Skocz do zawartości

Czyszczenie nagrzewnicy i klimatyzacji


maya

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wyjętą nagrzewnicę w aucie i chcę ja wyczyścić i pozbyć się ewentualnych zapachów, czy robił ktoś z was taką operację jeśli tak to czym wypłukać chłodniczkę od klimy i od nagrzewnicy. Czy chłodniczki z zewnątrz też umyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmywaczem do czyszczenia klimy z WURTHA pachnie tak samo jak IPA tylko jest w sprayu...

Mozesz wypedzlowac APC tylko uwazaj z naciskiem bo lamelki z aluminium sa bardzo delikatne

Możesz poprostu potraktować ją wodą z kranu...

Możesz ozonować jesli masz ozonator... po wcześniejszym oczyszczeniu mechanicznym

Po co wyciągałeś? paruje CI szyba??? i w środku pachnie płynem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rozebrane auto w drobny mak także mogę poczyścić to czemu nie, co do wurtha chodzi o ten środek

http://www.wurth.pl/katalog2/karty/A0893%20764%2010.pdf

IPE też mam więc może też się nada, czy przewody od klimy też powinno się czyścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten środek Wurtha do czyszczenia klimy wiec mogę się wypowiedzieć. Korzystałem kiedyś w poprzednim aucie z różnych środków, ale ten okazał się najlepszy. Neutralizuje nieprzyjemne zapachy na dość długo.

 

Skoro masz nagrzewnicę już wyjętą z auta to tak jak napisał miHoo79 wypsikaj ją Wurthem delikatnie i wypędzelkuj. Warto by również zdezynfekować kanały od nagrzewnicy do kratek wylotowych. No i jak robić to dobrze, czyli radziłbym zajrzeć do filtra kabinowego i wymienić. Ja zawsze wymieniałem na wiosnę. Lepiej się wtedy auto przewietrza a i też mniej pyłków się wdycha (ja akurat jestem alergikiem i dla mnie miało to duże znaczenie). Poza tym w samym filtrze potrafi się gromadzić wiele zarodników grzybów i innego ustrojstwa, które świetne środowisko znajdują na nagrzewnicy.

 

Sprawdź też czy kanały odpływowe skroplonej wody masz drożne. W przypadku niedrożności lubi się gromadzić woda i śmierdzieć.

 

Czasami walka z grzybami w klimie jest trudna, ale u Ciebie myśle nie będzie problemu jak już masz wszystko na wierzchu.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rozebrane auto w drobny mak także mogę poczyścić to czemu nie, co do wurtha chodzi o ten środek

http://www.wurth.pl/katalog2/karty/A0893%20764%2010.pdf

IPE też mam więc może też się nada, czy przewody od klimy też powinno się czyścić ?

 

Tak dokladnie o ten.

Skoro masz wszystko porozbierane to poczyść wszystkie kanały powietrzne. Wymien filtr bo to jakies grosze. najwiecej syfu i grzybów jest jednak w skraplaczu (zaaplikuj srodek poprzez rurke wylotu wody ze skraplacza - nie żałuj z ilościa) ;)

Pozdro mam nadzieje ze moje wypociny beda pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzybów jest jednak w skraplaczu (zaaplikuj srodek poprzez rurke wylotu wody ze skraplacza - nie żałuj z ilościa)
to też mam rozebrane :mrgreen: wygląda czysto jak nowe bym rzekł ale i tak się poczyści i zaaplikuje coś zapobiegawczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.