Skocz do zawartości

[test]autobrite clear vue


antonio3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich amatorow :)

Dzisiaj test autobrite clear vue. Próbkę otrzymałem od autofanatic za co bardzo dziękuję.

ClearVue.jpg

Na placu boju :)

zdjcie0614w.jpg

Kilka słów od producenta:

Jest to intensywny środek do czyszczenia powierzchni szklanych w pojazdach. Bezproblemowo usuwa wszystkie ślady po olejach oraz najcięższe zanieczyszczenia pozostawiając szyby czyste i niesamowicie przejrzyste. Idealny jako przygotowanie szyby pod Autobrite Repel.

Kolor: zielonkawy

Zapach: chemiczny, pierwsze skojarzenie zapach podobny do brilliance od nielsena

Konsystencja: i tu się zdziwiłem, w butelce płynna a po wylaniu na pad wygląda jak kisiel

Cena: 49zł

Dostępne pojemności: 500ml

Aplikacja: Przed użyciem porządnie wstrząsnąć. Nanieść niewielką ilość produktu na aplikator i rozpocząć nakładanie kolistymi ruchami o umiarkowanym nacisku. Rozprowadzać produkt dopóki nie zostanie nim pokryta cala szyba. Nadmiar wyschnie po upływie 3-5min, należy zetrzeć go za pomocą nawilżonego ręcznika z mikrofibry pozostawiając przejrzystą i wolną od smug powierzchnię.

Uwaga: Drażniący dla oczu i skóry. W przypadku kontaktu ze skórą przemyć dużą ilością wody. W razie kontaktu z oczami przemyć dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Używać rękawiczek i gogli ochronnych.

 

Zacznijmy :)

 

Środek aplikowałem gąbkowym aplikatorem. Polecam tri color na żółtej stronie(ja niestety nie posiadam). Taka średnia kropla clear vue wystarczy na małą szybę np. tylnią.

zdjcie0621f.jpg

Z czym musiał się zmierzyć środek? Brudy z dnia codziennego: waterspoty, tłuste plamki, zanieczyszczenia miejskie.

Zdjęcia baardzo marne ze wzgledu na brak sprzętu...

zdjcie0631r.jpg

zdjcie0632n.jpg

zdjcie0633.jpg

Zabrałem się do roboty i kolistymi ruchami bez zbędnego nacisku nałożyłem clear vue na szybę przednią jasnego groma.

zdjcie0635k.jpg

zdjcie0623e.jpg

zdjcie0624p.jpg

50/50 wypolerowane i oczekujące

zdjcie0625n.jpg

zdjcie0627.jpg

Efekty końcowe po przetarciu MF

zdjcie0651s.jpg

zdjcie0636.jpg

zdjcie0647.jpg

Środek nie jest pylący a jego spolerowanie to bajka. Całe brudy zostaja na mikrofibrze

zdjcie0645z.jpg

 

Wady: zapach mógłby być przyjemniejszy, mógłby chociaż troszkę usunąć drobne ryski :)

Zalety: nie pyli, łatwo się poleruje, poprostu dobrze czyści szyby z różnych uporczywych brudów

 

Podsumowanie: Jak dla mnie jest to ciekawy środek. Dobre uzupełnienie dla zwykłych płynów do czyszczenia szyb. Tego czego nie pozbędzie się płyn można usunąć dzięki clear vue. Bardzo dobrze poradził sobie z szybami. Oczywiście trzeba pamietać, żeby szybki umyć wcześniej a nie traktować tego środka jako zamiennik do czyszczenia często zapiaszczonych/zakurzonych szyb samochodowych. Zachęcam do dyskusji i pytań.

Pozdro antonio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio walczyłem z takimi kropkami po Poorboys Bug squash na szybie i trochę to trwało żeby usunąć a teraz będzie wiadomo czym się wspomagać w takiej sytuacji :good:

 

Dla mnie test jest :good:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nic nie pozostaje. Przecierasz fibrą i cały brud i reszty środka zostają na mf jak widać na zdjęciu. Co do polerowania to mogę powiedzieć, że polerujesz jak wosk, żadnych oporów. Szyba jest czysta wszystko usuwa.Przepraszam za jakość zdjęć ale na żywo efekt jest bardzo dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.