Skocz do zawartości

Test uniwersalnej ściereczki Mikrofilament Evolon


adii

Rekomendowane odpowiedzi

Główne cechy produktu:
- znakomite właściwości czyszczące,
- wyjątkowa chłonność, nawet 400% swojej masy,
- wykonane z bardzo trwałego materiału,
- niepylące,
- nie pozostawiają smug,
- nie pozostawiają zadrapań,
- mogą być używane na sucho lub nawilżone,
- skład: 70% poliester, 30% poliamid
- gramatura: 100 g/m2,
- wymiary 40x40 cm.

 

Tak oto wygląda owa ściereczka:

 

img8209v.jpg

 

Moje spostrzeżenia:

-ściereczka jest płaska prawie jak kartka papieru

-nie pyli

-daje radę na sucho(bez detergentów) z śladami palców na szybie/lustrze

 

Jeżeli chodzi o maksymalną ilość wody jaką może wsiąknąć w siebie (bez kapania):

 

ściereczka Mikrofilament Evolon - ~50ml

dla porównania:

eurow shag - 300ml i jeszcze mu mało

niebieska płaska ścierka do szyb jan niezbędny - 50ml

mikrofibra tesco - 30ml

 

Tak więc do osuszania czegokolwiek sie nie nadaję, jej główną zaletą jest możliwośc czyszczenia szyb/okularów/obiektyw foto na sucho(pod warunkiem że nie jest to zaschnięte błoto). Radzi sobie całkiem nieżle.

 

ściereczka do szybek jana niezbędnego jest grubsza ale właściwości czyszczące są identyczne, różni się ceną (~8zł). Sugerowana cena ściereczki Evolon - 5.99zł

 

Do polerowania równierz można jej użyć, jednak ja wolę mięciutkiego puszystego eurowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sponsorem testu jest:

15a50a64d53e9fda.jpg

 

Opis:

Główne cechy produktu:

- znakomite właściwości czyszczące,

- wyjątkowa chłonność, nawet 400% swojej masy,

- wykonane z bardzo trwałego materiału,

- niepylące,

- nie pozostawiają smug,

- nie pozostawiają zadrapań,

- mogą być używane na sucho lub nawilżone,

- skład: 70% poliester, 30% poliamid

- gramatura: 100 g/m2,

- wymiary 40x40 cm.

 

Pierwsze wrażenie po otworzeniu listu? "a cóż to jest?!" :lol:

Ściereczka jest bardzo cienka na zdjęciu porównanie z Shiny Garage Plush Blue 40x40cm

 

daa7f9abfbbe342cmed.jpg

 

 

 

No to zaczynamy test!

POLEROWANIE:

Myjemy fragment maski i smarujemy sealantem: Nielsen Liquid Gold. Smarujemy grubo :-]

011a8ff59ed65b1dmed.jpg

odczekujemy i oplerowanie, niestety pogoda jest jaka jest (wilgotno) :thumbdown:

95d9a67640ef5646med.jpg

 

2ecb25d6e0452489med.jpg

 

Tutaj zdjęcie ściereczki po spolerowaniu:

77e227328fcc3cdbmed.jpg

 

wrażenia po polerowaniu? :o

śiereczka bardzo dobrze radzi sobie z polerowaniem, nie rozmazuje, nie pozostawia po sobie żadnych śladów!

Mycie szyb:

Do mycia szyb użyłem specyfik od shiny garage

b3c712dee68a6645med.jpg

 

2-3 strzały

 

5a30250c33ca93c8med.jpg

 

wycieramy

 

e030eec4f508e604med.jpg

 

cała szyba po

 

4aa59b5d27bfa474med.jpg

 

ściereczka po

 

93f45470834960femed.jpg

 

 

jak widać Mikrofilament Evolon bardzo dobrz poradził/poradziła :idea: sobie z myciem szyb, zero smug i bardzo przyjemna praca! :good:

 

 

 

 

Cena 5,99 zł/sztuka.

cena zbliżona do ceny niektórych mikrofibr

jednak jeżeli miałbym do wyboru mikrofibre a Mikrofilament Evolon do czyszczenia szyb i polerowania wziołbym Mikrofilament Evolon! Doskonale spełnia swoje zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłącze się do chłopaków ;)

Miałem przyjemność przetestować ściereczkę Mikrofilament Evolon

Pierwsze wrażenie po otwarciu przesyłki takie jak grabek246, co to jest ??

Jak widać jest ona bardzo cieniutka

 

p1012593.jpg

 

Jak narazie sprawdziłem jak się sprawdzi przy czyszczeniu szyb

 

zdjcie0413o.jpg

 

zdjcie0414p.jpg

 

zdjcie0416.jpg

 

Hmm jakie wrażenia, jak na ściereczkę za 5,99 to super, żadnych smug, ściereczka spełnia swe zadanie :good: jak dla mnie minus to trochę za mała chłonność, po umyciu paru szyb robi się jak zbyt mało chłonna żeby wytrzeć szybę z płynu do sucha.

Zobaczymy z czasem jak z trwałością tej ściereczki.

 

Polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również dostałem do testów ściereczkę evolon tylko, że żółtą.

Początkowe wrażenia jak wyżej u kolegów. Po pogodzeniu się z faktem, że to coś całkiem innego niż używane przez nas mikrofibry podjąłem próbę testu :D

Kilka zdjęć ściereczki oraz porównanie ze standardowa mikrofibrą. Różnica ogromna zarówno grubość jak i struktura ścierek.

img0077c.jpg

img00951c.jpg

img00871.jpg

Postanowiłem na początku przetrzeć na sucho szyby w aucie. Coś tam podziałała ta ściereczka ale niewiele, dlatego wspomogłem się płynem do szyb od autobrite.

Szyba przed:

img00881t.jpg

Szyba po przetarciu na sucho(na zdjęciu szyba przednia, tylnia szyba wyglądała tak samo)

img00901d.jpg

Szyby po przetarciu "na mokro" po płynie autobrite:

img01001l.jpg

img01011s.jpg

Po dwóch szybach ściereczka evolon wyglądała tak:

img01051c.jpg

Jutro sprawdze jak sobie radzi evolon przy pracy z quick detailerem.

Narazie mogę powiedzieć, że ściereczka ma bardzo mała chlonność i pozostawia lekkie smugi czasami. Ale przynajmniej nie pozostawia włosia jak niektóre mikrofibry. Do czyszczenia szyb za ta cene jak najbardziej ok. Spróbuję jeszcze jak będzie się zachowywać przy ścieraniu resztek dressingu z plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc i ja znalazłem wolną chwilkę i wykonałem swój test, który sponsorowany jest przez :

 

logo.jpg

 

Do testów dostałem żółtą ściereczkę Mikrofilament Evolon o gramaturze 130g/m2, pierwsza myśl była taka : "Heh żarty ? OK zobaczymy."

 

Jako porównanie na przeciw niej postawiłem najtańszą MF do szyb, firmy "no name" za 1,99 zł.

 

DSC_7042.JPG

 

DSC_7045.JPG

 

Jeszcze szybki rzut oka na strukturę:

 

Mikrofilament Evolon

 

DSC_7046.JPG

 

DSC_7047.JPG

 

No Name

 

DSC_7049.JPG

 

Do testu posłużyło mi lustro, na którym pozwoliłem się synowi "wyżyć", ale jego pierwsze wrażenie była takie "Co ten Tata do mnie prawi ? Zwariował. " :lol::lol:

 

DSC_7058.JPG

 

Ta abstrakcja to tłuste rączki po chrupkach z dodatkiem soku bananowego :D Taki mix. :kox:

 

W testach pomagał mi Glass Cleaner od VP:

 

DSC_7103.JPG

 

Tak więc każda połówka lustra dostała po dwa strzały z triggera i do dzieła. :ad:

 

DSC_7064.JPG

 

Prawa strona wyczyszczona Mikrofilament Evolon

 

DSC_7066.JPG

 

Lewa zaś MF firmy No Name.

 

DSC_7067.JPG

 

DSC_7071.JPG

 

Całości finalnie przetarłem jeszcze raz Mikrofilament Evolon

 

DSC_7078.JPG

 

Podsumowując Mikrofilament Evolon to bardzo dobra ściereczka, za którą był bym w stanie zapłacić te 6 złociszy. Co do pracy z nią, było bardzo "tępo" ale jest ona bardzo skuteczna, nie pyli, nie zostawia smug.

 

Co do MF No Name to widać że zostawiła smugi z lewej strony lustra, nie co pyliła, gołym okiem prawie tego niewidać, lecz pod lampą błyskową wyszło szydło z worka.

 

Całemu testowi przyglądała się moja małżonka, co ja tam przed tym lustrem wydziwiam z synem :D Na koniec oznajmiła mi że fajną ściereczkę jej załatwiłem do luster, i tyle ją widziałem. :lol::lol: Jeżeli ukażą się w sprzedaży na pewno żonce zamówię kilka.

 

Chciał bym podziękować autogrogeria.pl za możliwość przetestowania Mikrofilament Evolon.

 

Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie dodam jeszcze, że dziś przetarłem ściereczką evolon plastiki po dressingu i pracowało się średnio. owszem zebrała to co powinna ale kleiła się do plastików i pracowało mi się trudno z nią. U tworka widzę, że nie zostały żadne smugi u mnie niestety smug troszkę było na szybach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje dzisiejsze plany dotyczące ręcznego mycia auta i przy okazji przetestowania ściereczki Mikrofilament Evolon wzieły w łeb :/ z powodu padającego śniegu i temp. poniżej zera.

 

Moi szanowni koledzy w przeprowadzonych przez siebie testach dowiedli, że ściereczka dobrze sobie radzi z czyszczeniem, polerowaniem szyb i luster a średnio z dresingami więc ja postanowiłem zrobić inne porównanie. A mianowicie porównać "technicznie" dwie ściereczki.

Jako, że według dystrybutora ściereczka ma kosztować około 6 zł ja porównam ją z MF z Biedronki którą kupiłem za około 5 zł. Ściereczki mają prawie identyczny skład surowcowy: 70% poliester, 30% poliamid.

 

Więc do dzieła:

 

1- na początek porównanie grubości (puszystości) z lewej biedronkowa MF z prawej Mikrofilament Evolon

dscf0810kq.jpg

 

2- faktura materiału

dscf0811r.jpg

 

3 - wymiary

dscf0812l.jpg

 

4 - grubość

 

0,3mm !!! :shock: to tyle co trzy kartki papieru

dscf0813q.jpg

 

0,9mm

dscf0814.jpg

 

5 - waga

 

dscf0815y.jpg

 

dscf0816u.jpg

 

6 - chłonność

 

tarowanie wagi

dscf0819a.jpg

 

Mikrofilament Evolon

dscf0817i.jpg

 

biedronkowa MF

dscf0818i.jpg

 

Obie świerwczki były nowe i nie używane. Przed testem chłonności poleżały sobie około 10 minut w wodzie a następnie zostały wyciągnięte by skapał nadmiar wody. Gdy woda przestała kapać ściereczki zostały zważone.

 

 

Podsumowanie:

Podsumowania na razie brak.

Jak pogoda pozwoli wykonam praktyczny test ściereczki na moim aucie i wtedy zrobię apdejt i napiszemy podsumowanie.

 

Dziękuję

logo.jpg za możliwośc przeprowadzenia testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.