Jump to content

Dmuchawa do liści


Evo

Recommended Posts

  • Administrator

Dobra, cierpliwość do ręczników mi się powoli kończy, pierwsze mycie po grubszej robocie, a po osuszaniu mam już drobne holo na aucie.....kompresor fajnie się sprawdza do osuszania, ale do tego potrzeba garażu, pomyślałem więc o dmuchawie do lisci która jest bardziej mobilna. Patent dość powszechny w US i UK , u nas jakoś nie bardzo.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia ? Polecane modele ? Parametry na które trzeba zwracać uwagę ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

http://www.polishedbliss.co.uk/acatalog/metro-vac-air-force-blaster.html

 

Ta fajna, tylko ta cena....no i dostępność. Ciekaw jestem jak się ma prędkość powietrza podawana przez producentów, np. tutaj 330mp/h :shock: czy 270km/h w tych tańszych z Allegro, do "typowego" osuszania po wizycie na bezdotyku ;)

Link to comment
Share on other sites

Używałem kiedyś. Hałas niemiłosierny, coś tam pomoże, ale idzie to baaardzo powoli, trochę żmudna praca. Zdecydowanie kompresor wygrywa, ale piszesz, że nie masz warunków. To taka dmuchawa z pewnością pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Lepiej dmuchawę bo odkurzacze ogólnie są słabe :P ja mam husqvarne w domu i nawet próbowałem zdmuchiwać wodę i działa ale jakoś mało kiedy jej używam w tym celi :P Ogólnie nie wiem czy się opłaca bo dobra dmuchawa to dość spory wydatek.

Link to comment
Share on other sites

A ja wielokrotnie widziałem jakieś urządzenie do osmuchiwania auta z taką długą i płaską koncówką na kilku relacjach z UK.....niestety nie potrafię tego odszukać i stwierdzić co to było :(

Link to comment
Share on other sites

To co ja widziałem miało koncówkę sięgającą połowy dachu a aucie w poprzek i dmuchało całą długością :dontknow:

Też widziałem na jakiejś relacji , wyglądało jak by w czarnej długiej rurce pod spodem były jakieś otwory które wydmuchując powietrze tworzyły kurtynę powietrzną która na całej długości rury spychała wodę.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.