Skocz do zawartości

Odnowa Focusa..


Kreplo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W końcu nadszedł czas, żeby odnowić swojego focus. Samochód zakupiony rok temu więc nie było pieniędzy żeby go upiększać. Teraz po zimie mam zamiar odpicować swoją maszynę.

 

Mam parę uszkodzeń wizualnych i od tego chciałbym zacząć zwracając się do was z prośbą o pomoc.

 

Jeżeli temat w złym dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie.

 

Więc zaczynajmy.

 

1. Odklejająca się listwa z tyłu nad rejestracją. Powiedzcie czym ją dokleić? Trzeba zdejmować całą?

 

odlepiajcasilistwa.jpg

 

2. Uszczelka nad szybą trochę odpadła. Da się to czymś naprawić jakoś?

 

oderwanauszczelka.jpg

 

3. Zdarty lakier nad listwą? Co z tym robić? Zostaje tylko zaprawka?

 

zdartylakiernadlistwa.jpg

 

4. Przebarwienie lakieru. Co to jest jak z tym walczyć?

 

przebarwienielakieru.jpg

 

5. Listwy dzielące szyby. Co to jest za tworzywo? Mam ich trochę porysowane w niektórych miejscach. Walczyć z tym tak samo jak z lakierem na aucie? Polerowanie?

 

plastikimidzyoknami.jpg

 

6. Wyblakłe, brzydkie plastiki, klamki listwy. Jak ich odnowić by nabrały ładnego czarnego koloru? I co zrobić z tym lakierem przy klamce? Spróbować polerować pastami polerskimi?

 

klamka.jpg

 

przebarwieniaplastikw.jpg

 

7. Trochę rysek mam na masce i na drzwiach? Jak z nimi walczyć? Czy pasta polerska da radę? Co robić

 

rysy.jpg

 

rysy5.jpg

 

rysy3.jpg

 

rysy2.jpg

 

rysy4.jpg

 

Bardzo proszę o jakieś cenne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odklejająca się listwa z tyłu nad rejestracją. Powiedzcie czym ją dokleić? Trzeba zdejmować całą?

 

zdjąć i nową taśmę dwustronną ;)

 

3. Zdarty lakier nad listwą? Co z tym robić? Zostaje tylko zaprawka?

 

zaprawka

 

4. Przebarwienie lakieru. Co to jest jak z tym walczyć?

 

to nie przebarwienie odparza się klar :/ nic z tym nie zrobisz tylko lakiernik

5. Listwy dzielące szyby. Co to jest za tworzywo? Mam ich trochę porysowane w niektórych miejscach. Walczyć z tym tak samo jak z lakierem na aucie? Polerowanie?

 

polerowanie

 

6. Wyblakłe, brzydkie plastiki, klamki listwy. Jak ich odnowić by nabrały ładnego czarnego koloru? I co zrobić z tym lakierem przy klamce? Spróbować polerować pastami polerskimi?

 

środków do plastiku jest w brud, ale to w okolo klamki to klar schodzi tylko lakiernik :/

 

reszta rys do usunięcia pastami

 

 

Ale reasumując najpierw lakiernik musi naprawić wcześniejszą spartoloną robotę a pózniej polerka itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzinkins za odpowiedzi.

 

4. Przebarwienie lakieru. Co to jest jak z tym walczyć?

 

 

to nie przebarwienie odparza się klar :/ nic z tym nie zrobisz tylko lakiernik

a powiedzcie mi, mogę to jakoś sam zrobić? Trzeba lakierować cały element, czy mogę tylko w tym odrębie?

 

reszta rys do usunięcia pastami

czyli z tymi wszystkimi rysami ze zdjęca numer 7 pasta polerska powinna sobie poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi, mogę to jakoś sam zrobić? Trzeba lakierować cały element, czy mogę tylko w tym odrębie?

 

Miałem ten sam problem w jednym ze swoich starszych autek i próbowałem to zrobić sam ale problem ciągle powracał :/ Można zrobić miejscowo ale nie będzie to lepiej wygladało jak teraz :? A i tak z czasem wyjdzie obok :oops:

 

 

 

czyli z tymi wszystkimi rysami ze zdjęca numer 7 pasta polerska powinna sobie poradzić?

 

może na najgorsze papierek p2000 i p3000 ale najpierw pasty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem ten sam problem w jednym ze swoich starszych autek i próbowałem to zrobić sam ale problem ciągle powracał :/ Można zrobić miejscowo ale nie będzie to lepiej wygladało jak teraz :? A i tak z czasem wyjdzie obok

 

w takim razie na razie to zostawię jak się pogorszy to lakiernik

 

 

może na najgorsze papierek p2000 i p3000 ale najpierw pasty ;)

 

na początek wezmę UC ręcznie. Tak to będzie moje pierwsze poważne czyszczenie. Najwyżej potem zakup polerki i innych past.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.