Skocz do zawartości

Wybielanie plastiku podczas prania


m1chal

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może zauważył taki problem podczas prania najczęsciej.

 

otóż ;)...

 

Gdy np. pierze się podsufitke to bardzo czesto ten płyn cieknie strużkami po plastikach, teoretycznie wyciera sie to prawie odrazu zeby wszytsko nie bylo mokre, ale tam gdzie płyn leciał sobie po plastiku stróżką tam zostaje plastik tak jakby czysty (nie wiem czy wybielony)

pozniej bardzo turdno to usunac jakims APC czy np tym samym preparatem co podsufitke

 

tak samo bardzo czesto to sie zdarza na boczkach... tak samo stróżki lecą, niby sie wyciera odrazu, ale widac ze sa jasniejsze ciut miejsca tam gdzie płyn płyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jaki płyn . Ważne , żeby nie dopuścić do efektu wodospadu ( Drążenia kanionów ) płynem na plastikach . Jeśli płyn czyszczący spływa stróżkami to należy przetrzeć element właśnie tym płynem . To podstawa czyszczenia plastików -równomiernie nanosić . preparat czyszczący . To takie 10 przykazań kosmetyki samochodowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 17 lat pracując w kosmetyce samochodowej próbowałem to i owo ... zasada jest jedna - nie dopuścić do zacieków . Czym lepszy płyn tym ambitniejsze smugi . Stockmeier poznałem w 1994 roku na praktykach . Ale dziś rozlewany w Polsce mi jakoś nie leży ... ale to jak zwykle subiektywizm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys uzywalem Karchera RM81ASF... sporadycznie to sie zdażało...

 

Później Valetpro Heavy Duty

 

a teraz Autobrite Carpet coś tam ;)

 

no i proszek karchera

 

hmm teoretycznie łatwo mowic zeby nie doprowadzać, ale nie zawsze sie da idelanie szybko wytrzec, co nieco zawsze cos tam zleci

 

 

a ostatnio mialem klienta, ktoremu ktos tam kiedys prał i mial masakryczne zacieki wszedzie... najgorzej, że mial na szybie czołowej-dość nowej... szyba umyta byla juz kilkanascie razy, wszytsko ładnie wyglada i nic nie widać, ale jak sie jedzie po ciemku i światła samochodu innego świecą to widać strasznie te stróżki.

 

niedawny przypadek seat ibiza, ktory na tylnej kanapie z tyłu miał metal goły pomalowany jakas czarną farba (zamaiast jakiegos materiału czy cos)

 

no i ta farba wyblakła tam gdzie pociekł płyn :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ostatnio mialem klienta, ktoremu ktos tam kiedys prał i mial masakryczne zacieki wszedzie... najgorzej, że mial na szybie czołowej-dość nowej... szyba umyta byla juz kilkanascie razy, wszytsko ładnie wyglada i nic nie widać, ale jak sie jedzie po ciemku i światła samochodu innego świecą to widać strasznie te stróżki.

 

Podepnę się z pytaniem jak usunąć takie ślady z zacytowanego fragmentu? też jest u mnie coś takiego, może nie tak strasznie ale jest. Meg's Glass Cleaner nie pomógł, APC PB 1:5 Clin też nie, może APC 1:1 :o ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale znam problem.Występuje on z większością płynów.

Rada jest dosyć prosta mianowicie plastiki sąsiadujące z podsufitką nalęży oczyścić przed praniem.To samo z boczkami na drzwiach,wstawki z materiałów należy zrobić po plastiku.

Jeśli zaciek już powstanie dobre efekty przynosi naniesienie środka w formie piany by wydłużyć jego czas reakcji.

Oczywiście można użyć większego stężenia w płynie i zacieki też wyprowadzisz.

Generalnie problem nie występuje po xx ilości ogarniętych aut.

 

[ Dodano: 25 Październik 2011, 10:09 ]

że mial na szybie czołowej-dość nowe

 

Cleaner do szyb ścierny na aplikator i heja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a tej farby z tyłu za siedzeniem, raczej nie da sie oczyścić z niczego bo i tak sama farba wyblaknie... wiec rozumie, że trzeba po prostu uważać i nie dopuścić do tego aby płyn tam spłynał po tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja... nie pomyślałem o tym :)

 

raz mi sie zdazylo takie cos i nałożylem na to PB NL :D i poki co jakos wyglada, ale nie wiem jak dlugo sie to tam utrzyma :)

 

aczkolwiek dobra rada :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Częsty problem , niezależnie od środka użytego do prania. Ja osobiście albo czyszczę dokładnie plastiki przed praniem i później je tylko odświeżam po praniu. Lub oklejam plastiki folią i taśmą, szczególnie kiedy mam klienta na szybkie pranie(bez czyszczenia plastików) zabiera to nie dużo czasu a efektem jest brak zacieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.