Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze bardzo

dscf6115s.jpg

dscf6120ki.jpg

Ile tanszy jest ten opryskiwacz od przeswietlonego na wszystkie strony Marolexa?

luq92, jesli gruby filc wejdzie w koncowke i ja zatka bedzie lecialo mleko

Kup lance za nascie zlociszy i po problemie, a duzo wieksza wygoda np przy felgach i innych ciasnych miejscach. :P

Wiecej powietrza - suchsza piana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, zawsze zapomnę bujnąć się do obi jak jestem na mieście żeby obadać tą lancę. Spróbuję zrobić drugą dziurkę w rurce, bo piana wydaje mi się, że jest dość morka i płynie ciut za mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buka, A za ok 60 masz Marolexa z lanca.

Jesli jednak masz ochote sie pobawic chetnie pomoge(o ile potrafie) ;)

Mozesz pokazac ktory to opryskiwacz ?

 

[ Dodano: 1 Marzec 2013, 20:04 ]

luq92, dziurki oczywiscie masz wypalone. bo te przeklute potrafia sie zasklepiac i leci mleko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem jeszcze ciut więcej pianki do wody i jeszcze fajniejsza wyszła. Wychodzi na to, że trzeba dość dużo jej nalać do wody. Już nie pamiętam jakie stężenie miałem obecnie, ale coś około 30ml/0,75l wody i teraz dolałem jeszcze może niecałe 10ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznickux, faraon już to ogarnął :) na pierwszej lub drugiej stronie (tam gdzie obala monopol Glorii FM50) Wygląda to po prostu na duży opryskiwacz z krótką lancą. Pianowanie trwa długo bo jest duża pojemność i dużo powietrza :)

Co do opryskiwacza FLO, o którym wspomniano wcześniej, wszystko działa do dzisiaj. Lanca osadzona na kleju dwuskładnikowym. Prawdę mówiąc FLO używam częściej niż Marolexa :)

Kolego buka odpisz numery produktów podane na stronie 88 tego tematu i udaj się do sklepu ogrodniczego. Sprawdzą Ci lancę na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia działania pianownicy nie ma większego znaczenia w którym miejscu jest zamocowany wentyl. Natomiast jeśli wentyl jest tak nisko, to jest "zanurzony" cały czas w chemii, a chemia ma destrukcyjny wpływ na delikatne gumeczki wewnątrz wentylka. Nie jest to droga sprawa można co jakiś czas wymienić. Jest też inna "niedogodność", przy odłączaniu przewodu od kompresora albo koła zapasowego i braku zamontowania zaworka zwrotnego na przewodzie może wylecieć nam chemia jeśli jest jeszcze powyżej zaworka piana (ciśnienie wtedy wypycha chemię a nie uchodzi powietrze jak to ma się w przypadku zaworka u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzył mnie dziś mój marolex. Wczoraj na testach domowych było OK, a dziś na trzech filcach pluł jak szalony i przeciekał bokiem. Na dwóch lekkie mleko. Zmniejszyłem dziurkę i tak pluł. Chyba znów ją zasklepię i zrobię czymś bardzo cieniutkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tees, filce wycinałem 5 minut przed pianowaniem. Kombinowałem już we wszystkie strony. Robiłem dwie dziurki, zalepiałem jedną, potem ta co została zmniejszyłem i niby lepiej, ale gdy ciśnienie odrobinę spadnie zaczyna pluć. Pewnie przez to, że filc włazi mi troszkę w końcówkę. Czekam na przesyłkę z siateczką od kranu, to wsadzę ją bezpośrednio na końcówkę i powinno być lepiej. Tylko powiedzcie mi jak zrobić żeby wsadzić trzy filce i nie ciekło przez gwint? Dokręcam z całej siły i piana leci jak dzika. Na dwóch filcach ciut za duże mleko po mojemu leci, chociaż i przy takiej ilości filców lubi troszkę się spocić gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.