Skocz do zawartości

Po lakierniku


Maly7887

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oddałem auto lakiernikowi do polakierowania kilku elementów. Zauważyłem na nadkolu plastikowym lakier, auto nie było dość dobrze zabezpieczone. Myślałem że to na piasku ale niestety to jest bezpośrednio na nadkolu - niebieski i trochę białego podkładu. Czym to usunąć?

 

Drugi problem lakiernik do bezbarwnego nie dodał chyba utwardzacza, jak dotykam lakier to czuć, że jest taki trochę inny, jakby miększy to dlatego, czy po prostu trzeba poczekać żeby lakier stwardniał - minęło już około 4dni od lakierowania. Mam mu jutro oddać do poprawki bo w kilku miejscach jest zbyt cienka baza.

 

Trzeci, lakier jest jakby chropowaty na calym aucie praktycznie. Czym to usunac, auto bylo malowane w garazu bez zadnych wyciagow - tak mysle. Po prostu go nie widac ale jak dotykam na suchym lakierze to czuc jakby jakiś pył chropowaty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta chropowatość to zakurz, po bezbarwnym pewnie... po prostu auto nie zabezpieczone tak jak należy....

 

przy tych temperaturach to trzeba poczekać aby klar dosechł... najlepiej na słońcu, ewentualnie w ciepłym garażu...

 

 

a czym usunąć podkład i bazę, może nitro... jeśli to jest na plastikowym nadkolu to bym się nie przejmował i spróbował właśnie nitro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Niczym tego doczyścić nie moglem, pod światło spoglądając widać dokąd było auto zabezpieczone, albo na jaka skale nie było zabezpieczone. Mam praktycznie cale auto w tym, niczym nie schodzi, ani benzyna ekstrakcyjna, ani woda ciepła z mydłem, ani tempo, jedynie cale szczęście Farecla G3 daje z tym rade. I tak miałem auto polerować wiec się tego pozbędę tak czy siak farecla. Potem politura i wosk, No a nadkole plastikowe sprobuje nitro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pył czy nie wiem jak inaczej to nazwać - odkurz, nie schodził niczym. Dopiero G3 dało się to po woli zetrzeć. Ręcznie chyba nigdy bym tego nie usunął. Był praktycznie na całym aucie. Na szczęście miałem polerkę, twardy pad i wspomnianą farecle. Jakoś poszło ale też roboty miałem troche. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k24 nie, przeleciałem miękką gąbką z mniejszym dociskiem, Nie jest źle, lekkie ryski są pod slonce/lampe ale głownie zależało mi na usunięciu tego tragicznego pyłu, przyspojonego do lakieru niczym ptasia.... Lakier w końcu stał się spowrotem gładki, nałożyłem politurę i wosk i jest nawet nieźle. Autko z daleka fajnie wygląda i nawet robi wrażenie. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kolega Camel- się pomylił, i myślał o wygrzewaniu lakieru promiennikiem lub w kabinie(bo niektóre wymagają podwyższonej temperatury do utwardzenia) , a napisał UV.

 

Technologia uv na razie raczkuje, jest zajebista ale w porównaniu do normalnej bardzo droga. Lakier utwardza cię 10-15sek(z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi) , a nie 10min (IR) czy 60min w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać osobnego tematu, chodzi mi o to że mój znajomy ma 7letnią Astrę i po tej zimie na tylnim i przednim nadkolu z lewej strony pojawił się delikatny nalot rdzy kilka takich kropek wielkości około 5mm, pomogłem mu i zmyłem ten nalot rdzy APC, ale mam pytanie czy takie małe ogniska rdzy nalezy lakierować? czy jak zmyłem dokładnie APC i zabezpieczyłem (cleaner+glaze+wosk) to rdza się szybko nie pojawi?

Bo wiadomo że lakierowanie to już jest jakiś koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi jest w stanie powiedziec ile po lakierowaniu elementu nie wolno go dotykac cleanerem na maszynie, konkretnie zderzak blotnik klamki i listwy-o ile mi wiadomo nie byly wygrzewane....

 

Po 24 godzinach, latem przy temperaturach powyżej 25*C nawet po 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.