Jump to content

Czym usunąć stary Fluidol i Bitex?


Recommended Posts

Witam. W moim nowym nabytku ktoś w sposób inaczej inteligentny położył konserwację, tj. słupki oraz zakamarki po otwarciu drzi, klapy bagażnika i cała komora silnikowa są pokryte grubą warstwą Fluidolu. O ile rozumiem sens aplikacji tejże chemii w profile zamknięte o tyle za nic w świecie nie kumam czym kierował się ów fachura pryskając otwarte powierzchnie auta. Moje pytanie: czym to usunąc i w jaki sposób? Nitro tylko rozmazuje te mazidło i nie nadążam wycierać szmatką. To samo tyczy się Bitexu na rantach błotników. Proszę o jakieś konstruktywne rady. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

W tym przypadku użyj jakiegoś zmywacza sylikonowego lub rozpuszczalnika lakowego lub ekstrakcyjnego. Ja na swoim Tectylu ML (to coś podobne do Fluidolu) znalazłem, że usuwa się go rozpuszczalnikiem lakowym. Spokojnie usuniesz całe mazidło. Co do Bitex-u to nie wiem, bo to jest chyba baranek, a on może mieć inny skład.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.