Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

to i ja pochwale się swoim modem marolexa.

 

Marolex Master 2000, 2 litry. Dokupione niebieskie dysze Marolex, oraz filce z castoramy marki CASTO (za 8zł bodajże). dziurki w wężyku zrobiłem dwie igłą krawiecką ~0,5mm. za niebieską dyszę weszły trzy uszczelki, w środek dwa filce casto z odciętym klejem. pompuje do zadziałania zaworu bezpieczeństwa, na 4 pomopowania da sie ładnie objechać focusa kombi, mając w Marolexie około 1250ml roztworu. Narazie używam Tenzi Tan Car z ciepłą wodą, planuje zakupic magifoama.

 

pianowanie zaczynałem od bocznego lusterka pazażera idąc w lewo. Po opianowaniu rozciągnąłem sobie jeszcze wąż ogrodowy, poszedłem po telefon, i tak wygląda moja foka po opryskaniu po powyższym modzie:

 

 

dsc0354zv.jpg

 

nie jest tak jak bym chciał, ale jak na taką pianę i zmodzony opryskiwacz jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie czysto techniczne. Jestem już zadowolony ze swojej pianki chociaż ciut pluje, ale tragedii nie ma. Zauważyłem, że przy pianowaniu jeśli potrząsnę Marolexem leci fajna drobniutka mgiełka. Jak zrobić, żeby leciało takie coś bez trzęsienia? Bo nie mam pomysłów już. Mam trzy filce od mebli, metalową siateczkę bezpośrednio na koncówce oraz malutką dziurkę w rurce i lubi przypluć :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92, w ten sposób wytwarzasz pianę na tyle wysoko, że otwór który zasysa lewe powietrze, zasysa Twoją pianę. Jeżeli chcesz utrzymać taki efekt, to po prostu nie wykonuj otworu w rurce.

 

booohal kombinowałem tak długo , aż uzyskam praktycznie to sam co z Glorii, przy większym ciśnieniu roboczym i rzeczywiście się to udało.

 

Coś jeszcze się znalazło :

 

8gbvdfeRa6BEXpgoSHmfqYc6LIcdS3gQHKc2T4FZIdE?size=1024x768

 

Zielona po 30 minutach, żółta po 25 i niebieska po 20 minutach :good:

 

Licząc od początku, opryskiwacz około 34 zł, lanca modułowa 13 zł, szara końcówka i komplet filców w PA z przesyłką pocztową 28 zł, 2 minuty na modyfikację i otrzymujemy sprawną pianownicę za 75 zł. Good price :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek, thx za info tu, żeby nie pisać w dwóch tematach ;)

 

przechodziłem ostatnio obok ogrodniczego - kupiłem białą dyszę, jak śnieg puści, to zobaczymy jak z tego będzie sikać ;)

przy okazji kupię chyba jeszcze filce Glorii, żeby przekonać się samemu o różnicy lub jej braku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek, :good:

Jakoś umknął mi ten filmik.

Czyli jednak Gloriowe filce są najlepsze?

Ja szukam cały czas zamiennika ale wszystkie jak do tej pory przy grubości oryginalnych z Glorii mają za dużą gęstość i Marolex bardziej pluje niż pianuje.

Może kiedyś... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest to zestaw 4sz... nie wlazłem w zakładkę a tak to pisze, że 1szt...

 

Zakupiłem tez piankę i dysze....

 

Teraz tylko marolex, lanca i będziemy pianować ;)

 

 

Jeszcze tylko dwa pytanka...

 

1. Czy tak jak widać na filmiku 2 filcaki wystarcza, czy trzeba sobie protestować ??

2. Co to za melodie masz w tych swoich filmikach :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DYsza teejet z Gloria FM 10 jest taka w zestawie w Marolexie ?

 

Nie ma w zestawie. Możesz spróbować kupić dyszę innej firmy o takiej przepustowości.

Ja dzisiaj kupiłem dyszę Lechlera szarą, czyli jakiś tam odpowiednik tej z Glorii. Wydałem 3,5zł, pewnie jakoś w weekend sprawdzę jak to działa.

Nadal nie wyregulowałem dobrze pianownicy, najpierw piana była trochę za gęsta, psiakał nierównomiernie i bardzo krótko. Coś pokombinowałem i przy następnym myci leciało mleko. Jak wymieniałem dysze zauważyłem, że miałem za mało filców... Teraz wyjąłem sitko, zmodyfikowałem dziurkę, dołożyłem filc i dałem większą dyszę. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Tak przy okazji zauważyłem, że sitko idealnie pasuje w tylny otwór dyszy, ten który lubi się filcem zapychać.

Lanca co tak naprawde daje.. Łatwiej dostac sie w okolice nadkoli ?

Więcej miejsca i lepsze ułożenie filców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.