Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

GR_BKP, ja tam się nie znam ale wg mnie piana dostaje za dużo powietrza, zmniejszyłbym dziurkę w rurce :o chyba, że taki urok marolexa - już zapomniałem jak on psika :o

Ja też się nie znam, więc podpowiedz dlaczego tak Ci się wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lajcik1 ,juz do nich napisałem, niestety nie ma odzwewu wiec pewnie zadzownie ;)

 

Panowie doszły do mnie Marolex'y, chwyciłem odrazu oba żeby je dokładnie zmacać czy wszystko jest ok. i niestety okazało się że jeden pracuje inaczej w porównaniu do drugiego...

 

A dokładniej:

- tłoczek chodzi luzniej,

- po pompowaniu lekko odbija

- krócej "psika" ( oba marolexy napompowane tyle samo razy, przylożone równocześnie do ucha)

 

Moim zdaniem coś jest nie tak, jakby ciśnienia nie trzymał, albo oring na tłoczku nie jest do konca szczelny :idea:

 

Po luźnym napompowaniu (10 razy) obu, na jednym tłoczek zostaje na dole a na drugim odbija do góry...

 

marolex.jpg

 

Po ściągnieciu koncówek wyraźnie słychać że podczas pompowania u tego wadliego szybciej ucieka powietrze...

 

Reklamować ? :dontknow:

 

EDIT: Okazało się że są róznice konstrukcyjne :|

 

Poprawnie działający:

dobry1.jpg

 

"Wadliwy":

zly2.jpg

 

Poprawnie działający:

dobry2g.jpg

 

"Wadliwy":

zly1.jpg

 

Jeszcze dwie różnice wyłapane:

 

Prawa strona dobry, lewa "wadliwy"

1vs2d.jpg

 

Lewa strona dobry, prawa "wadliwy"

1vss2.jpg

 

Ktoś wie o co lata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam sie domyslam ;)

Glownie chodzi o to ze chyba nie bardzo wiesz jak dziala opryskiwacz.

Prawdziwy problem to zaworek ktory powoduje podnoszenie tloczka.

Detale typu: kolor uszczelnienia, czy wystajaca czerwona czesc mozesz dopytac telefonicznie w Marolexie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, kupiłem dwa takie same opryskiwacze z tego samego źródła a pracują inaczej, w dodatku różnią się, nie twierdze że kolor uszczelki ma wpływ na prace opryskiwacza... bardziej interesuje mnie skąd te różnice i czy to normalne :dontknow:

 

Nie chce się brać za przerabianie jeśli później ma się okazać że coś będzie kiepsko działało ;)

 

Prawdziwy problem to zaworek ktory powoduje podnoszenie tloczka.

Mozesz jaśniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jaśniej ?

Jasniej? :/ Powietrze ktore wtloczyles do zbiornika cofa sie do cylindra tloka, podnoszac go.Winny jest zaworek w dolnej czesci cylindra pompki.Moze byc uszkodzonu albo tylko zanieczyszczony.

Kolor uszczelnien czy innych podzespolow moze byc inny bo moga pochodzic z innch serii.

https://www.google.fr/search?rlz=1G1SVE ... 0QXRnYDIBQ

Jesli Cie to martwi zadzwon do serwisu technicznego Marolexa.Pewnie beda potrafili odpowiedziec na Twoje pytania.

Uchyt spustu w moich Marolexach jest bialy a uszczelki zielone.

Ksztalt plastiku zaworka cisnienia w obu jest jak u Ciebie w "wadliwym"

Pompki u mnie stawiaja rozny opor tyle ze jeden z opryskiwaczy jest fabrycznie nowy.

Po ściągnieciu koncówek wyraźnie słychać że podczas pompowania u tego wadliego szybciej ucieka powietrze...

Opryskiwacz z odkrecona koncowka traci szczelnosc i to jest normalne a czerwona powinna byc wcisnieta do oporu.

To chyba tyle :idea: ja by co pytaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, na jakiej wysokości w rurce doprowadzającej dałeś tą zwężkę z igły?

Niestety mój opryskiwacz 5L po wypaleniu dziurki, działa tak: 1 sek. piana idealna, 1 sek. samo powietrze, 1 sek. piana idealna, 1 sek. samo powietrze itd.

Jak u Ciebie zachowywał się opryskiwacz po zrobieniu otworu tylko w rurce, bez zwężki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lajcik1, jesli mam byc szczery to myslalem ze z marolexem 5l pojdzie Ci latwiej.

Ja z duzym troche sie pomeczylem i zeby efekt byl zadowalajacy musialem zrobic kilka modyfikacji.

Dopiero po zebraniu wszystkiego w calosc zaczelo to dzialac tak jak chcialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, odnosze wrażenie że odebrałeś mój post jako atak na marolexa, ja byłem tylko zdziwniony różną pracą obu opryskiwaczy z tego samego źródla, nowych nigdy nie używanych.

 

To że powietrze cofa tłoczek to wiem, wybacz że nie wiedziałem o jaki zaworek chodzi... wstyd i hańba mi :oops:

 

Kolor uszczelek mnie nie martwi, jak się okazuje mogą być rózne.

 

Zaworek w dolnej cześci raczej nie może być zanieczyszczony skoro jest nowy tym bardziej że go sprawdzałem.

 

Z mojej strony teamt zamkniety,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam jak to wygląda u mnie.

 

1. Po napompowaniu tłoczek idzie do góry.

2. Jak napompuje ile się da, (potem już pompa chce się prawie złamać) to słyszę uciekające powietrze.

3. Powietrze ucieka górnym deklem, wystarczy docisnąć go palcem i jest ok.

4. Jakbym nie pompował to zawór nie odbija.

 

Dalej nie chcę na siłę pompować bo mam wrażenie, że mi się to w rękę zaraz wbije ;)

 

 

Ps. Nie robię z tego problemu, tak tylko napisałem dla przedmówcy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam troszkę śmiga, ale nie na tyle aby nie można było pianować ;)

 

Ps. Cały marolex wygląda jak u kolegi "po lewej"

 

Jedynie ten czerwony cycek wystaje trochę mniej niż ten z prawej, ale o ile się nie mylę to po skręceniu całości lanca/końcówka z oringiem i tak go dociśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama, ja wiem że to jest normalne, miałem juz 3 marolexy i używałem ich przez prawie 2 lata.

 

Chyba mnie nie rozumiecie, u mnie chodzi o to że nawet jak napompuje 3 razy to w jednym podnosi tłoka a w drugim nie, niestanowiłoby to dla mnie problemu gdyby nie to że jak napompuje oba opryskiwacze tyle samo razy to jeden "psika" np. 40sec a drugi przestaje już po 20sec...

 

marcinK, gdzie ja stwierdziłem że zaworek jest szczelny ? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama, to właśnie stwierdził faraon3021, i od początku o taką diagnoze mi chodziło.

 

Różnice między kolorami uszczelek itp wrzuciłem jako ciekawostke a nie jako stwierdzenie że to jest przyczyną złej pracy opryskiwacza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka dotycząca ściągania kleju z podkładek filcowych.

Próbowałem delikatnie odkrajać nożem, ale wpadłem na inny pomysł:

 

1. Skraplamy delikatnie klej zmywaczem do paznokci

2. Pocieramy szczoteczką do zębów

 

Klej odchodzi bajecznie !

 

Nie miałem pod ręką, żadnego Tar&Glue Removera, więc stąd pomysł na zmywacz na bazie acetonu ;)

 

filck.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, odnosze wrażenie że odebrałeś mój post jako atak na marolexa

W zadnym razie ;) Staram sie pomagac na tyle ile potrafie, ale czasem brakuje wiedzy(np kolor uszczelnien) lub cierpliwosci jesli problem omawiany jest po raz "enty" :oops:

Z drugiej strony mam swiadomosc ze pewne sprawy przepadly gdzies w czelusciach tematu i wlasnie dlatego odpowiadam na posty i i wszystkie PW, jednoczesnie przenoszac co sie da do postow na pierwszej stronie tematu. Choc i tam nie wszyscy zagladaja. :/

I nie chodzi tu o Ciebie ;)

Kama, moge podlaczyc Twoj pomysl do opisu modyfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.