Jump to content

zaimpregnować czy poczekać?


dorian

Recommended Posts

Do czyszczenia jasnej skórzanej tapicerki zastosowałem preparat Soft Clean z Lederzentrum. Mniejsze zanieczyszczenia bardzo ładnie zeszły, jednak na siedzeniu kierowcy pozostało jeszcze parę zabrudzeń. Mam dwa pytania:

 

1. czy inwestować w Strong Cleaner z Lederzentrum i spróbować doczyścić tych kilka miejsc, czy może zmienić firmę (np. na Gliptone)

 

2. Instrukcja użycia preparatów podkreśla, że po czyszczeniu muszę bezwzględnie zaimpregnować skórę. Czy mam zaimpregnować nie doczyszczone jeszcze miejsca preparatem LV – Protector z Lederzentrum, który posiadam? Co bardziej prawdopodobne: czy utrwalę i zaimpregnuję zabrudzenia i potem ich w ogóle nie usunę, czy może czyszczona wcześniej i nie zaimpregnowana skóra natychmiast mi popęka i będzie się ścierać? Bo zanim kupię inny środek do czyszczenia, to przez tydzień lub dwa będę swoim samochodem jeździł. Co gorsze? :o

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor

Skóra aż tak delikatna nie jest. :)

 

Wklej zdjęcie zabrudzenia, które nie zeszło. Ocenię co da się zrobić.

 

Nie nakładaj środka konserwującego, bo ciężej Ci będzie usunąć brud.

 

Czyszczona wcześniej i nie zaimpregnowana skóra natychmiast mi popęka i będzie się ścierać?

 

Aby tak się stało musiał byś ten zabieg powtarzać kilkadziesiąt razy. Proces ten nie postępuje szybko. W meblach skutki złej konserwacji widać średnio po dopiero około dwóch latach.

Link to comment
Share on other sites

Dziś przed południem zająłem się dokładniej jednym z siedzeń. StrongCleaner poradził sobie naprawdę nieźle. Wydaje mi się, że drobne zabrudzenia, które pozostały, muszą pochodzic z jakiegoś kleju. Na razie poprzestanę na tym. Jest o niebo lepiej niż na początku. :good:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.