Skocz do zawartości

Myjka karcher k2.13


Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów - ponieważ chcę zakupić myjką a pojęcie mam blade prosiłbym o poradę czy warto zakupić Karchera k2,13 (promocja a leroymerlin)239 zł... czy lepiej dołożyć dosłownie parę zł i zakupić k2,15 http://allegro.pl/karcher-k-2-15-plus-p ... 56456.html

chyba ze te myjki to budżetówki z nazwą karcher i je sobie darować?

myjnia potrzebna mi będzie do autka oraz do domu - jakieś posadzki itp....

jeśli nie te to czy w cenie do 300 zł zakupię coś sensownego? i co trzeba dokupiuć do tych urządzen? :)

z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze za 300zł nic nie zakupię do domowego użytku?

 

Kupisz, ale szkoda nerwów ;)

 

w takim razie jakieś mininamle dane techniczne np ile watt jakie ciśnienie powinna mieć?

 

140 Barów

1,9 kW

460 L wody

 

Czyli k 5.55 :-] Spytaj patryczken16 ile jego 5.55 wytrzymał i działa nadal bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Karchera serii 2 - porażka.

Moje zdanie jest takie- kupienie myjki 100, 110 bar budżetowej to bardzo zły pomysł i nietrafiony wydatek.

Minimum to np:

http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-nil ... 53057.html

lub ten Parkside co ostatnio był w Lidlu, a w moim Lidlu nadal stoi 2 szt. :)

Swoją drogą to jest temat o myjkach tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego GTIFAN a symbol tego parkside?

 

[ Dodano: 23 Marzec 2012, 21:36 ]

a czy lepiej do parkside dołożyc 50 zł i zakupić NIlfisk ALTO C120.3?

stwierdziłem po postach ze za 300 zł szkoda kupować myjkę stwierdziłem więć ze sprzedam kilka kosmetyków i budżet wyniesie 500zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak - ale z tego co widzę i czytam seria k2 odpada - małe koszty i pewno jeszcze mniejsze możliwości :)

jak pisałem budżet skoczył do 500 zł i do tej kwoty szukam myjki teraz - albo Perkside ew Alto C120 - lub coś w tym zakresie cenowym :)

info i propozycje mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może jeszcze napisze żeby przemyśleć zakup innych marek myjek ze względu na zakup profesjonalnej pianownicy aby nie było problemu z podłączeniem tejże pianownicy do myjki :o

tez i o tym samym pomyślałem - :)

ale tutaj to już całkowiuce zdaję się na doradę forumowiczów ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tutaj to już całkowiuce zdaję się na doradę forumowiczów ... ;)

 

Wiec coś co jest znane na świecie i Polsce ;) Ja ze swojej strony polecamKarchera

PS Nie pracuje w tej firmie ani jej nie sprzedaje jest to tylko moje zdanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej zabawki nie polecam bo bedzie tak:

 

1. kupisz, fajnie będzie się pryskało jak to zawsze na początku

2. stwierdzisz że to sikawka i lepiej dać dziecku do zabawy

3. dziecko się nie pobawi bo myjka padnie :evil:

4. i tak kupisz wyższą serie a warto dołożyć, a to k2 poleci i tak na śmietnik bo to jednorazówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na twoim miejscu wybrał bym Parksida, kolega ma takiego i mogę to porównać do mojego K 5.55. Jest ok. ogólnie, a na użytek domowy wystarczy w 100%. Tylko teraz to musisz dobrze Lidle przetrzepać gdzie się ostały te myjki jak u Ciebie nie ma to Ci prześlą z innego Lidla jak będziesz bardzo zaineresowany kupnem. Ja tak kiedyś odkurzacz Parksida kupiłem w Lidlu już było po promocji ale w 4 dni ściągnęli mi z jakiegoś innego Lidla w PL. W moim Lidlu- "59-225 Chojnów" jest jeszcze jedna na wystawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec jutro do Ladla się zapuszczę - jeśli nie będzie to poproszę o sciągnięcie - a jeśli odmówią to poproszę o sprawdzenie czy u Was w okolicy gdzies nie ma i ew im wskaze gdzie jest i skąd go sciągnąć....

a pytanie czy pianownicę do tego można spokojnie dokupić czy problematyczny to temat?

bo zostaje mi wtedy Alto 120 do którego chyba z pianownicą nie będzie problemu/?

 

[ Dodano: 25 Marzec 2012, 11:39 ]

a co koledzy sądzicie o PW 1700?

http://allegro.pl/blackdecker-myjka-cis ... 99482.html cena niższa nawet od Parkside 2 lata gwarancji - czy ktoś może się wypowiedzieć w temacie tego B&D?

 

[ Dodano: 25 Marzec 2012, 18:45 ]

w budżeci mieści się jeszcze nilfisk 120 http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-nil ... 53057.html

czyli zostaje mi pytanie Parkside-PW1700 B&D czy Nilfisk - będę wdzięczny za doradę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

ODGRZEJE TEMAT.

mam myjke cisnieniowa karcher k2 juz 3 rok ale zauwazyłem ze po podłączeniu itd.gdy juz nabiera cisnienia(silnik chodzi),zaczyna podawac wode a i za 5sekund przerywa,silnik dalej chodzi i znowu podaje itd ale pełnego cisnienia nie ma,pełne jest dopiero po paru minutach zaczyna dobrze funkcjonwac.

Konczy sie juz? czy to moze wina tez zakamienienia? jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak przedmówcy- nie polecam tego typu myjek. Rozsądne minimum to seria K5, wszystko poniżej nie jest warte swoich pieniędzy, a k2 to już w ogóle taka padaka, że szkoda gadać.

Niestety "dobra" (seria home to nic nad wyraz dobrego, ale nawet w zastosowaniach semi pro wystarcza) myjka swoje kosztuje i nie jest to 300 złotych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojti91zmc,

Cześć,

Co do twojego problemu z myjką rozwiązań może być wiele.

Akurat jestem ostatnio w temacie bo sam miałem taki problem z moją towarzyszką K 502 M.

U mnie objawy były takie jak u ciebie to jest:

-myjka kilka sekund działała z dobrym ciśnieniem, nagle przerwa dopompowanie i znowu ok, czasem zrobiła tak pare razy i sie uspokajała

-znaczny wzrost wibracji na lancy, po pracy dosłownie "odpadały ręce"

-znaczne zmniejszenie ciśnienia

Gdy ją rozebrałem okazało się, że u mnie w pompie zaklinował się jeden z trzech tłoczków i była połamana cała sprężyna w związku z czym nie odbijało go i pompa pracowała na dwa tłoki, powodowało to niesamowite wibracje na lancy.

Jednakże zanim przystąpiłem do całkowitego rozczłonkowania mojej myjki, zasięgnąłem lektury po wszelkich forach i wiele bardzo błahych rzeczy sprawia takie kłopoty.

 

Po pierwsze dość częstą sprawą jest zużycie się lub przytkanie (kamyczykiem itp.) dyszy wysokociśnieniowej, ale to można łatwo sprawdzić, przemyć ją, jeśli coś siedzi na wylocie to spróbować wypchnąć igłą lub czymś podobnym.

 

Po drugie kolejną rzeczą może być zawór maksymalny, który umieszczony jest w myjce tuż pod wyłącznikiem (pokrętłem) i w razie gdy w myjce jest zbyt wysokie ciśnienie, zawór odbija wyłącznik i pompa przestaje pracować. Zawór ten wystarczy wyjąć i przesmarować smarem silikonowym, ponieważ przez brak poślizgu chodzi "zero jedynkowo" i powoduje problemy. Zawór zlokalizujesz jak mówiłem pod pokrętłem, a właściwie pod puszką elektryczną. Będzie tam wystawał taki czarny, cienki trzpień, zamocowany obejmą dwoma śrubami z łbami typu torx (właściwie cały karcher jest poskręcany śrubami tego typu).

 

Oczywiście problem może być taki, że też się u ciebie zaklinował jeden z tłoków (np. poprzez przegrzanie pompy, nalot na tłoku), ale wydaje mi się że w twojej myjce jest pompa z kompozytu, a nie aluminiowa jak u mnie i jest małe ryzyko, że tak się stało. Jeśli pompa u ciebie jest kompozytowa (a na 99% tak jest) to mogło również dojść do pęknięcia głowicy pompy, dość częsty przypadek w tych myjkach, z tego co czytałem.

 

Niemniej jednak polecam, jeśli myjki używasz często, rozebrać pompę, obejrzeć uszczelniacze, przede wszystkim sprawdzić czy się do oleju w pompie nie przedostała woda (u mnie zrobiła się solidna emulsja), zalać nowym olejem (przekładniowy do przekładni Hipoidalnych np. SAE 80W90), wymienić uszczelniacze, obejrzeć zaworki, co potrzeba przesmarować smarem silikonowym i będzie hulała jak nowa.

 

Jeśli czujesz się na siłach zrobić to samemu to polecam, bo nic nie kosztuje, a ewentualne części nie są jakoś specjalnie drogie (wielki + dla Karchera, za to że właściwie każdy element da sie kupić osobno, a nie ja ma to miejsce obecnie, że trzeba kupić cały zaspół części).

 

Mam nadzieję, że troche pomogłem,

Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu usterki :)

 

P.S. Jeszcze taka uwaga co do części, radzę popisać do certyfikowanych serwisów w waszych miastach i podpytać o koszt, bo możecie się nieźe (bardzo pozytywnie) zdziwić.

Szukając w internecie znalazłem np. komplet 6 uszczelniaczy (po dwa na każdy tłok) za 120zł lub też w niektórych miejsach po ok.20 zł/szt, tymczasem w serwisie karchera za niecałe 75 PLN brutto udało mi się kupić:

- wyżej wymieniony komplet uszczelniaczy 6 sztuk (ok. 41 PLN)

- 3 x sprężyna tłoka (dwie wymieniłem na zapas, bo też już mają swój przebieg) (25 PLN)

- uszczelniacz wału (8 PLN serwis/ ok. 25 PLN w internecie)

 

Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony i gdyby nie to, że nigdzie nie znalazłem w/w sprężyn naciskowych, pewnie nigdy bym do nich nie napisał żyjąc z przeświadczeniem, że będzie drogo.

Jedynie olej radziłbym kupić, w jakimś sklepie motoryzacyjnym bo ten opatrzony logiem Karchera chyba ma dodatki złota w sobie, tak sie chłopaki cenią :)

 

Uff... troche sie rozpisałem, ale przynajmniej, ktoś może skorzysta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.