Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

czy lanca jest potrzebna aby piana wychodziła ładna ? bo zrobiłem wszystko jak w opicsie , i ledwo mogę zmieścić filc przed koncówke a mimo to ucieka mi po gwincie płyn ...

 

ps. a najgorsze żę podjechałem teraz dokupić lance i maja tylko 60 cm.... :( wiec zabawa dopiero po łikendzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli jednak nie jest tak kolorowo..

Ja najpierw wsadziłem 2 filce,potem trzy a wkońcu wszystkie cztery wsadziłem :P

I powiem szczerze że dalej mam wrażenie że troche zasłobo sie pieni (na kafelkach nie trzyma sie tak długo jak u faraona ;) )

Zastanawiam sie czy to nie będzie podów troszke innej dyszy :o

Bo jeszcze nie doszła mi paczka z tymi 90* i póki co założyłem dysze tez herbicydowa z opryskiwacza ciągnikowego o szerokości strumienia 110*..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Lance 15cm do Marolexa Master 2L, całkiem wygodne rozwiązanie, szkoda że nie jest kątowa :(

 

Rozmawiałem dziś z serwisem Marolex-a odnośnie lancek :) Niestety na razie nie ma kątowej do Master-a, jedynie padła sugestia, że aluminiową lance można zagiąć pod wymaganym kątem (najlepiej na czymś okrągłym a nie krawędzi) i też będzie działać :P Do dachu maski fajne, ale co z bokami :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1l jest tak na styk na autko mniejsze/średnie :] Bynajmniej jak dla mnie :D

 

 

To jest na styk czy nie, bo drugim zdaniem zaprzeczasz pierwszemu??

 

Nie to, że się czepiam, ale po prostu rażą mnie wypowiedzi, w których autor używa słów nie znając ich znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1l jest tak na styk na autko mniejsze/średnie :] Bynajmniej jak dla mnie :D

 

 

To jest na styk czy nie, bo drugim zdaniem zaprzeczasz pierwszemu??

 

1l roztworu jest na styk, by opryskać auto rozmiarów Focusa/BMW ser.3, czyli ładnie starczy na boki ale na dachu już czasem się człowiek nagimnastykuje by coś łapała rurka ssąca :)

Nie wiem gdzie sobie zaprzeczam :dontknow:

 

Ps. dobrze że się czepiasz, wtedy poziom wypowiedzi rośnie, a jak się ktoś obrazi to trudno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka chemia i ile lejesz?

 

Power System ph Neutral Snow Foam

A dałem jej ok 20ml na pół merolka

Czytałem że do mycia na pełnego wystarcza i ok 30ml dlatego zrobiłem nawet troche mocniej do testów i powiem szczerze że jakoś ta piana u mnie słabsza jest niż u Ciebie :(

Dziś mi przyszły tez te dyszki co w pierwszym poście wrzucałeś i jest troche lepiej ale dalej bez szału.Dziurki w rurce mam dwie zrobione-przy jednej mleko szło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wdrożenie się z lekturę forum, dokonałem zakupu i modernizacji Marolexa 2000. Wszystko super chodzi tylko mam jeden problem. Ktoś pisał, że model 1500 przy pełnym napompowaniu spokojnie starcza na 3 elementy. A u mnie przy napełnieniu od 1,5 l i pełnym napompowaniu ledwo nałożę pianę na dwa elementy. Czy coś robię nie tak czy wynika to z jakieś mojej nie doróbki przy jego przerabianiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wdrożenie się z lekturę forum, dokonałem zakupu i modernizacji Marolexa 2000. Wszystko super chodzi tylko mam jeden problem. Ktoś pisał, że model 1500 przy pełnym napompowaniu spokojnie starcza na 3 elementy. A u mnie przy napełnieniu od 1,5 l i pełnym napompowaniu ledwo nałożę pianę na dwa elementy. Czy coś robię nie tak czy wynika to z jakieś mojej nie doróbki przy jego przerabianiu.

 

Kolego przypuszczam że masz ten sam problem co i ja...tzn najzwyklejszy brak wprawy w tym ;)

Drugą opcją może być słabe dokręcenie dyszki przez co ucieka Ci ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz to brudno a dwa zimno sie zrobiło i każdy przed kompem siedzi zamiast na grillu ;)

 

A powiedz mi jest jakiś sens zwiększania jeszcze ilości filców?

 

Próbowałem już małożyć piane na auto i powiem szczerze że troszke sie zdziwiłem bo cała butelka mi starczyła jedynie na jakies 70% małego autka...to normalna wydajność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jest jakiś sens zwiększania jeszcze ilości filców?

Wiecej filcu= gesciejsza piana

mniej filcu+ wiecej chemii =porownywalna gestosc a silniejsze dzialanie mocniejszego stezenia.

Próbowałem już małożyć piane na auto i powiem szczerze że troszke sie zdziwiłem bo cała butelka mi starczyła jedynie na jakies 70% małego autka...to normalna wydajność?

Jak ze wszystkim potrzeba troche wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.