Skocz do zawartości

sposoby na skrzypiace plastiki w aucie


bonart1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś ( dawno temu ) rozkręcałem i podkładałem chusteczki , szmatki itp. :D Ale to stare czasy maluszka i polonezów.

Obecnie polecam silicon w spray. Ewentualnie rozkręcić i wymienić kołki , zapinki na nowe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to spray jest? chcesz powiedziec zeby tego nie rozmontowywac? tylko jakos podwazyc dany plastik i wtryskac ten silikon ze spraya?

 

bo myslalem ze jak juz to zdjac boczek i po prostu po jego calej krawedzi wysmarowac silikonem...

 

tylko to skrzypi na roznych miejscach - a to boczek jest zlozony jakby z kilku elementow, a to przy raczce itp....

 

moze wkurzac jak cholera... to mercedes a taki szajs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w niektórych miejscach trzeba rozmontować ale skoro coś rozkręcisz to według mnie lepiej już będzie sprawdzić przyczynę. Jak nie można czegoś dokręcić / wymienić kołeczka lub zaimprowizować to wtedy użyj siliconu - o ile się da oczywiście. Estetyka też jest ważna ale to indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale rozumiem ze ten spray ma jakas tam rureczke do aplikacji i podejde...

silikon ma zwiazki octu... nie robi to ???

 

[ Dodano: 3 Marzec 2012, 20:02 ]

to o to chodzi?

http://www.motochemia.pl/k2-silikon-w-s ... p-137.html

 

lub taki jak w tubach budowlany silikon przezroczysty np???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mercedes a taki szajs...

Jakby byl nowy to by nie skrzypial zapewne... ale po pewnym czasie a juz w szczegolnosci naszych kochanych drogach to co bys nie kupil to z czasem zacznie cos tam trzeszczec i skrzypiec bo to wszystko pracuje przeciez.

 

moze byc - kup najtanszy bo to bez roznicy w takim zastosowaniu.

 

lub taki jak w tubach budowlany silikon przezroczysty np???

masz na mysli silikon uszczelniajacy? to taki to nie, silikon w spryu czyli smar silikonowy poprostu.

 

A czy bedzie mial rurke czy nie to zalezy jaki kupisz - w dowolnym markecie stoi tego od groma. Tak jak kolega wyzej pisal, gdzie sie da to piskaj poprostu na laczenia plastikow i juz - on i tak wlizie wewnatrz, a jak skrzypi gdzies wewnatrz to demontaz tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli to nie budowlany tylko taki wlasnie do smarowania uszczelek przeciw przymarzaniu itp...

ciekawe jestem na jak dlugo taki zabieg dziala...

 

- poszukam takiego bez molibdenu, chociaz nie wiem dlaczego sie tego wystrzegac

- i pytanie czy jak wyplynie na zewnatrz, to cos to zrobi zle plastikom ? wystarczy szybko wytrzec bo nie chce miec syfu... estetyka przede wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- poszukam takiego bez molibdenu, chociaz nie wiem dlaczego sie tego wystrzegac

 

bo jest "czarny" i brudzi wszystko do okola :) chociaz jezeli Ci to nie przeszkadza, ew. jestes w stanie to tak zaaplikowac aby gdzies nie podcieklo delikatnie to mozesz brac tez z molibdenem (chociaz sens jest zaden szczegolnie ze one sa z zasady drozsze a w takim zastosowaniu molibden zawarty w tym srodku nic nie pomaga, chociaz tez i nie przeszkadza...)

 

bezbarwnego wytrzec i juz, zaszkodzic nie zaszkodzi, poprostu sie w tm miejscu tluste zrobi i juz. Jak zostawisz na dluzej to moze i cos odbarwic, chociciaz watpie... w A6 nic nie odbarwial a robilem tak w zeslzym sezonie na klapie bagażnika (robilem bo mnie zirytowalo i porozkrecalem, wymienilem zapinki i dalem podkladki z gumy dla swietego spokoju).

 

Na jaki czas daje efekty? cizko powiedziec bo zalezy od miejsca i materialu, czasami na tydzien, czsami na miesiac, czasami na rok a czasami wogole nie pomaga... u mnie pomagalo na jakies 1,5mc, natomiast w starej 80tce i problemem ze skrzypoacym schowkiem pomoglo na prawie rok (prawie bo auto sie sprzedalo jakies 10mc od aplikacji silikonu i dalej nie wiem co tam sie dzialo...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.