Jump to content

Pasta do polerowania aluminium


yunivers

Recommended Posts

na zlocie tez od jednego magika słyszałem ze jeszcze lepsza byla pasta megsa ale w zielonym opakowaniu ale to chyba stara seria i juz nie do dostania

Na allegro można dostać bez problemu :)

Link to comment
Share on other sites

snap, ręcznie bardzo dobrego efektu nie uzyskasz,wiem bo zajmuję się polerowaniem aluminium i ręcznie można tylko jaz na dwa tygodnie po myciu przepolerować aby zabezpieczyć alu :)

ale jeśli trzeba ją odświeżyć to papier 2500 lub włóknina i potem pasta ;)

Link to comment
Share on other sites

snap, po papierze bierzesz np. Mothers'a,Megsa albo AutoSol lub pp50 (ale to wyższa szkoła jazdy) można ręcznie ale najlepszy efekt uzyskasz maszynowo,dużo zależy też od stopu aluminium i wykonanej polerki np.felgi OZ lepiej się poleruje i efekt jest lepszy niż np.na Borbetach :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja ze swojego doświadczenia moge jeszcze polecic te najmniejsze bawełniane krążki na wkrętarke czy też mini szlifierkę.

 

Dojdzie się tym wszędzie (np ramiona w szprychówkach) a praca krążkiem bawełnianym na sam koniec daje dużo fajniejszy efekt niż po samym filcu który jest dużo twardszy.

 

Reasumując - filc + autosol a pozniej sama wykończeniówka w postaci małej bawełny i Mag & aluminium polish od megsa.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

nie miałem okazji się nigdy pochwalić moimi pracami nad felgami ale ja do wykończenia używam megsa z wycofanej serii NXT dla mnie mega pasta do wykończenia na bawełnie lecz niestety jest bardzo ograniczony dostęp do tej pasty.

Bedę go zwoził w najbliższym czasie z wysp bo mój zapas się kończy ;)

 

[ Dodano: 14 Luty 2012, 21:32 ]

widziałem że na poprzedniej stronie właśnie o paście megsa mówicie ta pasta z nowej dostępnej u nas serii jest bardzo kiepska nadaje się do czyszczenia już wypolerowanego alu :)

Link to comment
Share on other sites

Nie zgodzę się odnośnie pasty megsa.

Po polerce rantów papierami (kończąc na 2500 i mając idealnie białą i matową powierzchnię) Meguiars z nowej serii na krążku filcowym a następnie bawełnianym bardzo się spisał.

 

Na pewno nie jest to bardzo silna pasta taka jak pasty twarde ale maszynowo można uzyskać nią bardzo dobry efekt - porównywalny z Mothersem.

 

No chyba, że ktoś planuje zrobić lustro w oparciu o samą pastę, na porowatej powierzchni nie ruszonej papierami to wtedy rzeczywiście efekt może być mocno kiepski.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Maćku nie sadzisz chyba że nie szlifuję papierami alu :P

Możliwe że jest to różnica wynikająca z różnicy samego ;) alu nie powiedziałem że jest zła ale stara była o wiele lepsza.

Ogólnie z polerowaniem alu jest więcej teori i mitów jak z nakładaniem wosku tak mi się wydaje każdy ma swoją technikę i każdy ma swoich fawortów plus do tego wchodzą bardzo ważne różnice w samym alu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.