Skocz do zawartości

BMW coupe , przymarzanie drzwi do progu


venomGD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z bumerem , drzwi w coupe e46 przymarzają mi do progu , smarowanie wazeliną techniczną nic nie daje , smarowanie uszczelek sylikonem też nie. Szyba normalnie mi się otwiera/zamyka . Drzwi nie mają luzów nie osiadły. Ma ktoś jakieś pomysły ? Zna jakieś środki które mogłyby rozwiązać ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawdzałem krawędzie , jak się linia schodzi i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Czyścić też czyściłem,ale wezmę to pod uwagę. Auto nie było bite , kolega ma taki sam problem ze swoim, więc coś musi być na rzeczy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka ten temat byl poruszany na sporcie luknij tam!!ja w swoje wszystkie uszczelki mam zabezpieczone http://www.carvalet.pl/sklep1/product_i ... ucts_id=95 bo mi akurat zostalo troche i powiem Ci sa meaga natluszczone jak cos to polecam silikon w sprayu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sam ten temat poruszałem na bmw-sport hehe :P po za tym nie wiem czy wiesz ale uszczelki w coupe są dodatkowo podgrzewane, ale i tak je przesmarowałem wazeliną techniczną teraz.

 

[ Dodano: 13 Styczeń 2012, 13:19 ]

też podejrzewałem zamek , ale otwierając słychać jak działa , ten taki słupek się podnosi do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wazeliny technicznej polecam spróbować czegoś przeznaczonego do uszczelek. Ewentualnie może być dressing do opon.

 

U mnie był podobny problem(mam szyby bez ramek w subaru) po przesmarowaniu sonaxem do uszczelek. :oops: Na uszczelki nałożyłem Cquartz PERL i nie mam już tego problemu. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm

chyba wiem w czym problem -

wygogluj sobie temat przeciekacjace e46- ( nawiasem mowiac z takimi problemami spotkalem sie tez np w calej grupie VW)

przypuszczam ze efekt marzniecia masz dzieki nieszczelnej folii pod tapicerka na drzwiach

 

I SMIEM TWIERDZIC ZE KAZDEGO TO CZEKA - bo klej orginalnie jest tak polozony ze jest ok 1 cm ponizej krawedzi otworow w drzwiach i jak ta woda tam postoi zanim odparuje to wczesniej czy pozniej znajdzie sobie jakas nieszczelnosc -czy to mroz zadziala i juz :)

 

 

 

wrzuce tutaj to co napisałem na naszym lokalnym forum BMW w tym temacie

cytuje

 

 

Ludzi którzy projektowali ten samochod wymyslili tak kretynskie odprowadzenie wody z drzwi, ze woda cieknie do srodka na wykładziny

 

a dokładnie chodzi o to ze woda co zleci po szybie potem rozbija sie o rozne elememty i nawizla mate wygluszajaca ( taka szara gabke) ktora do okola jest wklejona takim czarnym ni to silikonem ni to guma

 

i teraz jak sie zrobi nieszczelnosc na tym silkonie to woda podcieka na wew strone drzwi potem na uszczelke i z grawitacja do auta

 

myslalem ze tylko ja mam taki problem ale po wpisaniu e46 przecieka na google otrzymujemuy bardzo duzo wynikow

 

ludzie to kleja szczelnie siilikonem

 

a ja mysle zrobic to zaklejajac na te technologiczne duze dziury folie i wypuscic ja dolem do wnetrza drzwi a potem dopiero strzelic gabke na szczelno choc w sumie chyba juz nie bedzie potrzebu bo woda sciekajaca po folii powinna trafic w efekcie juz do wlasciwych odpływów w drzwiach

 

Narazie auto mi sie suszy jak to zrobie to popstykam jakies fotki

 

a teraz rozwiazanie

 

 

 

No to zrobione test wodny wyszedl pozytywnie

tak jak pisalem wczesniej folia zaklejona w 3 otwory

to tego od nowa polozona warstwa kleju na gabke wygluszajaca

 

 

A i JEDEN BARDZO PRZYDATNY WNIOSEK:

 

Do stwierdzenia czy wlasnie tu jest problem wystarczy po umyciu lub deszczu otworzyc drzwi i popatrzec czy spod boczka na drzwiach nie wyplywaja jakies kropelki jak tak to juz wiadomo wszystko

 

 

8a936e2996174ee5.jpg

 

159475b5e3088965.jpg

 

ed74eebeda51d125.jpg

 

01d808b127ab86d6.jpg

 

7bbdf0f21220a704.jpg

 

 

 

 

POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.