Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wkładki z Glorii i jest OK. Trochę musiałem zeszlifować multiszlifierką zarówno wkładkę jak i delikatnie lancę od środka i wszystko pasuje znakomicie. Łatwy montaż i demontaż. Trzy wkładki wpadły do koszyka zakupowego przy okazji, były tańsze od samych filców i uważam to za znakomity zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie filce firmy Hettich, kupione w OBI. Jak widać są dość grube i 2 filce tworzą całkiem gęstą pianę. 3 nie wsadzałem bo myślę, że może być praktycznie zero przepływu. Spróbuje z jednym, zobaczymy co będzie.

 

Foto podglądowe: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c80 ... f6c0e.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest jakaś różnica między niebieską wkładą, a szarą od Kwazara? Byłem w OBI żeby porównać ale niestety nie mieli.

Zestaw będę i tak brał na necie, czy można trafić te dysze na sztuki czy trzeba odrazu zestawy brać po 3szt. ?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest jakaś różnica między niebieską wkładą, a szarą od Kwazara? Byłem w OBI żeby porównać ale niestety nie mieli.

Zestaw będę i tak brał na necie, czy można trafić te dysze na sztuki czy trzeba odrazu zestawy brać po 3szt. ?

 

pzdr

 

Oczywiście, że jest. Mianowicie różnica w wydajności. Przy deklarowanym ciśnieniu maksymalnym 4 bar jest to odpowiednio: 1,39 l/min dla dyszy niebieskiej i 2,80 l/min dla dyszy szarej.

Dysze można kupić na sztuki. Warto też popytać znajomych rolników, często mają jakieś wolne dysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie właśnie zauważyłem, że pojedynczych końcówek nie kupi się na śląsku, a odwiedziłem między innymi Obi, Castrame, Praktikera... Są w zestawach po pięć końcówek. Czyżby się wycwanili i wiedzą, że potrzebujemy tylko jedną końcówkę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Od jakiegoś czasu "męczę" się z przeróbką opryskiwacza, bo cały czas nie mam efektów na jakie się nastawiłem na początku (na daną chwilę myślę, że muszę przejść na MAGI, aby być zadowolonym w 100%). Ale ogólnie jest :good:

Nie wiem, czy ktoś próbował, ale w moim przypadku dużo dała zmiana dyszy na Lechler LU120-03 (http://www.sklep-grene.pl/product_info. ... ts_id/8115) kupiona w lokalnym sklepie GRENE za ok 5 zł. Sprzedaż bezproblemowa na sztuki. Wg sprzedawcy na rynku jedne z najlepszych dysz pod kątem jakości wykonania .... i chyba coś w tym jest. W moim przypadku poprawiła się "jednorodność strumienia piany" w porównaniu do niebierskiej dyszy marolexowej. Myślę , że warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie właśnie zauważyłem, że pojedynczych końcówek nie kupi się na śląsku, a odwiedziłem między innymi Obi, Castrame, Praktikera... Są w zestawach po pięć końcówek. Czyżby się wycwanili i wiedzą, że potrzebujemy tylko jedną końcówkę? :D

 

Zrobiłem podobną wycieczkę do Ciebie, same komplety w dużych marketach. Pojedynczą szarą końcówkę Kwazara sprowadzili mi na zamówienie (w tym samym dniu) w centrum ogrodniczym TOMKA w Sosnowcu (koło Makro), cena bez szału bo chyba 5,90zł ale alternatywy nie było innej na konkretnie tą końcówkę, bo...

 

 

... w sklepie Kwazara, co prawda jest tańsza, ale minimum zamówienia to 20zł, plus wysyłka, więc wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiałem się czy kupić Epoce, czy przerabiać Marolexa, ale po przeczytaniu i obejrzeniu sposobu z lancą, postawiłem na przeróbkę.

Na Allegro zamówiłem:

- Master 1500: 32,90 zł

- lanca lanca modułowa 15cm: 12,50 zł

- zestaw trzech dysz herbicydowych: 15,99 zł (czego to takie drogie?)

- arkusz filcu dekoracyjnego 20x30cm 3mm: 2,55 zł

RAZEM: 63,94 zł (nie licząc przesyłki).

 

P1000908.jpg P1000910.jpg P1000912.jpg

 

Pierwszy test w "laboratorium" wypadł tak (VP pH Neutral Snow Foam):

http://www.youtube.com/watch?v=iiGL0FTlRDY

 

Było trochę mało napompowane - przy większym ciśnieniu jest lepiej, tzn. pina jest nico gęstsza. Generalnie jestem zadowolony z efektu przyjmując, że wyszło tak za pierwszym razem, a cała przeróbka sprowadziła się do wycięcia krążków z filcu, wsadzeniu ich do lancy i zrobieniu pinezką dziurki w rurce.

W sobotę sprawdzę w rzeczywistych warunkach, tzn. na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje pomocy, bo zgłupiałem. Byłem przeświadczony, że posiadam niebieską dyszę herbicydową Marolexa i szarą Kwazara, ale jak przyjrzałem się oznaczeniom to mam wątpliwość. Nieścisłość powstała stąd, że niebieską odziedziczyłem od znajomego, a szarą zamawiałem na sztuki w ogrodniczym, ale nie wiem czy sprowadzili dokładnie tą. Poniżej foty. Na dyszach oznaczenia:

- niebieska: V 110, AG 03 (jak widać na zdjęciach od środka ma wystającą jakby "nadlewkę", nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale przeglądając wątek, ktoś chyba pisał, że tą cześć można usunąć i powstaje dysza herbicydowa? )

- szara: V 110, AG 06

IMG_20130531_201509.jpg.c7b2fd720ca903586541847ac7865ee0.jpg

IMG_20130531_201449.jpg.76120fe11cf8d0057637fe3c8718c146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OK, a co z tą "nadwyżką" plistiku w niebieskiej dyszy, do usunięcia? Robiłem testy (z lancą) na obu i wygląda to obiecująco jak na pierwszy testowy oprysk. Standardowo wymaga pobawienia się z parametrami/proporcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misoch, ile filców wkładasz do lancy, 3?

Trzy filce. Przy czterech już jest kiepsko, za mały przepływ. Będę testował jeszcze z innymi filcami bo znalazłem gdzieś w szufladzie takie grube i miękkie (jak od wkładek do butów).

Dodam, że testowałem wszystkie trzy dysze: żółta ma za małą wydajność i wychodzi tylko mgiełka; niebieska - wiadomo; czerwona też jest ok, piana niemal taka sama jak z niebieskiej, tylko więcej i szybciej wylatuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Marolexa Master 2000 Plus, filce z Glorii i dyszę TeeJet 110. Przerobiłem ją tak jak tam tym filmiku http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Xp_KH36U5M włożyłem 2 filce mimo, że nie mam lancy. Dostałem od znajomego resztkę jego piany (taka etykietka widnieje na bańce) http://imageshack.us/photo/my-images/41/dsc00335ub.jpg/ wlałem to marolexa 2 nakrętki piany i efektu brak następnie jeszcze dolewałem i dalej nic. Co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.