i czarno to widzę a klient po prostu nie chce kupować nowych plastików bo praktycznie na każdym plastiku jest farba i koszt całkiem spory za wszystkie wyniesie.... mi pomysły się skończyły może macie jakiś sprawdzony preparat hmm co rozpuszczania farby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywan kupisz uzywany, gałkę i mieszek równiez, tunel srodkowy do kupienia...

kierownica do obszycia...

A deskę zdjąć zeszlifować i dać do pomalowania czarną strukturą.. zapytaj tych którzy naprawiają deski po wystrzałach poduszek...

 

Mi kiedyś lakiernik prysnał tunel środkowy bardzo drobną strukturą do plastiku z tego co pamiętam to sikkens. Pamietam, że 2 lata z tym się nic nie działo, poźniej nie wiem bo zmieniłem samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko co z materiału to jak najbardziej nowe tylko problem z plastikami bo każdy element niestety osobno trzeba kupic deska kpl panel z przełącznikami airbag boczki przod tył itd kierownice można by faktycznie obszyć, a koszt plastików jest spory mimo że to auto z 2006r bo w polsce za czesci do terenowych cenią strasznie, po świętach planuje to kompletnie rozebrać bo czuje najgorsze ze również farba poszła właściwie to płynęła kratkami wlotu powietrza przy szybie w dół... po demontażu pomyśle może jakiś złoty środek się znajdzie na to:/ ale dzięki za rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przemierzałem allegro w poszukiwaniu pewnego specyfiku i przy okazji natknąłem się na preparat Solvall Spotter od firmy prochem, który ponoć działa na farbę olejną.

Mi się nigdy nie trafiło o dziwo nic z farbą olejną strikte związane do czyszczenia. Smary, paliwo, przepracowany olej, guma, wosk, farba do włosów, lakier do paznokci itd. to pestka jak dla mnie, ale olejnej raczej nie ruszy się w prosty sposób.

Można spróbować tego lub poszukać coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą to chyba nie przypadkowe rozlanie. Ktoś musial Gościulka bardzo lubić :)

 

[ Dodano: 27 Grudzień 2012, 23:23 ]

spróbuj moze ze zmywaczami lakierów. Dostaniesz w wiekszosci sklepow z farbami. Ma postać takiego gestego zelu. Nie wiem jak bedzie reagowal plastik (sądze ze moze go uszkodzic dlatego sproboj w malo widocznym miejscu, ale farba to po tym musi zjesc. Ona puchnie, a potem odlazi.

coś w tym stylu

Preperat nazywa sie ZMYWACZ DO FARB REMLACK BIS

nazwa sie nie sugeruj, wszedzie to dostaniesz gdzie maja farby.

 

http://allegro.pl/zmywacz-do-farb-remla ... 63238.html

 

[ Dodano: 27 Grudzień 2012, 23:26 ]

Kurcze i sorry za te bledy, Spróbuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dzieki myślę, że ten REMLACK coś możę zdziałać... oby tylko nie rozpuścił z farbą plastiku;d a tak po dokładnym obejrzeniu autka myśle że były właściciel to mógł zrobić sam żeby kase z ubezpieczalni wyciągnąć bo troche dziwnie to rozlanie poszło... ale moge się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Odkopuję

 

Mam na weekend samochód w którym rozlała się farba emulsyjna - wstępnie przeczyszczone i farba zeszła z dywaników i tapicerki. Jednak mam problem z boczkiem w bagażniku - w strukturze plastiku zostały resztki farby i widać gdzie była rozlana (jaśniejsze pola).

Czy ktoś znalazł jakiś sposób na zmycie tej farby? Może jakiś specyfik ze sklepu z farbami?

 

Farba dosyć stara - samochód przyjechał z Francji i jakiś czas stał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.