Skocz do zawartości

KochChemie Green Star i Copo Star


antonio3

Rekomendowane odpowiedzi

Test sponsorowany przez firme MX Nowicki

mxn-lakiery-logo.jpg

No więc do testów otrzymałem próbke APC od Koch chemie o nazwie green star.

img02811wg.jpg

img02821r.jpg

Opis: GREEN STAR uniwersalny, dobrze pieniąca się środek czyszczący ogólnego zastosowania, czyli APC. Doskonale nadaje się do czyszczenia

powierzchni lakierowanych oraz plastikowych. Przy odpowiednim stężeniu można czyścić plastiki wewnętrzne oraz elementy gumowe.

 

Rozcieńczenie: w zależności od zabrudzenia 1:5 do 1:80

PH: 12,5

Zapach: niby taki kwiatowy ale po dłuższym wąchaniu chemię czuć

Postanowiłem zastosować nowe apc do umycia opon, ktore ostatni raz były myte jesienia zresztą tak jak całe auto.

img02961w.jpg

Dywaniki też przyszły na test

img02921.jpg

Drobne zakamarki...

img02951d.jpg

Zaczynamy od dywanika, green stara porównałem z predatorem:

img02971n.jpg

img02991b.jpg

img02981m.jpg

img03011a.jpg

img03021rlo.jpg

img03111t.jpg

img03101s.jpg

img03081n.jpg

Obydwa pienią się znakomicie. Za zdjęciach nie widać ale green star lepiej się pieni.W sile domywania nie widzę różnicy.

Czas na oponę i felgę. Nie myte od jesieni.

img03031n.jpg

img03161v.jpg

img03211.jpg

img03201e.jpg

Również bez problemu dają radę.Dawny blask przywrócony.

Lekki zimowy syf w zakamarkach :). Tym razem sam green star.

img03271.jpg

img03291.jpg

img03391u.jpg

img03381.jpg

Też nie ma problemu.

Wrócmy jeszcze do fragmentu nadkola...

img03141.jpg

img03191t.jpg

Tutaj wyszło perfect. Te plamy to nie brud tylko grudy asfaltu więc bez obaw brud doczyszczony.

Stężenie jakiego użyłem do testu to 1:10. 100 ml gotowego roztworu wystarczyło na zrobienie tego testu.

Podsumowując: Zapach nie przeszkadzał mi w pracy, dobrze sobie radzi z typowymi zabrudzeniami, super się pieni. Jeśli chodzi o porównanie z

 

predatorem to myślę, że wystarczy, że spojrzycie na cenę obydwu środków i odpowiecie sobie na pytanie co lepsze. Obydwa dają radę.link do produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

antonio3 bardzo dziękujemy za test i za szybkość jego przeprowadzenia :)

 

Tworek poszło paczkomatem. Wysłane w poniedziałek rano. Coś się opóźniają chłopcy z paczkomatów :(

 

Checio był błąd na naszej stronie. pH 12,5, już poprawione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mx_nowicki, ta, wczoraj wychodząc na nockę o 20:59 dostałem smsa, że paczka dotarła do paczkomatu, dobrze że auto było pod domem, to zdążyłem ją odebrać bo by mi do teraz zamarzło to w cholerę. Ale spoko APC już u mnie i jak tylko pogoda na to pozwoli zaczynamy testy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Test sponsorowany przez

 

mxnowicki-lakiery-logo.png

 

Dostało mi się do testów APC Copo Star firmy KochChemie

 

opis:

 

COPO STAR BMP uniwersalny środek do czyszczenia podstawowego - pieniąca się wersja niskopieniącego się COPO STAR BMP-G. Nie zawiera kwasu nitrylotrioctowego i krzemianów. Posiada licencję DBL. Doskonale nadaje się do czyszczenia powierzchni maszyn i powierzchni przemysłowych dzięki swojej właściwości utrzymywania się na powierzchni pionowej.

 

 

Do porównania wybrałem Meguiar's All Purpose Cleaner

 

opis:

 

Meguiar's All Purpose Cleaner (APC) jest idealnym produktem do przywracania oryginalnego wyglądu wszystkim wewnętrznym powierzchnią w samochodzie. Wspaniale działająca piana bezpiecznie wyciąga brud z powierzchni, a unikalna kombinacja zmiękczaczy do tkanin i optycznych rozjaśniaczy poprawia wygląd i dotyk tapicerki, dywaników, podsufitki, winylu a nawet skóry.

 

Do czyszczenia wybrałem swoje alu felgi które nie były czyszczone dobrych parę lat. Wyglądały tak:

 

apc1l.jpg

 

A tu z bliska:

 

apc2b.jpg

 

apc3a.jpg

 

 

Ze względu na chęć doczyszczenia 2 kół wybrałem również 2 sposoby testów:

 

1. Lewe koło czyszczone "Na Mokro"

2. Prawe koło czyszczone "Na sucho"

 

apc5.jpg

 

 

Żeby test był w miarę sprawiedliwy, proporcje były równe (z Megsowego APC zostało trochę odlane na równo, ale nie mam zdjęcia):

 

apc4.jpg

 

 

Test wyglądał następująco: zarówno koło "na mokro" jak i na sucho zostało podzielone na pół.

Lewa strona każdego koła została "spsikana" CopoStar-em a prawa strona Megs-em

 

Koła wypędzelkowane:

 

apc6.jpg

 

 

Z bliska, kolo "na mokro":

 

apc7.jpg

 

 

"na sucho":

 

apc8.jpg

 

 

Koła wyszorowane szczotkami:

 

apc9.jpg

 

apc10.jpg

 

 

Po opłukaniu:

 

apc11.jpg

 

"na mokro":

 

apc12.jpg

 

"na sucho":

 

apc13.jpg

 

 

 

Podsumowanie:

 

Środek APC Copo Star, przynajmniej na felgach, nie warto stosować "na mokro". Na opłukanych felgach albo staje się bardziej rozcieńczony albo po prostu spływa szybciej po feldze przez co słabiej czyści. Również jeśli chodzi o pianowanie, to troszeczkę słabiej pianuje w porównaniu z Megs-em za to ma mniej intensywny zapach.

 

Patrząc na ostatnie zdjęcia po opłukaniu widać, że lewa strona felgi, tam gdzie był położony Copo Star jest słabiej doczyszczona - i nie chodzi mi o taśmę po ciężarkach tylko o kropki smoły/asfaltu. Moim zdaniem do tak ciężkich zadań lepiej jednak wybrać np Megs-a niemniej APC Copo Star może się sprawdzić bardzo dobrze przy innych, mneij wymagających zadaniach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
jest słabiej doczyszczona - i nie chodzi mi o taśmę po ciężarkach tylko o kropki smoły/asfaltu.

 

Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie testu :good: ale jedna mała uwaga- na ostatnim zdjęciu wygląda jakby po stronie CopoStar zostało mniej ciemnego osadu na feldze. To że nie usuwa smoły/asfaltu to nic dziwnego, bo nie takie ma przeznaczenie ;) Nie wiem jak to wygląda "na żywo" ale zdjęcia pokazują trochę inny wynik niż napisałeś :-]

 

Poniżej zdjęcie z zaznaczonym fragmentem felgi, o który mi chodzi.

9543a63ff6bf5b11med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, na zdjęciach rzeczywiście to może tak wygląda, ale test przeprowadzałem razem z piotrusiek636 i oboje doszliśmy do wniosku, że jednak Megs trochę lepiej doczyścił... hmm, może skupiliśmy się na tej smole co została, teraz już sam nie wiem ... :o

 

Ewidentnie zdjęcie nie jest wykonane na środku koła, więc może przez to tak to wygląda. Nie upieram się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Pozostawiam zdjęcia do oceny innym :) Fakt że została smoła, ale to takie konkretne kropki. Na zdjęciu "na mokro" też widać kilka takich kropek smoły po stronie Megsa. To może mylić w ostatecznej ocenie, ale trzeba skupić się na osadzie ;)

 

Jeżeli zostało Ci jeszcze trochę, to przy okazji sprawdził byś go jeszcze na wnękach, zawiasach i ewentualnie silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.