Skocz do zawartości

Podłączenie wodomierza pod kran


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Potrzebuje jakiś diwajs do podłączenia licznika do zewnętrznęgo kranu, bez robienia kombinacji alpejskich z 15 różnymi przyłączami i przejściówkami, macie jakiś pomysł ?

 

Licznik o taki, średnica gwintu 3/4 cala :

 

 

1280902031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Najzwyklejsze przyłącze, problem w tym że szukam i znaleźć nie moge takiej przejściówki która z jednej strony nakręcałoby się na gwint w liczniku, a z drugiej wczepiało w przyłącze, w ogrodniczych/budowlanych o takich nie słyszeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No właśnie nie, licznik ma być mobilny...długa historia z rozliczaniem się z pozostałymi mieszkańcami domu, więc chce się podpinać swoim licznikiem przy myciu żeby nie było wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toto co łączy wodomierz z rurą się to nazywa ŚRUBUNEK :kox: (przeważnie ma jeszcze dziurki do przeciągnięcia drucika do zaplombowania)

pracowałem z wodomierzami 8 lat to wiem :mrgreen:

pytaj w pierwszym lepszym hydraulicznym (markety sobie odpuść bo to taki wynalazek gdzie dla obsługi śrubka i czekoladka to to samo - towar) w starych sklepach siedzą stare spece i na pewno Ci podpowiedzą co i jak.

nie zapomnij o uszczelkach ! ! ! (najbezpieczniej z 2 kpl.)

wodomierz powinien być zamontowany gdzieś na stałe (nie może być np na luźnym wężu) bo to urządzenie pomiarowe i musi być zamontowane jak trzeba.

8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toto co łączy wodomierz z rurą się to nazywa ŚRUBUNEK :kox: (przeważnie ma jeszcze dziurki do przeciągnięcia drucika do zaplombowania)

pracowałem z wodomierzami 8 lat to wiem :mrgreen:

pytaj w pierwszym lepszym hydraulicznym (markety sobie odpuść bo to taki wynalazek gdzie dla obsługi śrubka i czekoladka to to samo - towar) w starych sklepach siedzą stare spece i na pewno Ci podpowiedzą co i jak.

nie zapomnij o uszczelkach ! ! ! (najbezpieczniej z 2 kpl.)

wodomierz powinien być zamontowany gdzieś na stałe (nie może być np na luźnym wężu) bo to urządzenie pomiarowe i musi być zamontowane jak trzeba.

8-)

 

marcingg czytaj uważnie, to ma być zamontowane na kranie !! a jak już to do podłączenia wodomierza jest półśrubunek !!

 

Evo taki "mobilny" wodomierz nie może być podstawą do " rozliczania" się z sąsiadami. on musi być zamontowany na stałe i zapląbowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Hm, fajne urządzenie ale w miarę możliwości chciałem wykorzystać ten licznik co mam :o no chyba że nie będzie prostego rozwiązania, to trzeba będzie kupić.

 

Pomysł z licznikiem i rozliczaniem jest ich, nie mój, ja wiem ile mnie mycie auta kosztuje rocznie, ale skoro chcą i wiedzą że wiąże się z to z każdorazowym podłączeniem, to nie mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No popatrz,a w moim Allegro nie było tego cuda ;):oops: :oops: wychodzi na to że właśnie tego szukam, przyłącze na kran już jest, z resztą musi zostać bo z kranu korzysta dozorca i inne osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo a nie ma możliwości by przed kranem dać trójnik i do niego podłączyć Twój wodomierz i przyłącze do węża ?? takie ustrojstwo dałoby się zapląbować, więc sąsiedzi nie mieli by argumentu o oszukiwaniu na wodzie...

 

tylko Twój kurek musiał by być zamykany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Evo a nie ma możliwości by przed kranem dać trójnik i do niego podłączyć Twój wodomierz i przyłącze do węża ?? takie ustrojstwo dałoby się zapląbować, więc sąsiedzi nie mieli by argumentu o oszukiwaniu na wodzie...

 

 

Możliwość pewnie jest, ale trzeba by się troche pobawić , a tak wpinam licznik przed myciem, wypinam po i koniec.

 

Tu nawet nie chodzi o oszukiwaniu na wodzie, tylko o problemy z dokładnym wyliczeniem ile idzie na moje mycie auta i dokładne rozliczenie się z tego. A ryzyko że zapomni mi się podpiąć licznik leży po ich stronie , to juz ustaliliśmy wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik nie może być zakładany i zdejmowany

musi być zamontowany na stałe (po zdjęciu poszedłbyś do domu i puścił wodę w niego w drugą stronę :-] i tak samo mogłoby być gdyby to oni go zakładali i zdejmowali)

 

masz wodomierz, do niego są PÓŁśrubunki a do nich przykręcasz przy pomocy uszczelniacza (pakuły i pasta uszczelniająca, lub taśma teflonowa) co tylko chcesz byleby było zgodne ze średnicami (trójniki, redukcje średnic, złączki itp)

w półśrubunkach masz otwory do plombowania

 

proponuję coś takiego

trójnik -> jedno wyjście Twoje -> wodomierz -> zaworek/kranik -> szybkozłączka do węża

-> drugie wyjście z trójnika dla innych.

 

szybkozłączkę proponuję zabierać ze sobą coby się komuś nie przydała :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
licznik nie może być zakładany i zdejmowany

musi być zamontowany na stałe (po zdjęciu poszedłbyś do domu i puścił wodę w niego w drugą stronę i tak samo mogłoby być gdyby to oni go zakładali i zdejmowali)

 

 

 

Rozgryzłeś mnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.