Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli filc miesci Ci sie w oringu to zrobiles wiecej miejsca na kolejne filce

A tak po prawdzie to jak powinno być "prawidłowo"?

Średnica filca powinna być równa zewnętrznej średnicy oringa (czyli wchodzić w czarną końcówkę na styk do ścianek) czy raczej wewnętrznego wymiaru oringa, żeby filc w niego wszedł?

 

Która opcja chroni przed zgniataniem? Bo moim żadna kurcze... przecież filc i tak jest grubszy niż oring, te grube są filce są dość miękkie, więc i tak się go dociska skręcając końcówkę...

Chyba, że zgniatanie rozumiane tu jest bardziej, jako takie dokręcenie końcówki, że z 4mm filca robi się mniej niż 1mm ;)

 

Pytam, bo próbuję ustawić marolexa jak najlepiej a film Tworka mnie dobija :-]

 

[ Dodano: 26 Październik 2012, 14:52 ]

tak sie zastanawiam zeby w marolexie zalozyc wentyl skrecany :o

leza mi w domu takie:

Gdzie można takie kupić?

Super opcja do kompresorka pod zaplniczkę np. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR_BKP, jeżeli chodzi o zgniatanie filcy, to chodzi o to, że im mocniej skręcisz całość tym strumień jest słabszy, ponieważ ciężej się wydostaje piana Tak więc lepiej włożyć filce w oring. Natomiast jeżeli chciałbyś aby nie były zgniatane i zrobić tak jakby miejsce podobnie jak w Glorii, możesz zrobić tak jak ja. Włóż 3 Oringi do środka i między nie 2 filce, wtedy nie powinno się nic zgniatać, zwijać i ciśnienie jak i jakość strumienia będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj filc miesci sie w oringu.Podkladki pod meble maja dosc gesty i twardy przez co cienki material.Nic sie nie gniecie, nic nie cieknie i nie zatyka Trzymajac sie dawkowania zawsze mam prawie identyczna piane.

Jakos nie widze potrzeby komplikowania sobie zycia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - jeśli dobrze doczytałem, to u Ciebie się sprawdza:

- jeden filc z podkładki w rozmiarze w środek oringa

- 40ml Magi na 1 litr wody

tak? ;)

 

Jutro sprawdzę w takim razie w takiej konfiguracji ;) kupiłem kilka rozmiarów wybijaków, nie ma męczarni z wycinaniem :D to można się pobawić. Oby tylko czas był ;)

 

Kupiłem dziś jeszcze szarą końcówkę kwazara. Ale nie ma na niej takich oznaczeń jak na tej

http://sklep.kwazar.com.pl/?prod=127&cat=61

więc w sumie nie wiem czy gość w ogrodniczym wiedział na pewno czy to kwazar... :/

Zobaczymy... jest na niej wybite 110 stopni i 06, otwór widocznie większy niż w niebieskiej marolexa (03), więc sam jestem ciekawy jak to będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - jeśli dobrze doczytałem, to u Ciebie się sprawdza:

- jeden filc z podkładki w rozmiarze w środek oringa

- 40ml Magi na 1 litr wody

tak?

Dokladnie tak .

Pamietaj jednak ze nasze filce moga sie nieco roznic.

Kolejna sprawa ze nie mozna za bardzo opierac sie na wydajnosci pokazywanej na filmikach bo moze byc ona troche "podkrecona".Tzn ze wielkosc oprysku na poczatku pracy gdzie mamy duzo plynu i malo powietrza i na koncu gdzie plynu zostalo malo za to duzo miejsca na powietrze moze sie znaczaco roznic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentyl - chyba zbędny, kompresorek na zapalniczkę nie da rady utrzymac cisnienia, pompuje dluzej niz recznie i jest to na tyle irytujace ze polowe auta zrobilem z odpietym kompresorkiem.

 

Piana Shiny Garage Fruit Snow, rozrobiona 1:5 jak zaleca producent i przy 2 filcach z butów wogole nie chciala przejsc, przy 1 filcu tez nie rozpylała rownomiernie trzeba było 2x ten sam pasek zrobic, trzeba bedzie popracowac nad tym, albo za duze stezenie dalem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazer, też dzisiaj akurat używałem tej piany i w marolexie 1500 przy 2filcach glorii, 40ml na 1l ciepłej wody było ok, będę próbował mniejsze stężenie, ale to dało rade, piana była w sam raz i nie spływała od razu, a i domyła dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testowałem po raz kolejny marolexa i zrobiłem kolejna małą modyfikację o której ktoś już wcześniej wspominał.Mianowicie zmieniłem rurkę pobierająca ciecz i wypaliłem igłą 3 dziurki do napowietrzania, mod oczywiście :good: ta modyfikacja miała na celu zwiększyć ilość mieszanki cieczy i powietrza która trafia do dyszy z filcami.

 

Do tego wszystkiego doszedł jeszcze jeden " filc" chociaż sam nie wiem z czego to jest tak właściwie zrobione :o w chwili obecnej piana jest równomierna i dobrze pokrywająca.

 

Do testów używałem nieznanego środka, więc z jakąkolwiek oryginalną aktywną piana powinno być tylko lepiej :)

 

Jutro jak czas pozwoli wykonam test z TENZI Super Green w stosunku 1:1 jak zaleca producent i może w końcu uda mi się coś nagrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek, o fajnie :good: W takim razie idę przeszukać domowe specyfiki myjące :D.

Kolega DRIVER podpowiadał mi, że może też być to rurka od jakiegoś opryskiwacza zwykłego czy czegoś podobnego, niestety nie znalazłem nic takiego u siebie z na tyle większym przekrojem a o Clinie nie pomyślałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wentyl - chyba zbędny, kompresorek na zapalniczkę nie da rady utrzymac cisnienia, pompuje dluzej niz recznie i jest to na tyle irytujace ze polowe auta zrobilem z odpietym kompresorkiem.

OOO, a ja już miałem się zabrać do roboty i też montować wentyl, to co nic nie chce pociągnąć z kompresora?? Przecież kompresor pompuje koła do takiego ciśnienia, a przecież o ile jest zbiorniczek mniejszy. Napisz coś więcej bo nie wiem co robić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do dzięki za informację, bo właśnie mam taki sam kompresor. Kupiłem ostatnio pianownicę Epoca i tak pomyślałem, że może podłączył bym kompresor i byłoby bez pompowania. Ale jak przerabiałeś ten temat i nie polecasz to nie będę się w to bawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj marolex przestał pompowac ,jaka moze byc przyczyna?

rozebrałem go ,ale nie zauwazyłem zeby cos bylo uszkodzone.Oring tłoczyska pompy wyglada jak by sie troche rozciągnał moze to jest przyczyna? :o

 

[ Dodano: 15 Listopad 2012, 14:43 ]

Jest ok,przełozylem oring nasamarowałem i działa. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.