Skocz do zawartości

Prochem Power Burst


golden0282

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu miałem za zadanie wyczyścić wnętrze vw transportera używanego głównie przez pracowników budowlanych. W związku z tym ,iż był to jeden z najbrudniejszych egzemplarzy z jakimi miałem styczność do tej pory ,zrobiłem krótką relacje z czyszczenia tapicerki. Bohaterem jest Prochem Power Burst .

 

Power Burst S789

Wolny od enzymów, wydajny alkaiczny prespray na bazie zasadowych detergentów, przeznaczony do wstępnego rozpuszczenia brudu przed czyszczeniem wykładzin, szczególnie na ścieżkach, w ciągach komunikacyjnych, gdzie brud jest głęboko wtarty. Szczególnie polecany do tłustych zabrudzeń. Nie nadaje się do wykładzin wełnianych, ani z dodatkiem wełny. Silnie skoncentrowany prespray w proszku bez dodatku enzymów. Ze względu na wysokie pH może uszkadzać impregnat na wykładzinach poliamidowych, ale należy brać pod uwagę, że przy silnym zabrudzeniu i po dłuższym okresie eksploatacji impregnat prawdopodobnie uległ już wcześniej wytarciu. Niezbędne jest wykonanie testu stabilności kolorów wykładziny przed zastosowaniem.

 

 

Do wykonania użyłem:

Prespray Power Burst

Odkurzacz ekstakcyjny Numatic CT 570-2

Opryskiwacz Ogrodowy

Szczotka do tapicerki KENT

 

094e44bb272a9bde.jpg

f59d6596fc63e124.jpg

03e5cc9930284194.jpg

 

 

Wnętrze wyglądało tak

54d1278c5afd57c1.jpg

 

Plamy na siedzeniu według mnie to głównie błoto zalegające na siedzeniu przez bardzo długi okres w połączeniu z czymś oleistym

 

b4302d6ddce94885.jpg

 

Prespray przygotowałem w następujący sposób

Do dwóch litrów wody o temperaturze około 45 stopni wsypałem 1,5 łyżki stołowej Power Burst . Czyszczoną powierzchnie spryskałem ,po około dwóch minutach wyglądała tak

 

f8e48fbd5ec005eb.jpg

 

Po jakichś 8 minutach powierzchnie dokładnie wyszczotkowałem po czym jeszcze raz spryskałem presprayem, Po następnych 2 minutach powierzchnia została dokładnie wypłukana ekstrakcyjnie czystą wodą.

50/50

 

e1e4b6ccf6283424.jpg

 

I dalej to samo z resztą siedziska

 

decb2d7210724b04.jpg

a858aadeca9b0fa8.jpg

 

Efekt końcowy

 

0e895cfd369f714d.jpg

 

Widoczne białe plamki to farba , jej nie usuwałem . Nie stosowałem również żadnych proszków , gdyż myślę , że nie było takiej konieczności.

 

Wniosek końcowy : bardzo skuteczny środek na silne zabrudzenia , zapach nie należy do zbyt przyjemnych - chemiczny. Cene uważam za bardzo rozsądną za 4 kg zapłaciłem 35 funtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golden0282, bardzo ładnie. również polecam ten prespray ;)

 

mogłeś się jeszcze pokusić o usunięcie farby.

 

Nie miałem pod ręką nic stosownego , a T4 czyściłem na wyjeżdzie . Ale dzięki za uwagę Tersus SR201 już jest na liście zakupów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Dnia 11.03.2012 o 21:25, golden0282 napisał:

W Polsce 1kg na pewno kupisz na alledrogo , ja kupiłem w UK .

 

Dnia 14.11.2016 o 21:06, e30rs napisał:

enzall nie zrobi takiej rooboty ?

Zrobi podobnie prochem power burst jest alkaiczny i dziala nawet w zimnej wodzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.