Skocz do zawartości

Jak podejść do tej felgi?


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

Jest felga jak na fotce:

 

7b4adfa8d772b93cgen.jpg

 

 

Da się ją choć trochę podreanimować?

 

Po relacjach na PSB sądzę, że trzeba będzie zacząć od papierku ściernego - 800? Później 1500, 2000 i 2500?

 

Czym wykończyć?

 

Autosol czy może raczej:

Megs

 

czy:

 

MOTHERS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O ile dobrze pamiętam, to te felgi miały poziomo albo pionowo frezowany front - efektem było coś na wzór szczotkowanego aluminium, ale dużo bardziej precyzyjne. Mogę się mylić, ale oglądałem te albo podobne koła u znajomego, który miał problem z odłażącym klarem. Renowatorzy felg nie chcieli się ich dotknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to te felgi miały poziomo albo pionowo frezowany front - efektem było coś na wzór szczotkowanego aluminium, ale dużo bardziej precyzyjne. Mogę się mylić, ale oglądałem te albo podobne koła u znajomego, który miał problem z odłażącym klarem. Renowatorzy felg nie chcieli się ich dotknąć.

 

Ma frezy ani poziomo ani pionowi tylko okrągłe. Felga jest pewnie wykańczana Tokarką CNC i nie da się tego doprowadzić do oryginału w rozsądnych pieniądzach ;) Zostaje polerka na lustro. Zakładając że to są oryginały jest problem tego typu że mało osób w pl sobie radzi z polerką tej felgi na lustro z racji stopu. Trzeba mieć potężne doświadczenie w polerce inaczej będzie mleko 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem z nimi działać.

BEMIXOL - zupełnie nic nie daje :shock:

Nie "wgryza się" w ten klar, tylko w zasadzie, po zaschnięciu tworzy kolejną warstwę do zdarcia :shock:

 

 

Tak czy siak - papierek 100 na polerce i jazda - jedyne 3 godziny i lakier z jednej felgi już zdarty :song:

Do tego - w miejscach gdzie polerką ciężko podejść - gąbka 80 i ręczna zabawa... 8-)

 

Ojjj chyba bedą gotowe.... na kolejny sezon :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pfikusny, żeby uzyskać taki efekt powierzchnia jest skrawana nożem diamentowym.

Widziałem zdjęcia felg z gorszymi uszkodzeniami, które przywrócono do stanu pierwotnego, więc na pewno jest to możliwe.

Niestety nie wiem czy u nas jest ktoś kto jest w stanie to wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją widziałbym tu po prostu polerowanie lustrzane ale papierem 400 nic nie zdzialasz, proponuje zacząć od 24-40 i to maszynowo, robiliśmy takie felgi po jednym magiku który zdarl z klienta kilka stowek a zostawił takie wrzery że rozwinęły się tak głęboko że musieliśmy usuwać pół mm materiału. Toczenie cnc jest też możliwe ale nie zbyt dużo tokarek które mają taki duży uchwyt aby złapać felge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.