Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

wierzba, daj znac jak poszlo z tymi dyszami :-]

dziś próbowałem coś ogarnąć, bez nagrania bo mało czasu było...

jako, że to pierwsza walka to mam kilka pytań pomocniczych :D

dysza teejet, 2 filce glorii, oring, dziurka wypalona 1, w środku 1200ml cieplej wody + 50 ml valet = szału nie było, piana w sumie mleczna, przy pokryciu niedokładnym hondy civic 3d ledwo starczyło, wygląda, że było za gęsto lub też filce się pogniotły co widać po rozłożeniu do mycia na fotkach poniżej

 

http://imgur.com/a/YWT7U#8

 

od razu uprzedzam, że czytałem aby mocno nie dokręcać, jednak dokręcałem do momentu aż nie leciało jak nabijałem powietrze, ponad to po dokręceniu zdarzało się, że wokół dyszy zbierała się piana - może zgniecione filce puszczały ?

ponad to pytanie, jak długo mniej więcej pompujecie na full marolexa ?

nie wiem jak z innymi dyszami, ale na tej teejet otwór względem filców (glorii) wydaję się dość spory i mi przynajmniej dość ciężko było je odpowiednio ustawić, może trochę większej średnicy filce by były lepsze ?

ze spadkiem ciśnienia robiło się coraz większe mleko, trzeba będzie walczyć dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mniej filcu bo zatyka wylot i leci "mleko"

dałem 2, dać teraz tylko 1 ? nie za mało ?

 

Mozliwe tez ze biala czesc zaworka wystajaca z czerwonego uszczelnienia nie miesci sie z filcami i po dokreceniu koncowki powoduje nieszczelnosc.

po zdjęciu końcówki zaworek nie wystaje, widać to też po tym, że filce były odciśnięte do wewnątrz czerwonego uszczelnienia...

ciekawe jakby dać 2 czarne oringi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wrzucę efekt, jaki osiągnąłem. Opryskiwacz Master II 2000 Plus, jedna dziurka na górze, 2 filce z glorii, niebieska końcówka. Aktywna piana to Magifoam. Stężenie 30ml/1l ciepłej wody. Dwa litry w opryskiwaczu spokojnie mi wystarczyło, by całe auto dokładnie wypianować + koła i nadkola (chociaż trzeba się trochę namachać :-] ). Piana leży na aucie spokojnie 15min, później spłukuję, bo miejscami zaczyna przysychać. Marolex wypluwa nieco ziarnistą pianę, jednak jest bardzo gęsta i puszysta. Może jeszcze coś pokombinuję. Z drugiej strony skoro wystarcza na całe auto,ładnie domywa i po spłukaniu efekt :good:, to po co kombinować. ;) Jakieś fotki:

Koło świeżo wypianowane:

marolexmagi.jpg

Gdzieś po 15min:

10844529.jpg

15895137.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem dalej no i do ładu ze swoim marolexem dojść nie mogę...

Jak czytam jak wrzucacie 3 filce z glorii to zastanawiam się jak? Ja mam problem 2 dobrze ustawić, ponadto problem ze zgniataniem, ale jak nie zgniatać jak trzeba dokręcić na tyle mocno aby nie ciekło? Po odkręceniu za każdym razem jak wyciągam filc to jest on wypukły w kierunku tylnej strony niebieskiej dyszy, szczerze to nie mam pomysłów...

Jeśli ktoś ma ochotę powalczyć to sprzedam po kosztach gratis dodając filce z glorii oraz 2 niebieskie dysze (chyba straciłem cierpliwość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierzba przerobienie marolexa jest banalnie proste. Faraon opisał to baardzo zgrabnie i prosto. Ja przeczytałem dwa tematy o tej przeróbce na forum a przerobienie zajęło mi ok 5 minut. Włącznie z wycięciem filców. Mi też delikatnie zgniatają się filce. Dokręć końcówkę z dyszą i pompuj. Kiedy zacznie Ci wyciekać dokręcaj. Ja stosuję 30ml/litr ciepłej wody. Pokrywam tym omegę na kilka razy. Ostatnio testuję różne filce, gąbki, włóknini itp. Ustal sobie jedną proporcję a potem kombinuj z filcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na pierwszym filmiku widac z czego sie poprzednia wersja skladala.

http://flashwax.co.kr/shop/shopdetail.h ... uid=281677

 

Wersja 2 usprawniona widoczna na filmikach to zapewne to :

http://flashwax.co.kr/shop/shopdetail.h ... uid=478318

 

W srodku wyglada to na cos co kiedys widzialem jako : "Filtry siateczkowe do mikrodermabrazji"

Za pare zlotych mozna kupic zestaw 20sztuk, reszta to chyba uszczelki plaskie plus jakas tulejka do ktorej to upchneli.

Niestety obydwie wersje sa Out of Stock :(

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncowka jest fajna, ale jak pisalem maja ja za 35$ a marolexa za 25$ wiec :thumbdown:

Uszczelnianie teflonem po kazdym myciu to dla mnie dyskfalifikacja na samym starcie :/

Bralem sie za wersje "dla leniwych" jak pies za jeza i mnie koreaczyk z kompresorem uprzedzil.

Z tym ze ja chcialem podlaczyc Marolexa pod kolo zapasowe ktore mam podwieszone na tyla samochodu. :-]

Moze zima jak bedzie wiecej czasu wezme sie za to. Dodatkowo pod takie cos mozna zawsze podlaczyc pistolet do przedmuchiwania. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przerobiłem opryskiwacz,jednak kiedy zrobiłem drugą dziurkę to tak jakby krócej można było opryskiwać. Jak zalepiłem tą jedną to wróciło do normy, jednak czas opryskiwania jest krótki i starcza na jeden element (mam Marolexa 1000). A teraz o co chciałem zapytać....w którym miejscu zrobić tą drugą dziurkę? A może chodzi o to, żeby tą pierwszą na wylot zrobić?Ja zrobiłem tak 1cm pod tą pierwsza i wtedy było gorzej. Nigdzie nie mogę znaleźć inftormacji właśnie na temat tej drugiej dziurki.

Co sądzicie o pianie aktywnej Effecta, czy coś takiego. Można ją spotkać w OBI. Mam właśnie taką i przy nakładaniu wydaję się fajnej konsystencji (jak pianka do golenia), ale tylko wytrzymuje z minutę na karoserii, więc zanim całe auto opryskałem to tam gdzie zaczynałem już jej nie było. No chyba, że to nie wina piany...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.