Skocz do zawartości

Honda Civic VI Coupe


bike3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od jakiegoś czasu przeglądam forum, spróbowałem swoich sił z moim samochodem czyli Civicem z 1999roku. Auto ogólnie wyglądało ładnie, ale patrząc dokładnie miało bardzo dużo 'świrli' i kilka głębszych rys. Cała zabawa zajęła jakieś 20pare godzin(maski nie polerowałem). Na forum wyczytałem że Honda ma miękki lakier, ale żeby uzyskać fajny efekt musiałem każdy element polerować trzy razy pastą Menzerna IP2500 z padem Lake Country Hydro-Tech. Patrząc na inne projekty forumowiczów oceniam swoją prace na 60%(efekt jest ale ideału nie ma).

Sory za słabe zdjęcia ale nic lepszego nie mam ;(

 

sdc13667p.jpg

 

używałem:

 

 

Mycie:

# Rise & Shine Big Apple Shampoo

# Meguiar's Quik Detailer + Meguiar's Clay bar

 

 

Korekta:

# Polerka Silverline

# Menzerna IP2500 250ML + Lake Country 140MM Pomarańczowa

# Menzerna SF4000 250ML + Lake Country 140MM Czerwona

# IPA 1:1

 

 

Wosk:

# Meguiar's Cleaner Wax Liquid

# Chemical Guys WAP-S Premium

 

 

Środek:

# Supreme Shine Protectant

 

 

Plastiki i opony:

# Valet Pro Talos Protectant

 

 

Koła:

# Valet Pro Bilberry Safe Wheel

 

 

Pozostałe:

# Pędzelek

# Mikrofibry

# Water Magnet Microfiber Drying Towel

# Meguiar's Deep Pile Chenille Wash Mitt

# Taśma 3M

# Dwa wiadra

 

Samochód przed

:ad:

sdc13651bk.jpg

 

sdc13653.jpg

 

sdc13654z.jpg

 

sdc13657.jpg

 

sdc13663.jpg

 

sdc13666y.jpg

 

sdc13710y.jpg

 

sdc13715u.jpg

 

sdc13777.jpg

 

sdc13778.jpg

 

sdc13793.jpg

 

sdc13872l.jpg

 

sdc13880l.jpg

 

 

Kilka fotek 50/50

 

 

sdc13873h.jpg

 

sdc13831i.jpg

 

sdc13830r.jpg

 

sdc13816.jpg

 

sdc13812n.jpg

 

sdc13784x.jpg

 

sdc13783d.jpg

 

sdc13723v.jpg

 

sdc13719m.jpg

 

 

Po polerowaniu i woskowaniu

 

 

sdc13745.jpg

 

sdc13760.jpg

 

sdc13768.jpg

 

sdc13771.jpg

 

sdc13836.jpg

 

sdc13829.jpg

 

sdc13827lv.jpg

 

sdc13823.jpg

 

sdc13804v.jpg

 

sdc13797f.jpg

 

sdc13787c.jpg

 

sdc13841o.jpg

 

sdc13849d.jpg

 

sdc13879e.jpg

 

sdc13899i.jpg

 

sdc13900v.jpg

 

sdc13901.jpg

 

sdc13903.jpg

 

 

 

Kilka zdjęć samochodu

:)

 

sdc13943z.jpg

 

sdc13916.jpg

 

sdc13920n.jpg

 

sdc13925.jpg

 

sdc13940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi troche zdjec 'w akcji', jak i zdjec srodka. Ogolnie calkiem fajnie Ci to wyszlo. Moim zdaniem rowniez zabraklo fg500 a zamiast 2500 i 4000 wzialbym ff3000. Do e46 bez fg500 lepiej nie podchodz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bike3r, ładnie Ci to wyszło, jak na pierwszy raz :good: Wydaje mi się, że jednak źle zrozumiałeś chłopaków. Nie zaczyna się od najbardziej tnących past. Zaczyna się od słabszych kombinacji i dopiero, gdy te nie dają rady (jak w Twoim przypadku) bierzesz coś cięższego kalibru. Po prostu zabrakło Ci FG500 w arsenale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nasluchalem ze lakier miekki, Hondowski. Jechalem co prawda ssr 2,5 i wykanczalem ssr 1 z palety PB i to na Kaestrel das6 czyli orbitalu, miejscowo UC i sczeze powiem ze chodz lakier miekki to trzeba czasem mocniej porzycisnac by cos zjechac konkretnego.

 

Przecierajac ipa nie narobilo lekkich swirli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecierajac IPA nie narobilo lekkich swirli?

Koledze pewnie chodziło o rysy po przetarciu MF w celu wytarcia resztek past. Tak to jest jak się jest niecierpliwym i nie odczeka aż lakier ostygnie, aczkolwiek nawet na zimnym można sobie szkód narobić chcąc mocniej wytrzeć :P

bike3r, pierwsza robótka... jest dobrze :good: nie drzyj może już bardziej tego lakieru - no chyba, że bardzo chcesz. Jak już ktoś napisał, zaopatrz się w dobrą rękawicę i MF to może wytrzymasz do kolejnej wiosny :D do tego dobry cleaner +wosk i będzie pięknie.

Jeszcze kilka słów odnośnie relacji...wiem...robaki w tyłku, ale czasem może warto odczekać tydzień i wrzucić full stage :? środek, koła, silnik :idea: sam przy pierwszej relacji tak zrobiłem a potem żałowałem, że się nie wstrzymałem :x

 

Powodzenia przy dalszych pracach :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senz, Mam rękawice i ręcznik Megasa(opis :P ). Boje się że po pierwszym myciu porysuje cały lakier i cała praca pójdzie w piz.du :/

W zestawie zmieniłbym jeszcze wosk na Collinite 476, ale to dopiero jak będę zamawiał coś z neta.

Shaddy, VP Talos Protectant użyłem na opony i po minucie wytarłem, może powinienem zostawić na dłużej żeby efekt był fajniejszyalbo dwie warstwy dać?

Pavlik, środek i silnik były myte tydzień wcześniej, dopiero przy polerce wziąłem sie za robienie fotek przy pracy

Dzięki wszystkim za opinie i porady :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maska nadaje się teraz na śmietnik :/ sam to zrobiłem i żałuje. Najpierw była w ori kolorze, pomalowałem na czarno, ale że rost zaczął mi sie podobać to zdarłem lakier(dlatego taka nie równa) i wyszło coś takiego http://img535.imageshack.us/img535/3182 ... 120002.jpg . Rdza była fajna dopóki nie zaczęła brudzić innych elementów :? dlatego teraz machnąłem ją na czarno. Aktualnie szukam maski w moim kolorze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dałeś z tą maską :D

Jeszcze 2 tyg temu miałem taką kupe ale polifta. Świetne auto.

 

Ja bym powalczył jeszcze z plastikami i oponami na Twoim miejscu bo jakoś słabo to wygląda. Może zdjęcia takie, nie wiem, ale znam te plastiki i te wyglądają jakoś blado mimo wszystko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po plastikach może nei widać bo nie było żadnego foto przed wyczyszczeniem, zresztą te 'listwy' na drzwiach są chyba z gumy. Fajnie wyszło na podszybiu bo tam jest normalny plastik. Może na dniach dam drugą aplikacje Valet'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przyszła paczka z nowymi rzeczami do pielęgnacji samochodu, w tym wosk PB WORLD NATTY'S WAX RED, b.ładny zapach. nie wiem ile gram dałem na samochód, tak na oko z 2mm w opakowaniu ubyło(nakładane gąbką)

 

+nowa maska w moim kolorze:D

sdc14008j.jpg

 

sdc14007g.jpg

 

sdc14004wy.jpg

 

sdc14002v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.