Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

zgodzę się o ile zostanie skrócony do opisu na max 5 stron. Trudno wyłapać konkretny szczegół na 60 stronach;/

 

Tak czy inaczej moja nowa pianownica działa świetnie;] Jutro pokombinuję jeszcze z filcem aby robił gęstszą pianę i będzie super.

 

faraon3021 - świetna robota :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych

 

Czy orientujecie się może gdzie można kupić dysze herbicydowe do marolexa oprócz ich strony ? Chodzi mi o sklep stacjonarny. W obi są opryskiwacze i jakieś osłony herbicydowe (jeszcze tego nie widziałem - relacja telefoniczna sprzedawcy). Czy w jakichś innych marketach albo sklepach można coś takiego zakupić ? Rejon śląska Katowickiego mnie najbardziej interesuje :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pazuzu dysze są w OBI. Oni są partnerem handlowym i mają pełno dodatków do marolexa. Dostaniesz też to wszystko też w PSB Mrówce. Możesz też poszukać dyszy do kwazara są o wiele tańsze. Ja przedwczoraj płaciłem 3.5zł. A tak wogóle to poczytaj ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO, Dzięki za odpowiedź, temat czytałem, wprawdzie nie od deski do deski, jednakże po filmach widzę i chcę takiego Marolexa ! O końcówkach od kwazara również wiedziałem, tylko że jutro będę w obi i tam bym chciał to kupić ;) Bo kupowanie dyszy za 17zł przy przesyłce za 22 to trochę mija się z celem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pazuzu, u nas w Jaworznie są Marolexy i dysze w AS-Plancie na ul. Chopina na Azotce. Jeden minus to taki, że mają tylko komplety 7 dysz po 27,- zeta :) Najlepiej znajdź jeszcze kogoś chętnego i kupimy w Marolexie i się podzielimy :D Wyjdzie po 9,66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoozaQ O, nie wiedziałem że w Jaworzniu :P jest taki sklep :)

Jestem nietutejszy (dopiero 3 lata) i za bardzo się w mieście nie orientuje, jak nie kupie w obi takich dysz (ceny jak na stronie) to możemy się dogadać w tej kwestii. Pasi ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Musze podziękować faraonowi ;) Foammaster - całkowicie się zgadzam z tym mianem :D

Wczoraj zrobiłem pianownice z marolexa. 10 min roboty ;) zostało tylko kupić piankę i ustawić. Dzięki!

 

Mam tylko jedno pytanie - czy można gdzieś kupić magifoam w mniejszej niż 1l pojemności? Być może to pytanie było już zadawane ale dałem rade przeczytać tylko 3/4 wątku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem ;) chyba jednak wezmę VP na początek. Bo tańsze, a czy dużo gorsze?

 

Dodam tylko, że dzisiaj marolex świetnie sprawdził się przy sprzątaniu bądź co bądź mocno zapyziałej łazienki w połączeniu z jakimś APC typu daisy czy coś ;) śniegu co prawda nie było, ale przyjemnie się spieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś zdarzyło śię, żeby przeciekał Marolex w miejscu zaznaczonym niebieską strzałką (pozwoliłem sobie skorzystać ze zdjęcia z pierwszej strony tematu)?

capturennb.png

Od ostatniego pianowania nie miałem kiedy tam zajrzeć a obstawiam, że chyba gwincik popuszcza. Bo jak mam filce w środku, to nawet jak dokręcę przez szmatkę, to i tak cieknie. Natomiast jak wyjmę filc i dokręcę tak "fest" to nie cieknie - ale to naprawdę muszę sporo siły włożyć sporo w dokręcanie końcówki, bo inaczej cieknie...

Mam plan próbować "uszczelnić" dzisiaj wieczorem - podmienię oring, owinę taśmą teflonową gwint albo jeszcze wytnę mniejsze filce? Może gdzieś "podchodzą"?

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsze zakupy to 2 dysze na próbę (lechler 3,5pln, teejet 11,5pln) - nie dałem rady kupić 3 niebieskich marolexa gdyż był zestaw 5 dysz (w tym tylko 1 niebieska) za 25 pln a on-line życzą sobie przy cenie dysz 17 pln, 20 pln za wysyłkę

 

 

do tego marolex 2L i w wolnej chwili gramy przeróbkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.