Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę bardzo :)

 

Gwiazda wieczoru - opryskiwacz Flo 2L - cena zawrotna bo około 15 zł.

Po zakupie Marolexa opryskiwacz leżał i się kurzył. Pomyślałem, że musi być jakiś sposób, na przerobienie go na pianownicę.

Przeszukałem więc neta w poszukiwaniu akcesoriów do tych opryskiwaczy i znalazłem wszystko czego trzeba. Plusem tego opryskiwacza jest to, że lanca, na końcu jest zakrzywiona, jak przedłużka w Glorii.

 

Będziemy potrzebować:

 

Opryskiwacz Flo 2L (kod produktu: 89509) - cena 15 zł

 

fotoup.jpg

 

Zestaw końcówek rozpylających (kod produktu: 89538) - cena 3,49 zł

Wykorzystamy tylko jedną z końcówką herbicydową. Docelowo wykorzystałem niebieską końcówkę z Marolexa gdyż była wydajniejsza.

 

foto2ade.jpg

 

Lanca zraszająca teleskopowa (kod produktu: 89542) - cena 10,59 zł

 

foto3km.jpg

 

Filce (np od Glorii) Zdjęcie jest zbędne :)

 

Przystępujemy do przeróbki

 

Z fabrycznej końcówki opryskiwacza wyciągamy mosiężną końcówkę:

 

89509.jpg

 

Następnie rozkręcamy lancę teleskopową i wyciągamy z niej czerwone tulejki. W dalszej części, będziemy potrzebować już tylko tej cieńszej rurki)

 

foto4bs.jpg

 

foto5nt.jpg

 

Czerwoną tulejkę wciskamy w miejsce mosiężnej końcówki.

 

foto6cg.jpg

 

foto11zc.jpg

 

Z lancy wyciągamy zwykłą końcówkę i wstawiamy w jej miejsce końcówkę herbicydową oraz filce. Jak pisałem wcześniej, ja użyłem marolexowej, gdyż jest wydajniejsza. (Pamiętamy o oringach)

 

foto9fs.jpg

 

foto13hz.jpg

 

foto14yq.jpg

 

foto10ol.jpg

 

foto15uw.jpg

 

Następnie docinamy cienką rurkę lancy do takiej długości jaką uznamy za wygodną

 

foto8qy.jpg

 

Wciskamy rurkę w standardową końcówkę z czerwoną tulejką.

 

foto16ip.jpg

 

Lanca wygląda następująco:

 

foto17ij.jpg

 

Wkręcamy do opryskiwacza i gotowe.

Analogicznie do Marolexa, trzeba szpilką wytopić otwór w rurce doprowadzającej pianę.

 

Całość wygląda następująco (Oczywiście wygodniej jest, gdy końcówka zagięta jest do góry)

 

foto23h.jpg

 

A pianuje tak: (Piana AngelWax 35ml/l wody, 3 filce z Glorii)

Niestety nie mam czym nakręcić filmu.

 

foto18v.jpg

 

foto19zx.jpg

 

foto20d.jpg

 

foto22n.jpg

 

Niestety, po testach, w tym miejscu powstała nieszczelność i tutaj potrzeba trochę rzeźby i uszczelnienie całości klejem.

 

foto24u.jpg

 

 

PLUSY:

- niewątpliwie cena - całość kosztowała (28,50 zł)

- piana - taka sama jak z Marolexa

- zakrzywiona końcówka - super do nadkoli, podwozia i innych trudno dostępnych zakamarków

 

MINUSY:

- rzeźba tj. cięcie lancy i jej osadzanie na kleju, w celu uszczelnienia. Jednakże uważam, że cena to w całości rekompensuje

Innych minusów na chwilę obecną nie zauważyłem.

 

Przepraszam za spartańskie tło na zdjęciach, ale przeróbka przeprowadzana w garażu, a testy w piwnicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lajcik1, a probowales dac uszczelnienia do niebieskiej koncowki w takiej kolejnosci jak byly w lancy teleskopowej?( zeby wyeliminowac klej)

Nieszczelność występuje tylko na łączeniu czerwonej tulejki z oryginalną zieloną końcówką nakręcaną na opryskiwacz. Może gdyby, przed czerwoną tulejkę włożyć do końcówki jakiś jeszcze oring byłoby lepiej.

Jutro będę testował różne kombinacje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelność występuje tylko na łączeniu czerwonej tulejki z oryginalną zieloną końcówką nakręcaną na opryskiwacz

Kurcze pada mi komp albo wzrok :)

Moze to wina swiatla bo mi to wygladalo bardziej na niebieskie, co nie zmienia faktu ze chodzi mi dokladnie o to laczenie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, w aparacie, od świetlówek, zwariował balans bieli. Kolor tej końcówki, jest taki, jak pierwszym foto z mosiężną końcówką - czyli zielony :kox:

 

Właśnie sprawdzałem i niestety, nic z zestawu, nie wejdzie już do tej końcówki. Poszukam jeszcze w domu jakiegoś małego oringu żeby tam wsadzić.

Jeśli nic nie znajdę, niestety będzie musiał być ten niechciany klej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, macie pomysł dlaczego na zwykłej końcówce mój Marolex pianuje lepiej przy tej samej ilości filcy i tej samej chemii niż na lancy modułowej? Ma zwykłej końcówce jest gęstsza piana na jednym filcu niż na lancy na trzech filcach (filce mam dosyć gęste dlatego przy jednym na zwykłej końcówce już jest bardzo ładna piana) Zauważyliście coś takiego u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, dzisiaj był ciąg dalszy walki z uszczelnieniem... niestety poległem :(

Do zielonej końcówki pasuje mały oring z oryginalnego "dziubka" Marolexa, (zdjęcie z zaczerpnięte z tego tematu)

DSC00744.jpg

Niestety w takim zestawieniu, lanca nie wchodzi głęboko w końcówkę i po chwili pianowania wyskakuje.

Pomysłów brak :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge cos sugerowac to moze watro troche skrocic lance, bo to wiele nie zmieni przy aplikacji, a laczenie bedzie stabilniejsze i mniej wrazliwe na gwaltowne ruchy przy pracy.

Mozna tez dac cos takiego w zielona koncowke- chodzi oczywiscie tylko o ksztalt :-]

http://www.sklep-grene.pl/product_info. ... 9a65831169

i dopiero w czyms takim osadzic np na klej termoplastyczny sama lance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge cos sugerowac
nawet musisz :)

Lanca została zaraz skrócona. "Pierwsze cięcie" było tylko do zdjęć :)

Twoja propozycja może być ok, poszukam innych tulejek.

Co do rozwiązania z klejem, to sama zielona końcówka w zupełności wystarczy w połączeniu z klejem. Próbowałem to rozwiązać bez klejenia :)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marvin, opryskiwacz kupiłem w Bricomarche, ale z tego co wiem, są też w castoramach i tego typu sklepach. Akcesoria kupiłem w internecie na stronie toya24.pl.

Była darmowa dostawa, więc się opłacało. Wiem też, że w sklepach ogrodniczych Ci sprowadzą akcesoria, jak podasz im producenta i kod produktu

 

EDIT:

Faraon, co to za gadżety? Co dają? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.