Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin_ko7, też się zastanawiałem nad tym Robi'm, ale jednak stwierdziłem, że postawię jednak na sprawdzonego Marolex'a,, Robi w Casto 18 zł, Marolex 34 zł, i wiem że piana będzie taka jaką sobie zażyczę. Ale +1 dla Ciebie za chęci :good: Co do jakości wykonania to raczej nie ma co wspominać, + dla Marolex'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po pierwszym myciu po zakupie Magifoam :) Jestem bardzo bardzo zadowolony! Wlałem ok. 35 ml na 1100 ml ciepłej wody i piana wyszło miodzio. Po obleceniu samochodu piana na pierwszych pokrytych panelach jeszcze się utrzymywała. Domywanie też super ale samochód nie był jakoś specjalnie brudny - sporo kurzu który osiadł na mokrym samochodzie. Wszystko pięknie domyte. Przeróbki wg pierwszego postu + 2 filce obuwnicze + czerwona końcówka.

 

Nie byłem optymistycznie nastawiony do przeróbek bo posiadałem kiedyś Glorię i z nią nie mogłem dojść do porozumienia. Tutaj od razu po pierwszym razie byłem zadowolony. Nie muszę też mówić o oszczędnościach :D

 

Jakoś w przyszły weekend postaram się coś nagrać i wrzucić na YT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przeróbce Marolexa, bez problemu poszło. Dałem 2 filce od mebli, piana VP ph neutral. Musze jeszcze pokombinować z filcami bo na moje oko, za szybko piana spływa z auta. Proporcje 40ml / 1L czyli tak jak prawie każdy. No nic trzeba dalej walczyć i uzyskać zadowalający efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HackerMan_1989, masz wszystko czego Ci potrzeba, 40 stron wątku, :thumbdown: chyba nie ma dla Ciebie ratunku. :lol: Nie rozumiem ludzi, wszystko łopatologicznie wytłumaczone łącznie ze zdjęciami, krok po kroku, a tu takie pytania, boję się myśleć, co będziecie pisać gdy do ręki weżniecie polerkę.

 

Może napiszę na swoim przykładzie, pierwsza modyfikacja poszła z czystej teorii faraona dwie rozmowy poprzez PW i pierwsza piana leciała, żadnych zdjęć, filmów i innych pomocy. Wiadomo do kombinacji filce/gąbka - ilość piany dochodziłem sam, bo jest to kombinacja indywidualna dla każdego rodzaju filcu czy gąbki. Jeżeli nie mogę dojść do ładu z tym filcem co mam, wyrzucam go i biorę inny rodzaj i próbuję dalej, nikt nie powiedział, że pierwszy filc jaki zastosujecie będzie idealny.

 

HackerMan_1989, wg mnie wina nie leży po stronie piany i filców, zmniejsz dziurkę w rurce, tzn obetnij to co masz wypalone i wypal nową mniejszą, jedną dziurkę w jednej ze ścianek rurki, nie na wylot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja długo walczyłem, ale się udało więc próbuj dalej. jeżeli dziurka jest poprawnie zrobiona, jest poprawne stężenie piany to tylko z filcami możesz kombinować. u mnie zadziałały dopiero krążki z gęstej gąbki - 3 załatwiły sprawę.

 

aha, u mnie przy zimniej wodzie leci mleko, przy ciepłej piana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla marolexa 1500 plus instrukcja jest krok po kroku - schody się robią przy większych bańkach ;] ale skoro 12l może pluć dobrze, to wierze że mój 5l też da się zmusić. Na razie jestem na etapie piany która trzyma się 2-3 minuty przy zimnej wodzie - jako że mam jeszcze ze 3l roztworu w bańce to wystawie je na mocne słońce przed następnym użyciem i licze że będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shmatan, 12l i 5l to moga byc dwie rozne bajki.

Zasada jest ta sama ale wyregulowac powietrze na rurce jest znacznie trudniej.

U mnie do opryskiwacza doszlo sporo modow zanim piana wyszla tak jak chcialem.

Mysle ze bylo warto. Dwa litry piany dwa pompowania( nawet nie do pelna)

Piana na calym aucie tzn karoseria, kola, nadkola(1500, 2000 tego nie potrafia 8-) ) i to

bardzo dokladnie.Teleskopowa lanca tez bardzo pomaga :P np na dachu kombiaka.

Jesli ktos ma wieksze auto lub myje jednoczesnie dwa samochody powinien sie skusic na wiekszy model opryskiwacza, lub fm50 a ta swoje kosztuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, ja obecnie z 1-1.5l gotowej "mieszaniny" (30-45ml czystej piany) bez dopompowywania robie spokojnie oprysk całego samochodu - tak że ogólnie to nie narzekam, a i taka piana mi wystarcza. Gdzieś wyczytałem że efektowność "sniegowej" piany nie idzie w parze z jej efektywnością, bo piana żeby działała ma być delikatnie mokra; u mnie jest, przy ciepłej mieszance myśle że 4 minuty wytrzyma a to też chyba wystarczająco ;]

 

Ale walczyć będę - chociażby dla zabawy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra po długich walkach z marilexem nareszcie leci piana. Tylko pojawił się problem bo piana jest sztywna ale wylatuje w takich nie równomiernych porcjach. Jak wyjmę filc to leci mleko ale równomiernie. A tak opropo jaką pianę polecacie która dobrze radzi sobie z brudem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shmatan, Dokladne pokrycie lakieru piana robi swoje, a jej gestosc mozna bez problemu regulowac :)

Lanca na wezu pozwala dotrzec w miejsca gdzie Gloria czy male Marolexy nie dotra :o -

nadkola czy dolne partie progow lub zderzakow :-].

 

 

myśle że 4 minuty wytrzyma a to też chyba wystarczająco ;]

To juz kazdy sam oceni widzac skutki pianowania na swoim samochodzie.

Zbyt wiele zmiennych zeby potwierdzic lub zaprzeczyc :)

 

HackerMan_1989, ostatnio na topie jest magifoam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już znienawidziłem swojego Marolexa, moje dlonie tym bardziej :( Dziurke zrobilem małą igłą do szycia,mam piane VP,testowalem juz gąbki od Janka i jakis cieniutki filc z pasmanterii,bo oczywiście nie mogę dorwać w swojej okolicy filcowych wkładek :zly: Chyba skonczy sie zakupem filcowych wkladek na alledrogo dzis w nocy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.