Skocz do zawartości

Dobór złotego lakieru - nie znacie gdzie najlepiej?


Arturro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Piszę do Was z zapytaniem czy nie znacie dobrej firmy z rejonu Katowic, Jaworzna lub okolic, która dobrze dobiera lakier?? Posiadam Nissana Primere 2000r. kolor złoty. Na dwóch błotnikach wychodzi mi rdza:/ i chciałbym to jak najszybciej usunąć. Z tego co się zorientowałem to w mojej okolicy mieszają lakiery firmy Sikkens, które nie są za bardzo polecane. Aktualnie celuje w produkty Duponta ( jednakże otwarty jestem na Wasze propozycje o ile jesteście w temacie :) ) tylko mam problem ze sklepem:/ Ewentualnie w grę wchodzi wysyłka-tylko chciałbym mieć pewność, że będą to oryginalne, sprawdzone produkty jaki i sprzedawca.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę nie polecane bo wyczytałem na innych forach typowo lakierniczych, że nie są najlepsze

i tylko tyle piszą :( trochę mało ale to mnie lekko zniechęca. Chciałbym to zrobić porządnie. Malować te elementy będzie mi znajomy, za darmo, bo jak się pytałem mistrzów lakierników to chcą 450zł za element :/ Prace przygotowawcze pod malowanie sam wykonam dlatego chciałbym kupić jakieś sprawdzone, dobre produkty a przede wszystkim aby osoba dobierająca kolor była naprawdę kompetentna :)

SJake, dzięki za namiary - przedzwonię i porozmawiam :)

Jeśli, ktoś zna firmy, które dobierają kolor i które polecacie to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę nie polecane bo wyczytałem na innych forach typowo lakierniczych, że nie są najlepsze

i tylko tyle piszą :( trochę mało ale to mnie lekko zniechęca. Chciałbym to zrobić porządnie. Malować te elementy będzie mi znajomy, za darmo, bo jak się pytałem mistrzów lakierników to chcą 450zł za element :/ Prace przygotowawcze pod malowanie sam wykonam dlatego chciałbym kupić jakieś sprawdzone, dobre produkty a przede wszystkim aby osoba dobierająca kolor była naprawdę kompetentna :)

SJake, dzięki za namiary - przedzwonię i porozmawiam :)

Jeśli, ktoś zna firmy, które dobierają kolor i które polecacie to proszę o info.

 

Chcesz miec dobrze ale jednoczesnie tanio :o i na zlotym metallicu :o i robic to sam :o

 

Dobrac odpowiedni odcien to niezla sztuka, lakiernicy czasem kilka razy probuja i rzucaja k...i na prawo i lewo.. bo nic nie wychodzi, poznej cieniowania wchodzenie na kolejne elementy pyłem itp... Poza tym wpływ promieni slonecznych, wczesniejszych ingerencji lakierniczych, ułożenie ziarna w bazie przy malowaniu... marka lakieru, obecnie "ukochane" lakiery wodne i inne ekologiczne wynalazki, to wszystko ma na to wpływ.

Nie da sie pomalowac jak w fabryce i tyle!

Zgadzam sie co do zdzierstwa - bo nie widze roznicy w malowaniu za 250 i 450 zl - tak samo spieprzone i zrobione niechlujnie... ale to rynek wyregulowal - handlarze chca szybko i tanio wiec maja, zrobione byle jak ... bo po co sie przykladac skoro nie placa

Cierpia na tym ludzie ktorzy chca miec dobrze zrobione a nie maja bo nie ma na to czasu.... i tak na serio skasowane jest tylko 450 a robota tak samo kiepska jak za 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chcesz miec dobrze ale jednoczesnie tanio :o i na zlotym metallicu :o i robic to sam :o

 

Dobrac odpowiedni odcien to niezla sztuka, lakiernicy czasem kilka razy probuja i rzucaja k...i na prawo i lewo.. bo nic nie wychodzi, poznej cieniowania wchodzenie na kolejne elementy pyłem itp... Poza tym wpływ promieni slonecznych, wczesniejszych ingerencji lakierniczych, ułożenie ziarna w bazie przy malowaniu... marka lakieru, obecnie "ukochane" lakiery wodne i inne ekologiczne wynalazki, to wszystko ma na to wpływ.

Nie da sie pomalowac jak w fabryce i tyle!

Zgadzam sie co do zdzierstwa - bo nie widze roznicy w malowaniu za 250 i 450 zl - tak samo spieprzone i zrobione niechlujnie... ale to rynek wyregulowal - handlarze chca szybko i tanio wiec maja, zrobione byle jak ... bo po co sie przykladac skoro nie placa

Cierpia na tym ludzie ktorzy chca miec dobrze zrobione a nie maja bo nie ma na to czasu.... i tak na serio skasowane jest tylko 450 a robota tak samo kiepska jak za 250

 

Tanio to ja nie chcę tego zrobić. Wole wydać troszkę więcej pieniędzy na materiały niż zapłacić za dwa elementy 900zł lakiernikowi. Fakt, ma dużo więcej doświadczenia niż ja ale ja tylko przygotuję podłoże (oczyszczę tyle ile się da, jak zostaną jakieś parchy to fertan na to, potem jakiś podkład reaktywny, podkład akrylowy, szpachla itd.) a znajomy mi pomaluje. Zna się na rzeczy bo bardzo często maluje części samochodowe. Może nie robi tego zawodowo ale jak widziałem jego prace to efekty są zadowalające. Zdaję sobie sprawę by zrobić to wszystko jak w fabryce jest ciężko ale jak do tego zrobię polerkę całego samochodu to może nie będzie dużej różnicy. Dlatego szukam sprawdzonych sprzedawców, sklepów gdzie znają się na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć zrobione dobrze do pisz na Pw

Znam Goscia w okolicach Jaworzna który potrafi zrobić dobrą robote . Porządny warsztat

Jeśli trzeba to nawet tak ze cieżko będzie sie poznać miernikami lakieru .

Całe szczęści sa jeszcze miejsca gdzie idzie zrobić autko Porządnie !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturro, znajomy oddawał ostatnio Skode o złotym kolorze (szampańskim) na której było robione kilkanaście zaprawek. Wykonanie pierwsza klasa, bez pokazywania gdzie szukać, szkoda tracić czas na szukanie. Gość działa pod Chrzanowem i po tym co widziałem, mogę polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc. Byłem u lakiernika, który polecił mi Dawid_emm fachowo mi doradził tzn. powiedział mi, że nie chce naciągać mnie na koszta od 800zł (mało jak za taką robotę) choć nie wiadomo co by jeszcze wyszło. Dodał również, że jak już rdza wychodzi to prawdopodobnie cały element jest zainfekowany (choć tego nie widać) i jego praca może wytrzymać 6 miesięcy:/ - nie ma złotego środka na rdzę:/ Po rozmowie z nim kupiłem u niego niezbędne materiały i wraz z kolegą załatwimy sprawę. Ile wytrzyma to się okaże - opiszę w tym temacie co i jak. Z góry dzięki za zainteresowanie się sprawą.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.