Skocz do zawartości

ValetPRO Heavy Duty Carpet Clenaer


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Za przesłanie próbki do testów (o pojemności 1 litra ;)) dziękuję firmie Excede.

 

 

Bohaterem testu jest produkt ValetPRO Heavy Duty Carpet Clenaer, poniżej krótki opis zaczerpnięty ze strony importera.

 

 

Heavy%20Duty%20Carpet%20Cleaner%201l.jpg

 

Skuteczny, profesjonalny detergent zaprojektowany do użycia w ekstraktorach, jak i pracy ręcznej. Specjalnie opracowana formuła szybko penetruje i oddziela bród od włókna, dzięki czemu pranie jest znacznie szybsze i łatwiejsze. Prawdopodobnie jest to najszybciej działający preparat do prania tapicerki i dywanów na rynku.

Na mocne zabrudzenia.

 

Może być użyty do czyszczenia sztucznych włókien, szczególnie tapicerek samochodowych, dywanów i wykładzin na ścieżkach i ciągach komunikacyjnych.

Formuła przyśpieszająca osuszanie.

 

Rozcieńcz w ciepłej lub zimnej wodzie w stosunku 1:80, spryskaj czyszczoną powierzchnię, a następnie zbierz za pomocą ekstraktora. Upewnij się, że zebrałeś tak dużo ekstrakcji z czyszczonej powierzchni, jak to tylko możliwe, aby skrócić czas osuszania.

 

Jako pre-spray lub do punktowego usuwania plam użyj rozcieńczonego 1:10. Spryskaj zabrudzoną powierzchnię, przetrzyj i przepłucz pozostały płyn ekstraktorem.

 

Sprzęt na którym był testowany produkt to popularny Karcher Puzzi 200.

Obiekt testowy to fotele które zakupiłem do własnego auta. Stan jak widać na fotach, pranie im się przydało ;) Fotele były bardzo brudne i miały liczne plamy które powstały na skutek zmoczenia bardzo mocno zakurzonego materiału.

 

obraz038large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

obraz039large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

obraz040largen.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

obraz041large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

obraz042large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

obraz043large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

obraz044large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Po odkurzeniu foteli rozcieńczyłem produkt w stosunku 1:10 z ciepłą wodą i użyłem jak prepsray, roztwór został wtarty za pomocą szczotki.

 

obraz045large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

obraz047large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Następnym krokiem były rozcieńczenie produktu do maszyny ekstrakcyjnej w proporcji 1:80 czyli poszło około 100 ml na 8 litrów wody (ciepłej), w międzyczasie praspray działał na fotelach. Poniżej kilka zdjęć z procesu ekstrakcji.

 

obraz048large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz049large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

obraz050large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

obraz051large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

obraz052large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

I kilka zdjęć efektu końcowego

 

 

obraz053large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

obraz055large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

obraz059large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

obraz060large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Kilka słów na podsumowanie. Produkt jak najbardziej się sprawdził, udało mi się usunąć wszystkie plamy i doprowadzić fotele do stanu takiego jak chciałem czyli prawie idealnego. Zapach przyjemny, podczas natrysku dyszą lekko się spienia i nie przelewa się przez materiał czyli komfort pracy jak z profesjonalnym środkiem do pranie mechanicznego tekstyliów. Oczywiście chemią której używam na co dzień zrobiłbym to szybciej (wszystko zajęło mi około 40 minut) osiągając taki sam efekt, jednak nie każdego stać lub nie każdy potrzebuje kupować wiadra chemii na prywatny użytek. Tu heavy duty wydaje się być idealnym substytutem dającym efekt końcowy na wysokim poziomie, za rozsądną cenę możemy kupić litr produktu który w teorii powinien starczyć na 80 litrów roztworu roboczego.

 

Wybaczcie za słabą jakość zdjęć ale test był wykonany spontanicznie po rozpakowaniu przesyłki z fotelami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A czy po przetarciu już skończonego fotela białą szmatką pozostaje ona biała?

 

To już zależy od operatora maszyny, osobiście jestem w stanie to zrobić za pomocą tego produktu.

 

[ Dodano: 17 Grudzień 2011, 09:43 ]

A czy ktoś z testujących może napisać, czy jest jakaś wyraźna różnica między VP HDCC a zwykłym Interior APC, bo teoretycznie stężenia są takie same do ekstraktora i pre-spray-a. Ja używałem zwykłego VP APC i stosunkowo dobrze czyścił....

 

Osobiście nie testowałem tzn nie używałem tego APC w ekstraktorze. Odpowiem trochę na około. Jeśli ktoś produkuje produkt np pianę aktywną i produkt dedykowany do felg to co będzie lepsze do felg? Oczywiście, że środek dedykowany i tego się trzymajmy. Tak samo jest w tekstyliach. Produkt do tapicerki będzie lepszy niż środek ogólnego zastosowania ze względu na jego skład chemiczny. Różne już tu rzeczy na forum czytałem typu po co mi apc użyję rozcieńczonego dimera :shock: Uwierzcie mi Panowie na słowo to nie jest nabijanie kabzy producentowi. Jeśli coś ma swoje przeznaczenie to stosujmy produkty zgodnie z przeznaczeniem i przede wszystkim czytając instrukcję producentów. To się tyczy każdej chemii od wosków po środki czyszczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s.martino, ja uzywalem i daje rade

w opryskiwacza - dosc fajnie sie pieni, recznie dopralem tylna kanape, na ktorej zupelnie przypadkiem rozlalo sie piwo :) wszystkie plamy zeszly i zapach piwska tez nie byl wyczuwalny

spryskujesz i jedziesz szczoteczka :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwyjac, Szczerze powiedziawszy, to ja już bym nie radził, w oparciu o moje doświadczenia. Też mam Aquawelta i RAZ wyprałem nim fotele w busie. W sumie odnośnie samego prania poza sztywną rurką do odsysania nie miałem zastrzeżeń. Jednak pojawiło się trochę za dużo piany, mimo użycia eliminatora. No i masz, po tygodniu silnik padł. Na szczęście 4 lata gwarancji robią swoje i wymienili na nowy. Teraz już obchodzę ten odkurzacz szerokim łukiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanar a czy jest sens brania się za pranie tapicerki jeśli posiadam odkurzacz z funkcją prania ?? mam aquawelta z zelmera i on ma wszystkie zabawki do "ekstrakcji" tylko nie wiem czy da radę ?!

 

Nie znam tego sprzętu więc raczej nic nie doradzę ale kolega powyżej chyba trochę rozjaśnił sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cubstone a czego użyłeś do tego prania?

W moim odczuciu idiotyczne byłoby "tarcie szmatą" gdy w szafie stoi odkurzacz mający taką funkcję.

Wiadomo nie jest to puzzi, dżordż czy inny ekstraktor ale zawsze wypłucze a nie wetrze.

Ja proponuję zrobić tak, nie rzucaj się odrazu na fotele czy podsufitkę, weź sobie ten odkurzacz przepierz dywaniki (te welurowe ;) ) i będziesz miał mniej-więcej obraz tego czy Ty i maszyna dacie sobie radę czy potrzebujesz pomocy profesjonalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ostatnio ze znajomym praliśmy podsufitkę vp carpet cleanerem, auto po taxi, pełno plam, przebarwień od dymu papierosowego plus plamy krwi :shock: Produkt rozcieńczony tak jak w instrukcji: pre-spray 1:3 i do odkurzacza piorącego 1:80, najpierw spryskane plamy najcięższe, potem odczekanie kilku min i przejechanie całości odkurzaczem. Wszystko zaciągnięte po ok. 10 min. Efekt było lepiej niż zadowalający: wszystkie plamy puściły, podsufitka odzyskała swój pierwotny kolor. Dodam tylko, że przy plamach z krwi i smaru po spryskaniu pre-sprayem można było odrazu wyczyścić je mikrofibrą do stanu ''jak nowa'' :-] Bardzo fajny produkt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pytanie lamerskie, czy po zastosowaniu w odkurzaczu piorącym jako ekstrakcja , później należy jeszcze czystą wodą płukać czy tylko czekać aż wyschnie? w dotyku po wyschnięciu się nie "lepi" i plam nie widać ale wolę się upewnić , najwyżej jeszcze raz przepiorę, bo w taka pogodę na drugi dzień auto suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ValetPRO Heavy Duty Carpet Clenaer polecam jak najbardziej - prałem tapicerkę ręcznie na dwa razy, plamy i brzydkie zapachy zniknęły, wiadomo że to nie to samo co z wykorzystaniem odpowiedniego odkurzacza, ale efekt wywołał na mojej twarzy ogromne zdziwienie - wyprałem nim nawet stare poplamione z kawy, soków i jedzenia łóżko - teraz wygląda praktycznie jak nowe po czym wróciło ze strychu do mieszkania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Chciałbym podzielić się z Wami moimi testem środka do tapicerki od Valet pro. Moja babcia poprosiła mnie o wypranie fotelu, który nie był od roku prany.

 

Na fotelu było mocno wtopiona czekolada. Fotel potraktowałem Pre-sprayem 1:10 i później prałem w rozcieńczeniu 1:80 jak na etykiecie

 

Produkt jak najbardziej poradził sobie z fotelem babci. Pachnie taką świeżością. Najważniejsze że babcia jest zadowolona :)

 

2014-04-08%2010.01.37_zps1yo0yrmk.jpg

 

2014-04-08%2010.07.55_zps8wwr5x78.jpg

 

Kilka zdjec :D

 

Pozdawiam wszystkich :-)

 

2014-04-08%2010.01.21_zpshqrktkws.jpg

 

2014-04-08%2010.01.13_zpsctm04uzl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez jakis czas temu mialem mozliwosc wyprania ekstrakcja wykładziny podłogowej w mieszkaniu i z czystym sumieniem polecam. Różwniez w ubiegłym roku w wakacje wyprałem tapicerke w mojej M6 i efekt byl lepiej niz zadowalajacy. Jesli znajde zdjecia to dodam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.