Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

samtive, do lancy nie potrzebujesz już żadnej dyszy pianujacej, a jedynie końcówkę herbicydiwa ( plaskostrumieniowa)

Modyfikacja pewnie Ci sie uda, o ile ogarniesz problem gwintu.

Dla mnie odpada bo koszt dorobienia takiej końcówki pewnie będzie większy niż cena nowej Glorii:( Strasznie sie tu cenią za usługi ;)

Jak oceniasz trwałość tego opryskiwacza? Da radę? Trochę bym sie bal ze ten drut z pompki za którymś razem przy pompowaniu na maxa wybije mi sie w rękę.

Jeśli mogę coś doradzić, to poszukaj do "modzenia" czegoś solidniejszego.Dla swojego bezpieczeństwa i obniżenia kosztów.

lajcik1, a jak sie trzyma Twoja pianownica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, śmiga pięknie, powiem szczerze, że teraz używam go częściej niż Marolexa. Osadziłem lance na kleju dwuskładnikowym i się super trzyma. SG Red Devil 1:1 go nie ruszył, nie wiem jak będzie z mocniejszymi killerami. Choć do nich pewnie będę używał sprawdzonego Marolexa :good:

Co do drutu z pompki wkomponowanego w dłoń, to powiem szczerze, że nie ma się o co martwić, wbrew pozorom na tłoku jest solidny kawałek plastiku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrociles ja?

 

Tak, lanca była skrócona jeszcze przed zamieszczeniem tutoriala na forum, tylko zdjęć już nie zrobiłem.

 

A i chyba trzeba dodac do tutoriala kilkanascie PLNow na klej :P

 

Koniecznie. To znacząco podniosło cenę modyfikacji :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dziś na dobra sprawę przeprowadziłem test bojowy Marolexa i niestety go zatarłem. Komuś się już to wcześniej udało? Muszę spróbować jakoś wypolerować cylinder i kupić nowy oring. Gdyby polerka się nie udała, da radę dokupić nowy cylinder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dziś na dobra sprawę przeprowadziłem test bojowy Marolexa i niestety go zatarłem.

Zasypales go piaskiem? :shock:

Komuś się już to wcześniej udało?

Nie pamietam, ale chyba jestes pierwszy. I to juz przy testach :kox:

O czesci pytaj tutaj

biuro@marolex.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny działający marolex, bez żadnego voodoo pierwsze filce i od razu piana :-]

 

Z lancą 15cm , przed lancą 1 filc do wstępnego spienienia, przed dyszą dwa filce(filce z podkładek pod meble pozbawione taśmy klejącej), dysza marolexa niebieska.

 

 

po 5 minutach

 

dsc0080wxl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zestawu 3 dysz:

 

MF2.110 - żółta, kąt rozpylenia 110 stopni

MF3.110 - niebieska, kąt rozpylenia 110 stopni

MF4.110 - czerwona, kąt rozpylenia 110 stopni

 

Nada się tylko niebieska, prawda?

 

Bo w tej samej cenie mam zestaw 3x niebieska i 3x oring lub ten powyżej.

 

I tak się zastanawiam co będzie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a u mnie jakiś problem nastąpił... Wlewam sobie nieco cieplejszą wode-dokładnie 1l, do tego ok 30-40ml chemii, mieszam, pompuje i jakoś nie chce piana wychodzić :/

 

Początkowo było wszystko ok, a teraz lipa..Co może być powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.