Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj przetestowałem parę rodzaj filców do Marolexa i na chwilę obecną najlepsze efekty uzyskałem po zastosowaniu filcu kupionego w Castoramie:

 

filco.jpg

 

Jakościowo jest dużo lepszy niż wkładki do butów czy podklejki pod meble. Ma 2mm grubości i ja zastosowałem 2 krążki.

Zaznaczam, że póki co robiłem tylko testy na szamponie samochodowym Nigrina gdyż Magicfoama muszę dopiero zamówic. Nie mniej jednak proporcje dawałem cały czas takie same dla różnych rodzajów filcu i ten z Casto daje zdecydowanie najlepsze efekty.

Ten kawałek ma rozmiary 10 x 20 cm i kosztuje około 7-8 pln.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie najbliższą Casto masz w Kaliszu. Możesz też spróbować w OBI (najbliżej masz do Ostrowa Wlkp). Jak nie znajdziesz nic na miejscu to daj znać na PW. Wyślę Ci kawałek tego filcu.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zrobić żeby piana się utrzymywała dłużej na samochodzie? Chodzi o przerobionego Marolexa i VP Neutral.

Na zdjęciu widać jak szybko spływa piana. Pianowane od prawej do lewej. Tam było stężenie 30ml VP na 1l wody chłodnej, oczywiście lakier suchy był. Acha, włożone 2 filce od Glorii, na 3 za bardzo lało się bokiem z tej końcówki.

Próbowałem jeszcze 40ml VP na ok 1,2l i 40ml VP na 1,1l. Efekt taki, że piana po 5min prawie cała spłynęła i niewiele doczyściła.

BTW

Na bezdotyku spłukujecie programem z wodą demineralizowaną + nabłyszczacz + czasem mają jakiś śmieszny osuszacz ;) ??

piana.jpg.98bfed8c1a052ceca99ea6dff6abccd2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz ostatni program`?

Sprawdzałem na 2 myjkach, do ostatniego programu z wodą demineralizowaną jest dodany jakiś osuszacz i nabłyszczacz (może to ściema). Dodatkowo napisane jest by nie wycierać tego.

damianTDCi, myślę że VP zostanie choć wosku na aucie to nie ma ani grama ;). Narazie mam większy problem bo po ostatnim myciu nie mogę pozbyć się zacieków, może przejadę to APC :o

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 210#248210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni program "oszuszacz, nabłyszczacz" to z reguły jest właśnie woda demineralizowana. Nie zostawia po sobie aż takich zacieków jak zwykła woda. O ile faktycznie taką wodę zalewają w myjniach na ten program.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manolito77, ja nigdy nie zauważyłem u siebie zacieków po ostatnim programie, więc chyba coś tam miękkiego muszą lać ;)

A ja szczerze mówiąc jeszcze nigdy nie trafiłem na taką wodę z ostatniego programu, która nie zostawiłaby mi żadnego osadu/plam po wyschnięciu. Może to dlatego, że mam czarny lakier i widać na nim wszystko.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc.

Co się dzieję, że po kilku sekundach marolex się tak jakby zapycha, tzn na początku leci piana jak trzeba, a po chwili tak jakby zapychała się dysza przez wciśnięty filc.

Poniżej filmik i zdjęcia filcu, po którym widać, że jest wciskany w niebieską końcówkę.

Ciśnienia jeszcze jest kupe.

Coś mam grzebać z tym czerwonym cyckiem ?

 

Wcześniej nie miałem takich problemów, stężenie piany jest ok, magifoam 35 ml na litr.

 

 

 

imag0148un.jpg

imag0147o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za filc ale u mnie jak tak sie działo to było za duże stężenie piany/za dużo filców od glorii

 

To raczej nie, bo normalnie pianowałem z dwoma filcami, a teraz nawet z jednym tak się dzieje. Stężenie mniejsze też nic nie daje.

 

Dodatkowo mozliwe ze bialy bolec zaworka wystaje z czerwonego uszczelnienia i dociska filce

 

No właśnie, trochę już go skróciłem, może skrócę jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z reguły takie zatykanie było jak dałem 3 filce zamiast 2 (filc ten kupiony w Castoramie) lub dałem za dużo środka pieniącego do wody.

Przy dwóch filcach piankę robi na marketowej pianie, na płynie do naczyn, szamponie samochodowym itp. Jak włożyłem na próbę 3 krążki filcu to się właśnie robiło plucie, zatykanie itp. Jak Ci za bardzo wpycha ten filc w końcówkę to możesz spróbowac z sitkiem od Clina (lub innego takiego spryskiwacza "pianowego"). Wytnij tą siateczkę z Clina i włóż ją miedzy filc a końcówkę herbicydową - wtedy spróbuj.

U mnie w każdym razie ten filc też tak lekko jest wepchnięty/ukształtowany do końcówki ale wszystko jest ok.

Co do cycka w tym czerwonym uszczelnieniu to sprawdź czy to uszczelnienie weszło Ci do końca bo u mnie w Marolexie przy zamkniętym zaworze to ten cycek jest jakieś dobre 2-3mm wgłąb czerwonego cylindra więc jeszcze spooooro musiałby się przesunąc żeby w ogóle naciskac na filce.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.