Skocz do zawartości

Meg's microfiber system


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tego używałem pod DA i powiem tak: SZKODA KASY :P To taki zestaw dla ostro początkujących. Podstawa to silne DA... Flex lub chociażby DAS PRO i dobry docisk. Takie same efekty (jak nie lepsze) uzyskamy za pomocą past menzerny i pierwszych lepszych gąbek.

 

Mój zestaw składał się:

 

Meguiar's DA Microfibrer Correction Compound

Meguiar's DA Microfibre Finishing Wax

Meguiar's DMC5 DA 5" Microfibre Cutting

Meguiar's DMF5 DA 5" Microfibre Finishing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może coś wiecej o tym, jakieś linki filmiki?

 

 

 

ja zastanawiam się nad moim pierwszym zestawem do zrobienia korekty na mojej dopiero co zakupionej mazdzie 6 copper red z 2008r.

Jako, że nie mam doświadczenia z polerkami, to chcę kupić DA i szukając zestawów znalazłem ten microfiber system.

Niby wszystko fajnie, ale nie podoba mi się, wszystko jest tak jakby zrobione, żeby działać tylko w tym zestawie.

Jak tak nad tym pomyślałem, to tak jakby dali UC i polishing pad i do tego cleaner wax i finishing pad, tylko za większą kasę...

 

Chyba po prostu kupie DAS, kilka padów i past w tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobas, właśnie to jest kolejna wada tego systemu-jest tylko jedna pasta.

Ja jestem prawie zdecydowany na zestaw DAS pro z padami sonus i pastami monzerna

http://www.cleanyourcar.co.uk/polishing ... d_677.html

cena jest taka sama jak tego systemu microfibre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie na mazdzie lakier wcale nie jest twardszy i tylko swirle chce usunąć...

 

jeszcze jeden filmik od meguiars

 

i jeszcze link do oceny niezależnego detailera:

 

 

 

KLIKEN

 

Ja poszedłem na całość i zamówiłem ten system w zestawie z DAS pro, małymi padami i kilkoma innymi pierdołami bo na święta mogę wykorzystać punkty z clean yeour car i wychodzi trochę taniej. Jak znajdę czas na zrobienie auta, to napiszę jak wyszło i postaram się zrobić fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Długo czekałem, żeby wypróbować ten zestaw, ale w końcu się udało.

Praca z tym microfiber system jest dziecinnie prosta, chyba nie da się tym narobić jakichkolwiek szkód.

Robiłem korektę mazdy 6GH z 2008r-lakier miękki, bardzo podatny na zarysowania, a że wcześniej tylko jeździło na myjnie automatyczne, to pokryte jest swirlami, a na dokładkę pośrednik chciał to zamaskować i.....narobił hologramów.

Korekta tak na 80% zajęła mi 15godzin.

Zestaw to dwie pasty: jedna do korekty, druga do finishu. Dla mnie ta pierwsza to coś jak solo system, a ta druga to taki cleaner wax.

Z pierwszą pastą producent zaleca 2-3 przejścia z większym dociskiem i 2-3 z mniejszym, ja jednak mimo miękkiego lakieru mojej mazdy musiałem robić więcej przejść.

praca z drugą to raczej maszynowe nakładanie wosku niż polerka.

Swirle i hologramy zniknęły, udało mi się usunąć część rys, te, które pozostały są mniej widoczne. Osiągnąłem ofekt, którego oczekiwałem.

podsumowując: fajny produkt dla takich amatorów jak ja, ale do twardszych lakierów trzeba czegoś mocniejszego.

 

Kilka fotek:

 

jedyne 50/50 jakie zrobiłem w celu pokazania, jak udało mi się usunąć ryski (bez lampy itd)

 

P1020968.JPG

 

P1020967.JPG

 

P1020970.JPG

 

P1020971.JPG

 

P1020978.JPG

 

P1020980.JPG

 

P1020984.JPG

 

P1020982.JPG

 

P1020983.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.