Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam się tu.

Czy ktoś próbował wykorzystać taką lancę modułową do Marolexa?

http://sklep.marolex.pl/product_info.ph ... IbPrW8xobR

Zacząłem zastanawiać się nad takim cymesikiem po obejrzeniu filmu z lancą do Glorii i doszedłem do wniosku, że byłoby to fajnym rozwiązaniem do pianowania np. progów, nadkoli itd. Tylko nie wiem jak to wygląda w praktyce. Czy ktoś już testował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uda mi się zmyć pianę(ValetPRO neutral snow foam) szlauchem ogrodowym?

Czy nie zaszkodzę dla powłoki lakierniczej?

Nie ucierpi wosk a juz na 100% lakier.

Jesli moge cos radzic to kup raczej Magi.

Zacząłem zastanawiać się nad takim cymesikiem po obejrzeniu filmu z lancą do Glorii i doszedłem do wniosku, że byłoby to fajnym rozwiązaniem do pianowania np. progów, nadkoli itd. Tylko nie wiem jak to wygląda w praktyce. Czy ktoś już testował?

Jesli masz pomysl jak jej uzywac do kup i zakladaj. O piane sie nie martw. Bedzie :good:

Troche to krotkie bo tylko 15cm :/ , ale pewnie dolaczy do mojej kolekcji i urozmaici Marolexowanie. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, dzięki za odpowiedź :). Właśnie trochę szkoda, że jest dość krótki ale mam nadzieję, że pozwoli to na dokładniejsze obskoczenie spodów zderzaków pianą itp. elementów.

Abstrahując, skoro jakiś czas temu na allegro zapanował wysyp Marolexów industry stworzonych z "myślą" o samochodach, to kto wie... Może i doczekamy się dłuższej lancy do Marolexa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, mam glorie i marolexa i co zauważyłem że wężyk który wyprowadza płyn jest w glorii grubszy, niż w marolexie, więc z tego wychodzi że gloria daje więcej piany i jest gęściejsza dzięki temu. czy próbowałeś może zmienić w marolexie wężyk?? ten z glori nie pasuje. czy to coś da marolexowi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devdill, niestety nie sa chetni do wspolpracy mimo ze Marolex stal sie popularny nawet w zagranicznych sklepach z kosmetykami samochodowymi.

Widocznie ciagle jestesmy zbyt mala grupa docelowa :/

 

[ Dodano: 23 Październik 2012, 20:30 ]

faraon3021, mam glorie i marolexa i co zauważyłem że wężyk który wyprowadza płyn jest w glorii grubszy, niż w marolexie, więc z tego wychodzi że gloria daje więcej piany i jest gęściejsza dzięki temu. czy próbowałeś może zmienić w marolexie wężyk?? ten z glori nie pasuje. czy to coś da marolexowi??

Tak wezyki sie roznia i ja w Marolexie mam zmieniony wezyk na taki z wiekszym przekrojem wewnetrznym.

Piana sie raczej nie rozni, ale wylatuje predzej.

Predzej sie pracuje a jakosc piany jak zawsze to kwestia ustawien ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przerobiłem Marolexa na ciśnienie z kompresora :-] Nie muszę w końcu pompować.

 

Dodatkowo wyszła sprawa z zaworem bezpieczeństwa który popuszczał i robił mnie w bambuko :zly: że już dopompowane a jeszcze nie było do końca - objaw słaba piana, mówię tu o ręcznym pompowaniu.

P1050838.JPG.38471dff404cc49d90b80d626c11d02a.JPG

P1050837.JPG.6aee95a30ad7edc429eb27161067aa31.JPG

P1050836.JPG.a95c5fd50cb05de9e6ce8b0d4587b83e.JPG

P1050834.JPG.129931c0910b15750aacbd0692577f79.JPG

P1050833.JPG.e02e3f4f50123ac9a74751ab86bc1029.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest taka końcówka, aby od razu podłączyć wąż od kompresora, gdzie można cos takiego kupić ?

W kompresorze jest reduktor i można w sumie ustawić sobie ciśnienie powiedzmy 2 atmosfery i będzie git :)

A co zrobiłeś z zaworkiem, bo mi się wydaje, ze w moim sprężyna też jest za słaba, zmieniłeś na inną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam wszystkim :)

 

- zaworek bezpieczeństwa jest poprawiony poprzez podłożenie podkładki metalowej pod oring

 

- mam filmik ale słabo widać na nim bo robiłem na srebrnej bramie garażu

 

- jest to złączka FESTO 1/8 na 4 (wężyk 4 ) podpasował do tego gwintownik 10x1,25 i uszczelnione teflonem

 

- ciśnienie ustawiam na reduktorze przy kompresorze, ale docelowo będę montował zaworek zaraz przy marolexie żeby sobie dobierać ile mi tam potrzeba aktualnie

 

- nie ma strachu ręczna pompka nadal działa gdy w tą końcówkę wtykam oryginalną zaślepkę

 

IMG_9017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem już tematy o opryskiwaczach i zastanawiam się, czy końcówkę herbicydową stosuję się tylko po to, żeby strumień piany był płaski, zamiast punktowy? Czy ma to związek z wydajnością (herbicydowa pokrywa większą powierzchnie, taką samą ilością chemii)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.