Skocz do zawartości

jak wyczyścić takie plamy na tapicerce


kocio1974

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, narobiłem sobie kłopotu. Po zakupie auta, chciałem go odświeżyć (2 lata temu). Niestety zamiast pojechać wyprać tapicerkę (która wcale nie była brudna...) wziąłem się za swoje metody - najpierw chyba wanish, a potem inne specyfiki z marketów, zaczęły po tych myciach tapicerki siedzeń wychodzić plamy, więc myłem dalej, sięgnąłem aż po proszek do prania i teraz tragedia. Wychodzą straszne plamy, ale tylko niekiedy - w lecie, jak jest ciepło, jest czyściutko, cały ciepły sezon, jest OK, przychodzi zima i tak - rano, jak w aucie jest wilgoć, jest OK, ale w ciągu dnia wychodzą straszne plamy, jak na zdjęciach.... Byłem jakiś czas temu na praniu tapicerki, facet wyprał i w miarę wysychania, znowu wychodziły te plamy, powtarzał kilka razy zabieg i nic. Błagam o pomoc, co z tym zrobić???? Będę wdzięczny za wszelkie rady, pozdrawiam.

PICT0129.JPG.726bff1a64e462508f5fbaa492cb13b4.JPG

PICT0127.JPG.8f158bc52f55d144b8bd040d13d11ad9.JPG

PICT0125.JPG.71c5d9bb8b8185ed40fdbb0c098a4b9e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kolega był juz na praniu i koleś pare razy poprawiał(mam nadzieje ze tez próbował samą wodą bez chemi i bez poprawy-nie chce mi sie wierzyć ze moze być to pozostalość po zle wyplukanym i nie odssanej chemii)zostaje tylko ze to odbarwienie po vanishu lub innego cudownego produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timur, albo dziadostwo siedzi w gąbce. Jako, że specyfiki ciągną do wilgoci to wyłazi przy zwiększonej wilgotności i wsiadaniu w mokrych ciuszkach. Później są ślady na materiale.

 

Ślady są zbyt nieregularne jak na przebarwienia. :o:dontknow: ale nie wiem, nie jestem znawcą tematu.

 

Zalecane przepłukanie pomoże doraźnie.

 

Rozwiązanie:

- kupić nowy komplet foteli (wyjdzie najtaniej)

- Fajne pokrowce ;)

 

kocio1974, ekstraktor to taki odkurzacz do prania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź do kogoś kto ma o tym pojęcie, sprzęt i odpowiednią chemię, jak będziesz dalej kombinował "chałupniczo" to moim zdaniem możesz tylko pogorszyc sytuację, pewnie jak próbowałeś z tymi vanishami i podobnymi wynalazkami to przemoczyłeś fotele i teraz ta chemia siedzi gdzieś głęboko w gąbce i przy "sprzyjających" warunkach wyłazi w postaci plam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.