Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

wszem i wobec ogłaszam że w końcu udało mi się uzyskać pianę :-] po prostu muszą być dobre filce, ja wymieniłem na te od glorii i marolex pięknie zaczął pryskać śniegiem :mrgreen: na roztworze 40ml nielsen apc + szczypta duragloss 901 / 1l wody :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjalem drugą uszczelke ,ktorą wsadzilem za filcami i jest lepiej ,zauwazylem tez ze w rurce doprowadzajacej powietrze byla woda wiec rozkrecilem i wyleciala,narazie jest okej.Teraz walcze z pianą :-] Orange pre wash cos nie chce sie pienic :)

dzieki Maya.

 

[ Dodano: 13 Czerwiec 2012, 11:36 ]

Wyjalem drugą uszczelke ,ktorą wsadzilem za filcami i jest lepiej ,zauwazylem tez ze w rurce doprowadzajacej powietrze byla woda wiec rozkrecilem i wyleciala,narazie jest okej.Teraz walcze z pianą :-] Orange pre wash cos nie chce sie pienic :)

dzieki Maya.

 

Jednak nie, nawet jak odkrece dysze i nie naciskam spustu to i tak "cieczo-piana" sie wydobywa z koncowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie poeksperymentowałem ,wsadzilem 2 filce pod meble i zamiast orange pre wash na 1 l wlalem 50ml presty sudz i piana jest taka na jaką czekałem,a jesli chodzi o cieknącą dusze to poruszałem troche białą rurką po zdjeciu czerwonej uszczelki i działa jak należy(chyba musiala sie rozruszac) :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merolex Master 2000 Plus dziś zakupiony. Pierwsze co mi się nasunęło po jego obejrzeniu to pytanie, co zrobic po dokupieniu dodatkowej dyszy niebieskiej z tą, która jest fabrycznie wkręcona w opryskiwacz. Co prawda pod kapselkiem pompki jest miejsce na jedną oprawkę końcówki ale tam już jest jeden zapas.W związku z tym zrobiłem taki myk:

 

1) Zdejmujemy zieloną przykrywkę od rękojeści (podważa się od wewnątrz, odchyla i wysuwa do góry)

 

graphic1cb.jpg

 

 

2) Po zdjęciu przykrywki usuwamy środkowe żeberko (zaznaczone na zdjęciu elipsą)

 

graphic3b.jpg

 

3) Mamy w ten sposób miejsce na dodatkową końcówkę, która dzięki temu zawsze będzie z opryskiwaczem i się nie zgubi.

 

graphic2g.jpg

 

Pzdr. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pierwszy raz użyłem VP Snow Foam jestem rozczarowany tym środkiem . Może z tego względu , że moja pianownica jest "skonfugurowana" pod Magifoam. VP daje o wiele rzadsza pianę , która szybciej spływa i o wiele gorzej domywa. Felg nie ruszyła prawie wcale co dla Magi nie jest problemem.

Pierwsze pianowanie z VP Snow Foam, dwa bawełniane filce , dwie dziurki w rurce i stężenie 30ml/1l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktos sie głowił dlaczego nie ma odpowiedniej piany z marolexa, a uzywa VP Orange pre wash to niech sie nie dziwi bo niestety ta piana słabo sie pieni bynajmniej u mnie nie tak jest niezaleznie od stezenia ,w porownaniu wlałem 30 ml/1l Apc nielsena i piana jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.