Skocz do zawartości

Jaki szampon do wykładziny podłogowej?


martinezzg

Rekomendowane odpowiedzi

witam - jakis szampon lub coś innego do prania szczotką tapicerki - wykładziny samochodowej koledzy polecają? nie rozchodzi mi się o fotele(mam skórę) tylko wykładziny które mam jasne- najlepiej zeby można do atomizera to wlać i psikać ....

no chyba ze vanish mi pozostaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - jakis szampon lub coś innego do prania szczotką tapicerki - wykładziny samochodowej koledzy polecają? nie rozchodzi mi się o fotele(mam skórę) tylko wykładziny które mam jasne- najlepiej zeby można do atomizera to wlać i psikać ....

no chyba ze vanish mi pozostaje ;)

 

Valet Pro HD Carpet Cleaner daje radę przy tym wychodzi bardzo tanio w stosunku do tego jak jest skoncentrowany.

Można też normalnie APC ale carpet cleaner pozostawia materiał dużo przyjemniejszy dotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - jakis szampon lub coś innego do prania szczotką tapicerki - wykładziny samochodowej koledzy polecają? nie rozchodzi mi się o fotele(mam skórę) tylko wykładziny które mam jasne- najlepiej zeby można do atomizera to wlać i psikać ....

no chyba ze vanish mi pozostaje ;)

 

Valet Pro HD Carpet Cleaner daje radę przy tym wychodzi bardzo tanio w stosunku do tego jak jest skoncentrowany.

Można też normalnie APC ale carpet cleaner pozostawia materiał dużo przyjemniejszy dotyku.

 

VP Interior APC też swietnie sobie radzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) i kurna co zakupić ? słyszałem ze vanish jednak po praniu powoduje szybsze szarzenie się materiału:) jeśli tak to wolałbym tego uniknąć.... może jednak coś dedykowanego do wykładzin? rozumiem ze Valet Pro HD Carpet Cleaner jest typowo do tego właśnie? a Interior to po prostu APC?

mam APC megsa i senso w sumie...ale chyba jednak jak coś jest typowo do tego typu zastosowań będzie chyba lepsze od apc? i jak Ultratouch pisał zostawi fajniejszy materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o żesz kur :lol: , na razie może zobaczę jak od Kapusso Valet Pro HD Carpet Cleaner podziała - jak będzie fajny to go zakupię - swoją drogą to w sumie najfajniej jak bym miał ze 4 różne próbki i szarpnął nimi oddzielne części w samochodzie:)..jak ktoś pomoże to chętnie przyjmę takowe i zrobię mini teścik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio zdemontowałem z auta wykładzinę, w celu konserwacji podłogi, i chętnie gruntownie wyprałbym ją. Jest dosyc mocno zabrudzona jak to na 22 letnie auto przystało :P

 

Posiadam APC Nielsena, prawdopodobnie nie będę kupował innych środków do czyszczenia tapicerki...

 

Czy wyczyszczę nim skutecznie moją wykładzinę? i jakie stężenie proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KraWik, szorując ją apc tylko wetrzesz syf i dużo z tego nie będzie, jak już ją wyjąłeś i nie masz odkurzacza piorącego to można ją apc + myjką i albo odessać wodę zwykłym odkurzaczem który może wodę wciągać albo po prostu powiesić i niech schnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adii, odkurzacza piorącego niestety nie mam.

 

Zrobilbym tak:

 

1] porządnie odkurzył

2] karcher wstępnie żeby wypłukać - z myjni bezdotykowej

3] APC i szorowanie szczotka w w miarę miekkim włosiem

4] Płukanie karcherem

5] EW powtórka apc i płukanie.

6] osuszenie ręcznikami

7] i na słonce żeby wyschła [przy obecnej temp pojdzie szybko]

 

Co Wy na to :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.