Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Filc filcowi nie rowny czy to bedzie pod meble czy do butow praktycznie wszystkie sa inne.Filce od Glorii sa bardzo dobre i pozwalaja na uzywanie (kopiowanie) dawkowania innych skutecznych mikstur. ;)

Ja mam filc z podkladek pod meble, ustawione dawkowanie i jest super.

Nawet ich nie czyszcze kiedy sie zabrudza tylko robie nowe i dziala :good:

faraon3021, ale to nie podejdzie, tu potrzebny będzie zawór jakim podłącza się urządzenia pneumatyczne do węża z ciśnieniem :)

Dlaczego nie. A jak pompowac samochod kompresorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli było wcześniej, to przepraszam za dublowanie.

 

Odkryłem, że całkiem niezłym pomysłem jest włożenie dwóch uszczelek, jedna przy drugiej, do końcówki marolexa. Bolec, który się rusza, jest jeszcze dalej od filcu i teoretycznie nie ma z nim kontaktu (nie niszczy filcu). PRAKTYCZNIE, chodzi u mnie w ten sposób 3 tyg i nie widać zmian na filcu, dalej nie wiem jak będzie, pewnie tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie. A jak pompowac samochod kompresorem?
nie zrozumieliśmy się :) wyprowadzenie powietrza będę miał takie jak w warsztatach samochodowych są węże ze sprężonym powietrzem do którego dopinają np. klucz pneumatyczny do dokręcania i odkręcania śrub w kołach. nie wiem jak sie to specjalistycznie nazywa... wąż będzie spiralny którym będe mógł się wpiąć w butlę w bagażniku i podpiąć go do marolexa.

 

 

takie coś bedzie wyprowadzeniem z butli

 

f-rectus-szybkozlaczka-pneumatyczna-1-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy próbował ktoś robić filce z filtrów do okapów kuchennych??

Jak będę miał chwilę jutro to spróbuje to spasować... Mam jeszcze w zanadrzu gąbkę techniczną, taką jak Tworek na pierwszej stronie tego tematu próbował.

 

Co do kleju na filcach pod meble to myślę, że potraktowanie Prickbortem może pomóc w pozbyciu się kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axwell, wiem o co Ci chodzi :) Tylko ze pokazujesz szybkozlacze, a w nich nie ma raczej zaworka czyli jestes skazany na bieganie z wezem.

Jesli do tego bedzie to waz spiralny to rysy na lakierze murowane :-]

Zaworek ktory Ci pokazalem daje mozliwosc napompowania pianownicy recznie (pompka spryskiwacza)lub przez kompresor, prace z wezem lub bez.

Co oznacza ze dodajesz kolejna opcje do opryskiwacza i nie tracisz tych ktore posiada.

Mozesz uzyc czegos takiego:

Latwo to podlaczyc do kazdego kompresora ;)

acc2b0b58b5a5b27f7f3460.jpg

133628w640h640przewoddo.jpg

yatopistoletdopompowani.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, wg. instrukcji jest 1, ale gdyby dać 2 to teoretycznie nie powinno być problemu z dokręceniem tak aby nie zgniatać filcy, trzeba zrobić test :-]

 

Ze zgniataniem poradzilem sobie umieszczajac filc pomiedzy 2 podkladki metalowe chyba poszerzone fi 6

Z dokreceniem nie bylo problemu i nic nie cieklo.

Najlepiej wziac koncowke od Marolexa do sklepu metalowego i sobie cos dobrac.

Najlepiej pasowalaby cos pomiedzy 6 a 8 ale raczej takich nie robia. 8 natomiast miala troszke za duza srednice i pozostalem przy 6, nie chcialo mi sie bawic w pilowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doszedłem z moim Marolexem do porozumienia. W dziale sprzedam znajdziecie cały zestaw potrzebny do zabawy tj,

Marolex 2000

Dysze herbicydowe

Filce Gloria

2,5l piany aktywej ValetPro Snow Foam

Arkusz gąbki technicznej

 

Leży od sierpnia nieużywany i się kurzy, a może ktoś to jednak ogarnie i będzie się cieszył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł :) I go sprzedam :) Jak ktoś chcę pisać PW. Może na małe auto jest takie coś ok, ale tyle co ja się muszę namachać to szybciej go na 2 wiadra umyję i myją spłuczę. Co prawda nie pryska tak idealnie jak na filmikach i się nie trzyma długo ok 1min tylko ale zapewno dlatego że filce są z wkładek i za dużo nie eksperymentowałem. Dziurka szpilką zrobiona. TO jednak nie taka piana jak powinna no może też dlatego że to jakaś zwykła nie markowa.

Mam do was pytanko. Zastanawiam się czy jak już nie kupić do mojego lavora junior pianownicy PA.Powiedzcie czy jak auto brudne, wezmę potraktuję go taką pianą z PA i spłucze myjką to auto będzie czyste?

I następne pytanie, jak nie znajdzie się chętny na marolexa czy może być np do APC czy Dimera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.