Skocz do zawartości

Numatic George cieknie dziwne objawy


maya

Rekomendowane odpowiedzi

Numatic George GVE370 co jakiś czas podczas pracy cieknie spod czarnego dekla. Kupiony jako nowy w tym roku, wyprał może 3 samochody, wlewana tylko woda destylowana.

cieknie.jpg

Zaznaczyłem miejsce na zdjęciu, tu i jeszcze centralnie z tyłu. Jak cieknie nic podczas prcy się nie zmienia zarówno ekstrakcja jak i zasysanie działa prawidłowo. Miał ktoś podobny problem ? Pompa się rozszczelniła ? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie spieniło się w środku za bardzo??

Może zasysa pianę?

Mimo że cieczy mało....

 

Bardzo często tak się zdarza, że sprzęt pianę zaciąga a przecież wody było mało ;) I potem pada turbina. Zwłaszcza jak się używa chemii w płynie, można zapobiegać używając środków przeciw spienianiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem prespraya carvalet niebieski a do ekstrakcji rm760 trzeba bardziej uważać, ale rm760 na początku też mocno się pieni, czy w pojemniku na brudną wodę musi być zawsze trochę wody ? czy można pracować jak jest tam pusto całkowicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% za bardzo spienił się detergent w zbiorniku - zrób mniejsze stężenie - chyba że jest to środek wysokopieniący - wtedy zmień środek:)

 

Przyczyną może być także:

- podczas nalewania wody do zbiornika, trochę się rozlało na prefiltrze z pływakiem i turbina zzasała

- podczas przenoszenia woda gdzieś chlapnęła do góry

- odkurzacz stał na nierównym podłożu (ale to chyba musiał by być przypadek ekstremalny:)

 

Zbiornik na brudną wodę może być pusty w czasie rozpoczęcia działania odkurzacza, nie ma to wpływu na jego pracę.

 

Tak jak pisałem wcześniej - 99% - piana w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się zdarzyło że woda górą wypłynęła a zbiornik prawie pusty - właśnie od wstrząsu i turbinka zaciągneła troche piany/wody .

 

 

To teraz pytanie ! czy można oddzielnie dokupić sam filtr ten z kulką ? ostatnio z mojego mi kulka uciekła i sturlała sie daleeko nawet nie zdążyłem dogonić ... a może da sie to czymś zastąpić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chyba padla mi pompa natryskowa w georgeu :/ wody nie podaje, natomiast podaje odglosy jak mlot wyburzeniowy. Spotkal sie ktos z takim problemem? Zostaje mi regeneracja/ nowa pompa, czy da sie cos ogarnac we wlasnym zakresie? To mialo byc pierwsze pranie, a odkurzacz jest juz po gwarancji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruby_RS, no cos tam ostatnio wspominales o rozbieraniu tego ustrojstwa ;) na razie oddycham gleboko i licze do 10, bo dywany mokre ;):mrgreen:

 

Edit:

No chlopaki! Jezeli tak zawsze wyglada serwis Numatica u poorboya, to brac i sie nie zastanawiac! Sprawa zalatwiona w pol godziny przez telefon, a gotow byl kolega przyjechac na ratunek, pomimo konca gwarancji. Na szczescie to bylo tylko zapowietrzenie/zastanie. Super podejscie do klienta, tak mozna robic interesy :good: Dziekuje serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.