Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki ja mam taki znowu problem.

 

Kiedy "stjuningowałem" Marolexa byłem w posiadaniu piany VP NSF. Pierwsze dwa użycia super, dwa filce były wsadzone - piana full bajera. Z czasem jednak było coraz gorzej, stężenie piany ciągle to samo ale ciśnienie słabizna, wąsko pryskało. Stwierdziłem, że wstawie nowe filce. Wstawiłem nowe brak poprawy, wyjąłem jeden filc, ciśnienie lepsze jednak robiło się mleko.

 

Obecnie mam pianę z Shiny Garage tą owocową. Ostatnio pojechałem na 1 filcu, stężenie jak zaleca producent. Mleko prze okrutne, do tego bąbelkowe mocno :mrgreen: . Dzisiaj powiększyłem więc dziurkę cienkim gwoździem (wcześniej było cyrklem robione), wstawiłem 1 filca. Piana zbita jak do ciasta...ale ciśnienie ciut kulało i szerokość pryskania.

 

Tak myślę czy nie wpakować tej siateczki bo szału idzie dostać...

Dziurka raczej za duża nie jest, bo "jestę inżynierę" i trafiłem akurat w to zgrubienie wew. dziurki ale oczywiście przebite tak jak nakazano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zakupić w leroyu wkłady do perlatorów i tam masz fajne sitko które możesz zaadoptować aby filc nie wchodził w dysze, koszt 9.80 a jest ich az 5 czy 6 ;)

 

Nie prościej wsadzić sitko z końca wężyka? Koszt żaden, a sitko pasuje idealnie do dziurki w dyszy.

 

Domel, najwiecej daja chyba 110°

MF3.110 niebieska, kąt 110 st.

http://sklep.marolex.pl/product_info.ph ... ciplPl7K0I

Podobna wydajnosc i kat ma szary Kwazar do kupienia pojedynczo za ok 4 zl

 

Wybacz, ale się mylisz. Kąt jest taki sam, ale wydajność zupełnie inna. Szara dysza ma jeszcze raz taki przepływ jak niebieska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale się mylisz. Kąt jest taki sam, ale wydajność zupełnie inna. Szara dysza ma jeszcze raz taki przepływ jak niebieska.

Mozliwe.Ja tego nie analizowalem :P

Tabele podaja rozne wydatki cieczy jednak przy roznych cisnieniach.

Ludzie pisza ze kupili i im sie sprawdza, bylo tanio i tego sie trzymam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie marolexa czy industry 2000 i master 1500 plus to są te same czy rożne opryskiwacze? Pytam bo kupiłem industry 2000 przeprowadziłem modyfikacje według instrukcji która jest zamieszczona na pierwszej stronie, filce z Glorii 1,2,3 sztuki (brak piany tylko mleko) filce z podkładek meblowych około 6-7mm grube średnio zbite (nadal brak piany tylko mleko), piana to Valet PRO snow foam combo, wypalona dziurka igłą krawiecką, włożone sitko z końca rurki do końcówki niebieskiej herbicydowej by filc nie zapychał jej, proporcja 1000ml wody 50ml VP SFC i nadal nie moge uzyskać piany czy to może wina opryskiwacza czy też VP SFC albo ja coś źle robie. Poniżej zamieszczam link do filmiku jak to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, taka piana to żadna piana, jeżeli chcesz zostać przy takim stężeniu dorzuć krążek filcowy, zawsze pomaga,ale to już próbowałeś, ogólnie z tego co można było wyczytać na forum Combo się słabo pieni. Spróbuj zwiększyć stężenie, ale stanie się to mało ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, taka piana to żadna piana, jeżeli chcesz zostać przy takim stężeniu dorzuć krążek filcowy, zawsze pomaga,ale to już próbowałeś, ogólnie z tego co można było wyczytać na forum Combo się słabo pieni. Spróbuj zwiększyć stężenie, ale stanie się to mało ekonomiczne.

 

Tworek jakie byś proponował z tą pianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK spróbuje najpierw dołożyć filca ewentualnie kupie wkładki do butów filcowe a potem będę dolewać po 10 ml a powiedz mi na przyszłość jaką piwne byś polecał mi do średnio zatrudnionego sutka bo staram się żeby nie było dużego brudu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.