Skocz do zawartości

Jak się zabrać za pranie tapicerki SCANIA po palaczu


grzesiek3210

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem ciągnik siodłowy Scania 2003r kierowca chyba go nigdy nie sprzątał bo jest straszny syf i brud dodatkowo śmierdzi papierosami i aż się lepi:) plastiki wstępnie umyłem wodą z dimerem i wyglądają trochę lepiej. Zacząłem się brać za tapicerkę ale jest tak brudna że pianka i gąbka nie dała rady. Tapicerka mu rude plamy wygląda jak wojskowe"moro". Po kilku podejściach zrezygnowałem i kupiłem Puzzi 100 + rm 760. No i przechodząc do sedna. Wyprałem sufit (z samej podsufitki w wiadrze było 3cm brązowego mułu a woda też nie lepsza). Na drugi dzień przyszedłem zobaczyć efekt i nie zauważyłem znacznej poprawy. Jak się zabrać za takie plamy żeby nie przemoczyć i nie zrobić gorzej.... wstawiłbym zdjęcia ale coś nie chcą się załadować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten materiał na podsufitce, ściance jest baaardzo ciężko przemoczyć. Jest pancerny więc ekstrakcja jak najbardziej i mocny roztwór rm... ja używam prochemu ale i wspomagam się apc w różnych stężeniach, rudawe plamy to ciężka sprawa, musisz pamiętać o ciepłej wodzie i solidnym wtarciu presprayu nawet i dosyć twardą szczotką + odczekać trochę czasu ale żeby nie wyschło ~10min

 

Są i dedykowane odplamiacze ale tu się nie wypowiem bo nie używam, jeszcze żaden skurczybyk nie odważył się nie poddać prochemowi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prałem już trzy razy ciągniki siodłowe ... nie przepadam tego robić. Żeby doczyścić kabinę po palaczu musiałem prać ścianki i podsufitkę trzy razy ... tzn. pranie suszenie, pranie suszenie, pranie suszenie ... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten materiał na podsufitce, ściance jest baaardzo ciężko przemoczyć.
Mimo wszystko zalecam sie upewnić. W nowszych ciężarówkach MANa zastosowali materiał podobny to tektury! Z wytrzymałością też nie jest lepiej, idzie zetrzeć strukturę po kilku przejazdach mikrofibrą :zly:

 

grzesiek3210, wrzuć foto. Ogólnie ciężarówki to śmierdzący temat :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc.Sigmo masz rację,że za 300zł ( umie chcieli 400zł) bym miał spokojną głowę i się nie martwił. Ale tak sobie przeliczyłem,że mam kilka ciężarówek, osobówki no i w domu sporo dywanów więc taki sprzęt mi się jednorazowo zwróci już po pierwszym praniu samych ciężarówek:) Co do chemii to na spokojnie muszę poszukać w internecie w/w przez Was środki ponieważ w mojej mieścince to poza Dimerem nie można niczego dostać. W mieszalni gdzie dobieram lakiery samochodowe mieli tylko środek do prania K2pro Lotar. Cena coś około 25 zł za 1L. Kupiłem na próbę bo środki które wymieniliście dopiero zamówię. Zrobiłem tak: Rozrobiłem tego K2 z gorącą wodą 1:10 i spryskałem cały sufit, przetarłem miękką szczotką odczekałem 5-10 minut i jeszcze raz wszystko spryskałem tym "Pre-sprayem". Tkanina była lekko wilgotna ale nie przemoczona. Wziąłem odkurzacz i odessałem to wszystko bez ekstrakcji tzn. nie płukałem. Zobaczymy jak to będzie wyglądać po wyschnięciu...zostawiłem webasto włączone na noc. Co do reszty tapicerki to też słyszałem,że można prać bez problemu i nic nie odchodzi.Ale w mojej nie wiem czy od gotowania w kabinie czy palenia czy ktoś nie umiejętnie próbował czyścić jest poodklejana tapicerka na tylnej ścianie(poniżej schowków) i boczny panel za fotelem pasażera (połowa wisi odklejona) ale co do tych elementów to zrobię nową tapicerkę. Zależy mi żeby doprać sufit.

 

Zdjęcia po pierwszym praniu rm760 sufit

 

[ Dodano: 30 Styczeń 2012, 10:31 ]

mam problem ze wstawianiem zdjęć tylko po jednym mi się udaje.

 

[ Dodano: 30 Styczeń 2012, 10:32 ]

i ostanie.

 

[ Dodano: 30 Styczeń 2012, 10:42 ]

ostatnie zdjęcie

DSC_0379.JPG.eb1bd31d3b8ad806aa7b122a84fd9c2c.JPG

DSC_0374.JPG.4b2cdfb6f7cbef7dfbea7251d3cd50d2.JPG

DSC_0373.JPG.a4de0da3cd6397a04871b36d58a5562a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TURTLE WAX Upholstery & Carpet Cleaner do czyszczenia tapicerki 49zł 5litrów koncentratu. Powiem tak mikrofibra, opryskiwacz ręczny. Zrosić tapicerkę szmatka i gazu. Robiłem Volvo z Browaru i wiem że tego typu auto to ciężka sprawa ale da się zrobić. Tym płynem do tapicerki można myć plastiki, wnęki i pięknie się wszystko puszcza a przy tym z plastikiem jest wszystko ok. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem używamy Tenzi sani plus. Dużo zapachów do wyboru. Utrzymuje sie od 1 do 2 dni. Bardzo dobra sprawa. Efekt dla klienta też bardzo znaczący. Niedość że ładnie uprane to jeszcze ładnie pachnie. Kosztuje to 20 zł i starcza na jakies 30 samochodów, moze wiecej. Spróbuj sam zobaczysz , nie jest to jakiś ogromny wydatek.

 

Dodajesz ten środek do ekstrakcji? W jakich proporcjach? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesiek3210, napisz jak wygląda po Twoich ostatnich walkach , mam parę sposobów na "czwórki" . W schowkach tapicerka sama z siebie się rozkleja w 80 % przypadków, chyba dlatego , że wożą tam kierowcy różne dziadostwa ropopochodne. W takich przypadkach jak opisujesz , czasami jest tak , że płukanie maszyną nic nie daje , im więcej płukasz tym więcej plam. Na koniec spada tapicerka od przemoczenia. Można bonnet zastosować. Polecam też fotele wykręcić , pneumatykę odłączysz i masz o wiele więcej miejsca w środku .

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni mnie nie było. Efekt po ostatnim praniu widać gołym okiem. Mało tego ZNALAZŁEM WINOWAJCĘ. Jak zaczął topić się śnieg na dachu zaczęły pojawiać się mokre plamy w 2 miejscach....ktoś nie umiejętnie założył antenę od Tollcolect albo innego dziadostwa i woda dostawała się przez otwór do środka gdzie sobie kapała na sufit. Wracając do tematu. Wyprałem tylko sufit,łóżka i fotele. Tapicerkę "nad głową" gdzie jest mocowany pilot webasta dałem do tapicera i ma mi zrobić tylną ścianę,2 boki, te 2 elementy nad głową i dolną część globa z przodu. Czyli wszystko oprócz sufitu. Bo te elementy były poodklejane w zagięciach i nawet podczas odkurzania na sucho materiał odrywał się w przetłoczeniach....także chyba nie do odratowania. Jak możesz to napisz mi jeszcze jaki masz sposób na czyszczenie "czwórek" bo na wiosnę zacznę się brać za resztę. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesiek3210, witam proszek rm wykorzystasz , do wiosny masz trochę czasu więc poszukaj środka o nazwie Multikliner z firmy Effectal , przerobiliśmy dużo różnego rodzaju wynalazków i ten zprawdza się tam bdb. Sposób który najczęściej daje rade wygląda następująco:

 

- proszek rm rozrabiasz w puzzi 1,5 - 2 miarki na wiadro i natryskujesz delikatnie ( ale pokrywając całą powierzchnie ) wszystkie tapicerki

- multikliner , roztwór 1:5 nanosisz na powierzchnie zaraz po rm (nie żałuj, powinien zejść jakiś litr ), z plastykami też radzi sobie rewelacyjnie i jest bezpieczny

- następnie miękka szczoteczka , lub gąbka i całą powierzchnie szur,szur

- bez natrysku tylko odsysaniem zbierasz rozpuszczony brud ( w wewnętrznych kantach , których tam mnogo niezastąpiona jest szczelinowa ssawka zaadoptowana z domowego odkurzacza , jeżeli dobrze pamiętam 36mm )

- całość dokładnie przecierasz mokrą grubą fibrą

- po wszystkiemu inspekcja , tam gdzie zostały jeszcze plamy działasz tylko multi , natryskujesz z atomizera i zbierasz grubą fibrą

- no i czekamy , po wyschnięciu ewentualne plamy multi i fibra

- jeżeli trafiłeś mega trola , zabieg trzeba powtórzyć

 

Fotele to standart dobry presprey i ekstrakcja ( wykręcałeś swoje ? )

 

powinno Ci się udać doprać raczej wszystko, różne preparaty z Prochem-a jak najbardziej wskazane np.Stain Pro i Citrus Gel na plamy

my każdą kabine na koniec traktujemy ozonem i jest O.K.

pozdrawiam mam nadzieję , że choć trochę Ci lżej będzie przy pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!!! Wielkie dzięki za rewelacyjny opis. Fotel wyciągnąłem kierowcy bo muszę zerknąć do pneumatyki (ubytek powietrza do zlokalizowania) a pasażera wyciągnę jak będę wyjmował tapicerkę. Bardzo dziękuję za tak dokładnie przedstawioną metodę prania bo jestem nowicjuszem w pełnym tego słowa znaczeniu :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prałem ostatnio taką scanie V8 prawie identyczną ta prycza jest przewypasik. Prałem VP hevy duty carpet cleaner. Wszystko pięknie poschodzilo tylko nie wolno przeginać ze stężeniem bo tapicerka lubi się odklejać przy odciąganiu odkurzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jestem z Krasnegostawu. Z tenzi to oprócz do tapicerki chciałbym kupić coś bardzo mocnego do mycia silnika, no i coś do mycia naczep zamiast dimera. Pozdrawiam.

 

Majkelradom a gdzie mogę kupić te cudeńko? bo z Velet pro chciałbym też spróbować APC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek z każdego forumowego sklepu praktycznie np. u Kanara a APC z VP do zajechanych ciągników w środku jest za słabe co prawda zostawia ładny zapach, ale nie domywa wszystkiego na plastikach, bardziej tu robi robotę APC nielsena dostępne też u Kanara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.