Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

_arek_, wszystko prawidlowo :o

Mi wystarcza filc meblowy od miesiecy wszystko smiga bez problemu.

Jesli chcesz mozesz dac drobna siateczke miedzy filcem a koncowka, albo dac oring z mniejszym otworem a szerszymi krawedziami

Taka jak ta na gorze po prawej stronie.

http://www.gloriagarten.de/en/profiline ... fm-10.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem wszystko według instrukcji, którą napisał Tworek, czyli otwór 1 cm od góry, niebieska dysza herbicydowa + 3 filce z glorii. Do tego aktywna piana VP Neutral Snow Foam (50ml na 1200ml wody). Po napompowaniu aktywna piana jest strasznie płynna, od razu spływa... Co powinienem zrobić w tej sytuacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem wszystko według instrukcji, którą napisał Tworek

To teraz zrob to jak jest w "oryginale, na pierwszej stonie masz instrukcje.

Na tej stronie masz wyjasnienie co zmienil (niestety :/ ) Tworek i na czym polega problem.

Troche wysilku i znajdziesz odpowiedz i rozwiazanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, napiszę po raz kolejny i ostatni !

 

Czemu na siłę twierdzisz, że jest to źle wykonana modyfikacja ? Bo otworek nie tak jak u Ciebie wykonany ? Wykonałem tych modyfikacji co najmniej kilkadziesiąt i całe towarzystwo jest zadowolone. Swoje również tak samo modyfikowałem i działają pięknie :lol: Mam Ci udowodnić filmem beż cięcia na sceny całą modyfikacje z zalaniem i pianowaniem ? To nie problem. Tak że zacznij mieć chociaż trochę zaufania do innych.

 

norbertoo, jeżeli nie masz lancy modułowej to nie możesz dokręcać końcówki na max bo miażdżysz filce co może być powodem wodnistej piany, spróbuj zwiększyć stężenie 50/1000, lub dorzuć krążek filcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek, nie napinaj sie tak kolego, bo wiem ze na dzień dzisiejszy podobnie jak ja jesteś w stanie zrobić pianownice z puszki po coli i to z zamkniętymi oczami. Widzę tez ze bardzo chcesz zostawić trwały ślad w temacie Marolexiwania. I bardzo mnie to cieszy. Zapomniałeś chyba tylko ze to nie jest temat dla mnie czy dla Ciebie a dla tych którym instrukcja z pierwszej strony, z jakiegoś powodu nie wystarcza. Ludzie maja problem, co widać ostatnio w temacie i moich PW a jego rozwiązaniem jest najczęściej dostarczenie większej ilości powietrza, przez wytopienie dziurki która nie będzie sie zasklepiala.

Wzmianka o tym w instrukcji nie jest przypadkowa a wykonanie banalnie proste.Nie utrudniajmy sobie życia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik ze swoim Marolexem. Po napompowaniu ucieka mi ciśnienie chyba gwintem od "butli" na roztwór. Nie przeszkadza to w pracy, ale czy da radę to jakoś uszczelnić? Po skręceniu całości i napompowaniu widać jak ucieka powietrze i tworzą się bąble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Hello

 

Ktora z tych dysz

 

http://sklep.marolex.pl/product_info.ph ... ciTv9iQ5uA

http://sklep.marolex.pl/product_info.ph ... ciTvtiQ5uA

 

daje strumiec o grubosci okolo 1 cm ale o znacznej wysokosci i kącie podawania wody ?

 

cos jakby tu:

 

wdjr.jpg

59442ab36ef95_ScreenHunter_072013_06_2420_50.jpg.3bfde41ea2431c932e4d7bb1e92cd753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale u mnie filie z glorii działają fatalnie, są za małe w stosunku do średnicy otworu, przez co wchodzą w dysze, nie pasują do uszczelki i non stop sie zapychaja. Czy ktoś spotkał sie z tym problemem? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.