Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Macie może jakis pomysł czym mozna taka wywierconą dziure zaslepic ? Wywierciłem dziure mniejszym wiertłem, wentyl nie chciał wejsc a wiekszego nie miałem wiec dałem koledze zeby przewiercił (zapewniał ze ma takie wiertło) a on nożem probował powiekszyc dziure i efektem jest ze cisnienie ucieka... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021 - powiedz że zapas się ubrudził i organizujesz małe mycie w brodziku :D

A tak poważnie to może tradycyjną metodą uda się napompować ? Bo mnie to ciekawi szerokość strumienia i jakość piany.

Marcin_ko7, a wentyl od ciężarówki nie podpasuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Checio, Moglo byc :) - i jest lepiej

40 ml VP na litr wody

Dziurka przez dwie scianki ( jedna na wylot) 4 filce Glorii i mozna sie ogolic :P

Lanla likwiduje to na co najczesciej narzekaliscie robiac pierwsze mody opryskiwacza.

Nic sie nie gniecie, nie zbija, nie zatyka

Piewszy test i taki efekt.

Wersja baaaaardzo robocza :oops:

 

Postaram sie o kolejne juz w terenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, dzięki za film :good:

Spodziewałem się szerszego strumienia ale chyba jednak kupię lancę i potestuję sam, na pewno łatwiej pianować nadkola itp więc się przyda nawet jeśli nie poprawi jakości uzyskanej piany.

 

Jeśli chodzi o otwór pod wentyl to ja wywierciłem otwór prowadzący wiertłem 4 a póżniej powiększyłem wiertłem 10, pasował idealnie bo wentyl był 10,2mm. z zewnątrz wygładziłem krawędź otworu frezem stożkowym , wewnątrz delikatnie pilnikiem okrągłym, we wgłębieniu wentylu nałożyłem trochę butaprenu i od wewnątrz włożyłem w przygotowany otwór, wyciągnąłem na zewnątrz i napompowałem zbiornik żeby ciśnienie ładnie docisnęło wentyl do ścianki i zostawiłem na 3-4 godziny. Testy szczelności przeszedł doskonale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Ponieważ w Gdyni dziś było lekko na plusie dzięki uprzejmości barrego_1 (odstąpił mi aktywną pianę SG) przetestowałem dziś swojego marolexa.

Autko czarne bardzo brudne...potraktowane aktywną pianą Shiny Garage neutral PH 60ml / ok 1400 ml H2O. Z początku myślałem, że piana jest za gęsta jednak szybko zrobiła się na karoserii bardziej płynna. Odczekałem po nałożeniu około 3/4 minut i dokonałem spłukania karcherem. Początkowo byłem pod wrażeniem efektu jednak było już dosyć ciemno i po przyjeździe do domu zobaczyłem, że jednak piana nie dała rady zimowemu brudowi :(

Możliwe, że za mało jej dałem, albo brud jest już tak zaschnięty ... :zly:

Dodam tylko, że 1/5 miesiąca temu kładłem wosk Hi Temp Finish Kare.

Intryguje mnie jedna sprawa ... czy polecana aktywna piana AB magifoam lepiej by sobie poradziła z takim brudem? bo jestem na etapie kupna.... :|

PS z góry przepraszam za jakoś zdjęć ale było ciemno a komórka lepszych nie zrobi ... :wallbash:

http://img823.imageshack.us/i/20121217147.jpg

http://img191.imageshack.us/i/20121217149.jpg

http://img818.imageshack.us/i/20121217150.jpg

http://img593.imageshack.us/i/20121217153.jpg

http://img560.imageshack.us/i/20121217155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Checio, czyli wentyl wciskany.

Ciekawe czy nie bedzie szkodzila mu chemia :/

 

profeta, zasadniczo piana jedynie pomaga myc.

Ma odspoinowac utrwalony brud i ulatwic mycie wlasciwe.

Dobrze "domyc" moze zakurzone auto lub swieze zabrudzenia.

Chodzi oczywiscie o delikatne piany (bezpieczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początek pragnę podziękować oraz pogratulować świetnej porady użytkownikowi faraon3021.

Przystosowanie opryskiwacza zajęło dosłownie chwilę.

Chciałbym przedstawić kilka moich pomysłów:

1. oryginalna końcówka mieszcząca się w uchwycie pompki irytowała mnie przy pompowaniu, więc zastąpiłem ją świeżymi filcami, na wszelki wypadek.

2. W trakcie czytania tematu spotkałem się z problemami ze ściskaniem filców oraz oringami. Wyeliminowałem to w ten sposób:

Dodatkowe oringi, a w nich filce. Niestety kupiłem ostatnie 2 sztuki oringów.

Filc to czyścik do rur i raczej odradzam. wprawdzie jeszcze nie zakupiłem piany i pianownica niewyregulowana, ale nie oczekuje po nich dobrego efektu.

Nie sądzę bym miał problem z wyregulowaniem, po przeczytaniu tego co przewinęło się przez ponad 80 stron.

 

Na pierwszej brakuje mi tylko wzmianki o białym zaworku (tym wystającym z czerwonego plastiku) oraz wzmianki o rozmiarach dysz, chociażby ze zdjęć Kwazara:

 

127_101.jpg

 

 

 

P.S.: Marolex może wysłać dysze poleconym, więc jeśli ktoś ma opryskiwacz, a potrzebuje ori dysz herbicydowych będzie znacznie taniej.

 

P.S.2.: W mojej małej mieścinie znalazłem 2 punkty z Marolexami: Sklep ogrodniczy, oraz z artykułami rolniczymi. Tam też powinni mieć różne dysze herbicydowe.

 

Moja pianownica kosztowała całe 45zł. Filc znalazłem w domu. Dysza załatwiona od znajomego rolnika :mrgreen: Nawet wygląda na ori Marolexa. Więc pozostał tylko zakup opryskiwacza - Gnieźnieński market Mrówka.

 

Teraz tylko pozostaje mi przeanalizować kwestie, czy warto dopłacać do Magi, czy jednak VP. Ale to już na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Checio, czyli wentyl wciskany.

Ciekawe czy nie bedzie szkodzila mu chemia :/

 

Dokładnie, wentyl wciskany dodatkowo wklejony od wewnątrz i zalewałem to już różną chemią, w tym czystym apc i tenzi truckiem i jak na razie nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakis pomysł czym mozna taka wywierconą dziure zaslepic ? Wywierciłem dziure mniejszym wiertłem, wentyl nie chciał wejsc a wiekszego nie miałem wiec dałem koledze zeby przewiercił (zapewniał ze ma takie wiertło) a on nożem probował powiekszyc dziure i efektem jest ze cisnienie ucieka... :wallbash:

Kup sobie zawór kątowy, który polecał faraon, IMO najlepsza opcja, tylko ten na większy otwór. W razie czegoś możesz dać większą podkładkę/uszczelkę:

http://www.gruszka2005.pl/index.php?p76 ... wy-11-3-mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, dzięki za film :good:

Spodziewałem się szerszego strumienia ale chyba jednak kupię lancę i potestuję sam, na pewno łatwiej pianować nadkola itp więc się przyda nawet jeśli nie poprawi jakości uzyskanej piany.

Przede wszystkim łatwiej bawić się filcami - bo się nie zgniatają, a odkręcenie końcówki nie powoduje ucieczki ciśnienia. Dla mnie to najważniejsze zalety przedłużki ;)

Wada - jeszcze się nie przyzwyczaiłem i strąciłem już dwa razy butelki, które stawiam obok marolexa na półce ;) Szczęściem puste ;)

 

Dysza Kwazara szara 110°

Polecam Magi

Mam niebieskie Marolexa i szarą Kwazara (mam nadzieję, że K. bo koleś w sklepie był mało kumaty).

Szarą szybciej wylatuje piana, co teoretycznie powinno skrócić czas na oblecenie auta, a mnie tymczasem z tego powodu zabrakło mieszanki na dach i szybę :D

Nie jestem przekonany czy szerzej rozpyla. Będę miał chwilę, to może nakręcę porównanie.

Na pewno inaczej trzeba dobrać filce niż do niebieskiej, żeby piana była porównywalnej jakości:

~40ml Magifoam na 1l ciepłej wody - pod niebieską mam jeden filc z wkładki butów i muszę dołożyć jeden z podkładki mebli. Do szarej tylko jeden z wkładki butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie zawór kątowy, który polecał faraon, IMO najlepsza opcja, tylko ten na większy otwór. W razie czegoś możesz dać większą podkładkę/uszczelkę:

http://www.gruszka2005.pl...-katowy-11-3-mm

Jakby ktoś chciał kupić zaworek w sieci, to tutaj jest taniutko :D

http://sklep.serwisperfekt.pl/zawor-bl2 ... -11-3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z marketu za 30,- zeta mają (katalogowo) przepływ 11l/min. Ja taki mam , próbowałem i niestety nie nada. Ale zakładając, że ma te 11 l(chociaż ma już ze 20 lat) to są teraz w sprzedaży kompresorki dwucylindrowe i mają przepływ 60l/min. Uważam, że taki dałby radę w zupełności (to jest 1l/s). Sam się zastanawiałem nad kupnem ale są drogie - coś prawie 200,-.

Przypuszczenia o wydolności takiego 60l/min biorę z tego, że jest to ok. 6 razy więcej powietrza niż moim. A to oznacza, że czas na napompowanie będzie 6 razy krótszy niż tym moim starym, więc nawet tak na "oko" wychodzi, że byłoby OK. Z mniejszym przepływem raczej bym nie kupował.

I jeszcze jedno, ten 11l/min, daje radę napompować, ale trzeba czekać dobre 2-3 minuty, a psikania jest 15 sek. Jeśli pompowanie trwałoby 15-20 sek to właśnie pętla zamykałaby się i praktycznie można pianować non stop. Najwyżej z jakimiś krótkimi przerwami co w praktyce sie i tak czyni :)

Taki mam na oku http://www.toptuning.pl/index.php?p1421 ... a-cylindry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.