Skocz do zawartości

Czy to APC?


sinner

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj szwędając się po swoim zakładzie pracy natknąłem się na dziwny baniak z płynem. Patrze i oczom nie wierzę. Jakiś płyn do mycia samochodów w wielkiej korporacji produkcji żywności. Widać że ludzie też tam mają uczucia i widać że chcą dbać o samochody lub Tiry jak domniemam. Ale przejdźmy do rzeczy:

Oto fotki:

 

dsc00191ub.jpg

 

dsc00188hw.jpg

 

dsc00189os.jpg

 

Pisze na tym środku że ciężkie zabrudzenia nadwozia samochodu czyścić w stężeniu 1:250 a normalne 1:500. Jeżeli chciałbym użyć tego do innych miejsc niż tylko maska, to w jakich stężeniach mam w ogóle do tego podchodzić?

Np: dywaniki w samochodzie, kokpit, alloysy? ITP? Orientuje się ktoś może w tym składzie chemicznym? I czy to napewno rodzaj apc?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem juz w innym temacie ale żadnego odzewu więc dołaczę się tutaj.

 

Kupiłem kilka miesięcy temu RM 81 Karchera do wyprania podsufiltki.

Zużyłem niewiele i zastanawiam się do czego mógłbym jeszcze tego użyć.

Jako APC ?

 

POdaję poniżej specyfikację produktu. Niech się ktoś wypowie kto zna się na no odczynach PH do czego można tego użyć a do czego nie.

 

Karcher środek chemiczny RM 81 2.5L, przeznaczony do zewnętrznego mycia pojazdów, plandek i silników

 

RM 81 ASF (Aktywny środek myjący, zasadowy, koncentrat)

 

Koncentrat aktywnego środka czyszczącego do wysokociśnieniowego mycia, łagodny dla materiałów, usuwa mocne zabrudzenia olejowe, tłuszczowe i mineralne. Do mycia pojazdów, plandek i silników. Czas działania 1-5min. Po umyciu dokładnie spłukać.

 

Właściwości:

uniwersalny środek do mycia ciśnieniowego

płynny, alkaliczny

usuwa oleje, smary, oraz zabrudzenia mineralne

skuteczny we wszystkich zakresach temperatury

łatwa separacja oleju od roztworu w procesie recyrkulacji

nie zawiera węglowodorów

nie zawiera fosforanów

wartość pH 12 - dla koncentratu

zółty płyn o świeżym zapachu

 

Jak go ew. rozcieńczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.