Skocz do zawartości

Gtechniq T1


JM63

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem podzielić się moimi spostrzeżeniami odnośnie nowości króla trwałości ;)

 

Dressing Gtechniq T1:

5b3542fa8ec943ac5699f4d118865ad5_open.jpg

Producent rzecze

T1 Tyre and Trim to najnowszy produkt do pielęgnacji opon i detali. Czerń i efekt hydrofobowy (opona mniej się brudzi) powierzchni od teraz może trwać dłużej niż kiedykolwiek. Formuła T1 zaskoczy cię swoją trwałością oraz efektem końcowym, który możesz sam kontrolować. Satynowe wykończenie po jednej aplikacji , aż do mocnego połysku po każdej dodatkowej warstwie.

 

 

Zastosowanie nanotechnologii pozwoliło stworzyć T1 Tyre and Trim, produkt o nieosiągalnej do tej pory trwałości, właściwościach hydrofobowych oraz olejofobowych (odpychanie substancji oleistych) dla tego rodzaju kosmetyków.

 

Konsystencja- rzadki żel

Barwa- przezroczysty

Zapach- chemiczny, bardzo nieprzyjemny przy wąchaniu bezpośrednio z butelki. Przy aplikacji niewyczuwalny

Aplikacja- tu jest problem... zdecydowanie wygodniej nakłada mi się 3M, który jest typowym mist&wipe. T1 próbowałem nakładać pędzlem i obiema stronami słoneczka Duragloss'a i za każdym razem odnosiłem wrażenie, że produkt zamiast znaleźć się na oponie gdzieś znika, ginie w aplikatorze. Może z czasem nabiorę wprawy.

 

Opona umyta mocnym APC i płynem do felg W5. Sucha, bez dressingów

p1010484g.jpg

 

Zaraz po aplikacji- lewa strona Gtechniq T1, prawa-3M Tyre restorer

Dla pokazania konsystencji wylałem trochę na oponę.

p1010485ab.jpg

 

jakieś 2 minuty później:

p1010486kc.jpg

p1010487m.jpg

 

Na relingach:

Po aplikacji (po prawej stronie taśmy jeszcze widoczny Race Glaze Colour Enhance nakładany jakieś 3 miesiące temu, jak widać taśma go ściągnęła)

p1010488x.jpg

I jakieś 4 godziny później

p1010489f.jpg

 

Wnioski, spostrzeżenia

efekt taki jak lubię- opona mocno zaczerniona, ale bez tłustego połysku, guma wygląda na bardziej miękką, lepiej niż w przypadku 3M, choć nie widać tego na zdjęciach. Po całym dniu część T1 wyraźnie odcinała się 3M- była czarniejsza, może minimalnie mniej przykurzona, ale bez przepaści. Niestety przejazd przez gęste błoto skutecznie zafajdał oponę, więc nie pokażę jak wygląda po 100km w miejskiej dżungli.

Bardzo ładny wygląd i kropelkowanie na relingach :good:

 

Cena? 70zł za 250ml to nie szczyt oszczędności, ale jest do przeżycia. Zobaczymy jak z trwałością i innymi fajerwerkami ;)

 

Test rozwojowy

W najbliższym czasie postaram się pobawić z innymi oponami, bo te wyraźnie mi nie pasowały, zobaczymy jaki będzie efekt przy kilku warstwach i jak wpłynie nań temperatura, bo dzisiaj aplikacja przy ok 6°C,zobaczymy jak kropelkuje itd. Będą up'y ;)

Pozdrawiam ;)

 

Update

Warunki niestety polowe, ale myślę, że widać lepiej niż na poprzednich zdjęciach to, o czym mówiłem ;)

T1 wyraźnie się odcina -różnica między SEM, a PERIT.

Opona po całym dniu:

p1010490m.jpg

VP Neutral z Glorii <10ml na 750ml wody + pędzelkowanie

p1010491t.jpg

Po spłukaniu:

p1010492s.jpg

Ciemniejsza strona z 3M- znaczy wchłonął wodę :o

 

Kropelki? Szału niet, ale źle też nie jest.

p1010493fu.jpg

 

Po wysuszeniu:

p1010495am.jpg

 

Teraz widzę, jak mało dokładnie nałożyłem Gtechniq'a :oops:

Następnym razem postaram się bardziej :-]

Wnioski vol. 2

- zbyt oszczędna aplikacja T1 z mojej strony

- dużo lepiej nakładałby się na leżącą oponę (wylewając bezpośrednio z butelki cienki pasek dookoła)

 

OT: Te opony to jakaś masakra :thumbdown::thumbdown: w połączeniu z Continentalem z przodu to nadsterowna przednionapędówka i w żadnym wypadku nie przesadzam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia chyba przez słońce nie do końca ukazują wszystko tak jak trzeba

 

Też tak sądzę, ale zobaczyłem to dopiero jak wrzuciłem na większy ekran :oops:

Następnym razem wyciągnę porządny aparat i postaram się to jakoś porządniej uchwycić ;)

 

[ Dodano: 5 Marzec 2012, 22:48 ]

UP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi widzieć test T1 :good:

 

Teraz widzę, jak mało dokładnie nałożyłem Gtechniq'a

 

Trochę widać na 3 i 4 zdjęciu, ale jak to mowią nobody`s perfect ;)

 

Choć aby przekonać się o dobrym kropelkowaniu i relatywnie długim działaniu warto położyć 2 warstwy.. chociaż by po to by mieć pewność że jest dokładnie 8-)

 

- dużo lepiej nakładałby się na leżącą oponę (wylewając bezpośrednio z butelki cienki pasek dookoła)

Nam najlepiej nakłada się gąbkowym aplikatorem na wysuszoną lub ciepła oponę (po dosuszaniu).

 

P.S jestem ciekaw jak sprawdzi się na Twoich plastikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć aby przekonać się o dobrym kropelkowaniu i relatywnie długim działaniu warto położyć 2 warstwy.. chociaż by po to by mieć pewność że jest dokładnie

Taki mam zamiar przy następnych oponach ;)

 

P.S jestem ciekaw jak sprawdzi się na Twoich plastikach.

Na chwilę obecną relingi i podszybie bardzo ładnie :good:

 

[ Dodano: 6 Marzec 2012, 15:33 ]

Gtechniq Mike, Jeszcze pytanie odnośnie temperatury aplikacji- jaka jest, powiedzmy, bezpieczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testu ciąg dalszy:

Opony Toyo Proxes T1-R (takie małe nawiązanie nazwy do dressingu, może się polubią :idea: )

 

Funkiel nówki nie śmigane, wymyte APC 1:5, opłukane, wytarte, wysuszone suszarką.

Na początek 50/50 - jedna strona bez dressingu, na drugiej 3 warstwy w odstępie ok 10 minut.

Schnie.

p1010550cd.jpg

Taśma out

p1010556cy.jpg

p1010560y.jpg

p1010561u.jpg

 

Hokus pokus

p1010575n.jpg

Czary mary

p1010576g.jpg

 

Chciałem sprawdzić, jaki połysk dadzą kolejne warstwy, ale po czwartej się poddałem- różnicy nie zauważyłem :dontknow:

Lewa opona, połowa z żółtą plamką ma 3 warstwy więcej. Taśma szła jak na pierwszym zdjęciu.

p1010574i.jpg

Reling po kilku dniach

 

img1145zb.jpg

 

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprawdzić, jaki połysk dadzą kolejne warstwy, ale po czwartej się poddałem- różnicy nie zauważyłem

Czym tym razem nakładałeś T1?

 

Reling po kilku dniach

Dobrze jak na dressing do kół ( został zaprojektowany by wiązać się z gumą) ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym tym razem nakładałeś T1?

Gąbkowy aplikator.

Dobrze jak na dressing do kół ( został zaprojektowany by wiązać się z gumą) ? :)

Ze wszystkiego, co miałem do tej pory- najlepiej :good:

 

Wczoraj T1 poszedł na Dunlop Wintersport i tam wreszcie było coś widać- świetne zaczernienie, satyna :good:

 

[ Dodano: 12 Marzec 2012, 19:16 ]

Na nadkola też poszedł, zobaczymy ile posiedzi ;)

 

p1010584eh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Evo, Hmmm, wygląd utrzymuje się w miarę długo, na początku kropelkuje naprawdę nieźle. Niestety dokładnie nie powiem ile, ale na moich plastikach podobnie do RaceGlaze'a. Generalnie ze dwa deszcze bezproblemowo.

Fajny na plastiki, ale aplikacja na oponę to mordęga, szczególnie jak jest 'siateczka' :/

 

Jak chcesz to mogę na jakiegoś spota zabrać to przesmarujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.