Skocz do zawartości

Pasta do polerowania aluminium


yunivers

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie odnośnie nowej pasty AutoSol jest prawie dwa razy droższa i jest lepsza od tej tradycyjnej?

Używał ktoś jej już?

Do metalu:

http://allegro.pl/autosol-metal-polish- ... 96966.html

Do aluminium:

http://allegro.pl/autosol-aluminium-pol ... 96965.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snap, ręcznie bardzo dobrego efektu nie uzyskasz,wiem bo zajmuję się polerowaniem aluminium i ręcznie można tylko jaz na dwa tygodnie po myciu przepolerować aby zabezpieczyć alu :)

ale jeśli trzeba ją odświeżyć to papier 2500 lub włóknina i potem pasta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snap, po papierze bierzesz np. Mothers'a,Megsa albo AutoSol lub pp50 (ale to wyższa szkoła jazdy) można ręcznie ale najlepszy efekt uzyskasz maszynowo,dużo zależy też od stopu aluminium i wykonanej polerki np.felgi OZ lepiej się poleruje i efekt jest lepszy niż np.na Borbetach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja ze swojego doświadczenia moge jeszcze polecic te najmniejsze bawełniane krążki na wkrętarke czy też mini szlifierkę.

 

Dojdzie się tym wszędzie (np ramiona w szprychówkach) a praca krążkiem bawełnianym na sam koniec daje dużo fajniejszy efekt niż po samym filcu który jest dużo twardszy.

 

Reasumując - filc + autosol a pozniej sama wykończeniówka w postaci małej bawełny i Mag & aluminium polish od megsa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem okazji się nigdy pochwalić moimi pracami nad felgami ale ja do wykończenia używam megsa z wycofanej serii NXT dla mnie mega pasta do wykończenia na bawełnie lecz niestety jest bardzo ograniczony dostęp do tej pasty.

Bedę go zwoził w najbliższym czasie z wysp bo mój zapas się kończy ;)

 

[ Dodano: 14 Luty 2012, 21:32 ]

widziałem że na poprzedniej stronie właśnie o paście megsa mówicie ta pasta z nowej dostępnej u nas serii jest bardzo kiepska nadaje się do czyszczenia już wypolerowanego alu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się odnośnie pasty megsa.

Po polerce rantów papierami (kończąc na 2500 i mając idealnie białą i matową powierzchnię) Meguiars z nowej serii na krążku filcowym a następnie bawełnianym bardzo się spisał.

 

Na pewno nie jest to bardzo silna pasta taka jak pasty twarde ale maszynowo można uzyskać nią bardzo dobry efekt - porównywalny z Mothersem.

 

No chyba, że ktoś planuje zrobić lustro w oparciu o samą pastę, na porowatej powierzchni nie ruszonej papierami to wtedy rzeczywiście efekt może być mocno kiepski.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku nie sadzisz chyba że nie szlifuję papierami alu :P

Możliwe że jest to różnica wynikająca z różnicy samego ;) alu nie powiedziałem że jest zła ale stara była o wiele lepsza.

Ogólnie z polerowaniem alu jest więcej teori i mitów jak z nakładaniem wosku tak mi się wydaje każdy ma swoją technikę i każdy ma swoich fawortów plus do tego wchodzą bardzo ważne różnice w samym alu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.