Jump to content

jak wyczyścić takie plamy na tapicerce


kocio1974

Recommended Posts

Witam, narobiłem sobie kłopotu. Po zakupie auta, chciałem go odświeżyć (2 lata temu). Niestety zamiast pojechać wyprać tapicerkę (która wcale nie była brudna...) wziąłem się za swoje metody - najpierw chyba wanish, a potem inne specyfiki z marketów, zaczęły po tych myciach tapicerki siedzeń wychodzić plamy, więc myłem dalej, sięgnąłem aż po proszek do prania i teraz tragedia. Wychodzą straszne plamy, ale tylko niekiedy - w lecie, jak jest ciepło, jest czyściutko, cały ciepły sezon, jest OK, przychodzi zima i tak - rano, jak w aucie jest wilgoć, jest OK, ale w ciągu dnia wychodzą straszne plamy, jak na zdjęciach.... Byłem jakiś czas temu na praniu tapicerki, facet wyprał i w miarę wysychania, znowu wychodziły te plamy, powtarzał kilka razy zabieg i nic. Błagam o pomoc, co z tym zrobić???? Będę wdzięczny za wszelkie rady, pozdrawiam.

PICT0129.JPG.726bff1a64e462508f5fbaa492cb13b4.JPG

PICT0127.JPG.8f158bc52f55d144b8bd040d13d11ad9.JPG

PICT0125.JPG.71c5d9bb8b8185ed40fdbb0c098a4b9e.JPG

Link to comment
Share on other sites

jesli kolega był juz na praniu i koleś pare razy poprawiał(mam nadzieje ze tez próbował samą wodą bez chemi i bez poprawy-nie chce mi sie wierzyć ze moze być to pozostalość po zle wyplukanym i nie odssanej chemii)zostaje tylko ze to odbarwienie po vanishu lub innego cudownego produktu

Link to comment
Share on other sites

timur, albo dziadostwo siedzi w gąbce. Jako, że specyfiki ciągną do wilgoci to wyłazi przy zwiększonej wilgotności i wsiadaniu w mokrych ciuszkach. Później są ślady na materiale.

 

Ślady są zbyt nieregularne jak na przebarwienia. :o:dontknow: ale nie wiem, nie jestem znawcą tematu.

 

Zalecane przepłukanie pomoże doraźnie.

 

Rozwiązanie:

- kupić nowy komplet foteli (wyjdzie najtaniej)

- Fajne pokrowce ;)

 

kocio1974, ekstraktor to taki odkurzacz do prania. ;)

Link to comment
Share on other sites

kolego wez zonie ocet kup nowe mikrowlókno załatw sobie odkurzacz pioracy.ocet rozrób w stosunku 1;10 lej roztworem przecieraj mikrowłoknem a na koniec mikrowłókno. bedzie dobrze :good:

Link to comment
Share on other sites

jedź do kogoś kto ma o tym pojęcie, sprzęt i odpowiednią chemię, jak będziesz dalej kombinował "chałupniczo" to moim zdaniem możesz tylko pogorszyc sytuację, pewnie jak próbowałeś z tymi vanishami i podobnymi wynalazkami to przemoczyłeś fotele i teraz ta chemia siedzi gdzieś głęboko w gąbce i przy "sprzyjających" warunkach wyłazi w postaci plam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.