Skocz do zawartości

K2Pro Alot


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam się ze swoim testem K2Pro Alot

Próbkę do testów otrzymałem od Car Clinique za co serdecznie dziękuję. Próbka była dobrze zabezpieczona dotarła sprawnie i szybko. ps. Macie fajną wizytówkę :P

Co o produkcie mówi sam producent? Sprawdźmy:)

Detergent alkaliczny o specyficznej recepturze do czyszczenia tradycyjnych felg stalowych oraz felg ze stopu lekkiego. Usuwa pozostałości wkładek hamulcowych oraz ogólnie brud w sposób łatwy i dokładny. Można go stosować także na silnie zabrudzony silnik oraz plandeki.

Uwaga:Nie używać produktu w stanie pierwotnym i nie poduszczać do długich czasów kontaktu roztworów z aluminium i stopami lekkimi. Nie natryskiwać stężonych roztworów na lakierowane powierzchnie.

Oto gwiazdor testu

sdc10520o.jpg

Cena: 1l za 17,49zł, 5l za 66zł

Rozcieńczenie: od 1:3 do 1:10

Zapach: Dla mnie alot ma zapach marcepanu

Kolor: Jasny wiśniowy

Konsystencja: Płyn

Sposób użycia:

Nanieść na czyszczoną powierzchnię i spłukać po 30 sekundach.Rozcieńczyć produkt wodą w stosunku 1:3 do 1:10. Nanieść równomiernie na obrzeża (felgi), odczekać pół minuty a następnie starannie opłukać pod ciśnieniem.

Wydajność: Dla mnie bardzo dobra. Do kompletu felg zużyłem niecałe 100ml gotowego roztworu.

To tyle informacji na temat produktu, przejdźmy do testu :)

Zobaczmy z czym musiał zmierzyć się K2Pro Alot. Tygodniowy kurz i lekki brud po codziennej jeździe po mieście...

sdc10485m.jpg

sdc10486f.jpg

sdc10487a.jpg

sdc10488o.jpg

sdc10489r.jpg

sdc10490.jpg

Ktoś by powiedział, że felgi czyste. Za chwilę mały film z brudem w roli głównej.

Na te lekkie zabrudzenia stworzyłem w swym garażowym laboratorium roztwór w stężeniu 1:10

sdc10484y.jpg

No to jedziemy z tym :)

Aplikacja produktu:

Na filmie aplikacja na felgę

Tutaj widać jak spływa brud

Działa alot działa :)

sdc10512o.jpg

sdc10494b.jpg

Pędzelkowanie, moje ulubione zajęcie:p

Przy pędzelkowaniu wytwarza się fajna piana i to mi się podoba

sdc10509z.jpg

sdc10521g.jpg

Opłukujemy felgę. Niestety tylko wodą z polewaczki gdzie ciśnienie znikome...

I na końcu felgi przetarłem do sucha:)

Felgi skończone poniżej efekty z działania K2Pro Alot

sdc10527m.jpg

sdc10529dp.jpg

sdc10530f.jpg

Ta felga nie była pędzelkowana. Nie ma czarów felga powinna być dobrze spłukana myjką ciśnieniową a Alot zaaplikowany opryskiwaczem ciśnieniowym jak pisze producent.

sdc10500z.jpg

sdc10504m.jpg

sdc10503c.jpg

Zalety:

+Cena

+Wydajność

+Zapach nie jest drażniący i nie przeszkadza w pracy

+Dobrze się pieni przy pędzelkowaniu

Wady:

-Szczerze nie zauważyłem

 

Podsumowanie testu:

Cóż mogę powiedzieć... Środek warty zainteresowania. Może być nawet alternatywą dla innych środków ze względu na swoją cenę i jak widać skuteczność. Wydajność też jest dla mnie dobra. Aplikacja nie sprawia żadnych problemów a zapach nie jest żadną barierą podczas pracy. Swoją drogą chyba zainteresuję się zestawem do felg wraz z opryskiwaczem:). Według mnie K2Pro Alot to dobry środek. Polecam!

 

Dziękuję za uwagę wszystkim mam nadzieję, że test jest ok i daje wam jakiś pogląd na ten środek.

 

Pozdro Antonio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do testu dostałem K2 Alot od Car Clinique za co wielkie dzięki ;)

 

Opis produktu:

NIESAMOWICIE SKUTECZNY

Oryginalna receptura zapewnia doskonałe czyszczenie kół oraz felg, zarówno stalowych jak i aluminiowych. ALOT usuwa brud osadzający się w wyniku ścierania klocków hamulcowych.

 

BEZPIECZNY DLA FELG STALOWYCH I ALUMINOWYCH:

Mimo iż, jest środkiem zasadowym usuwa brud równie skutecznie co produkty o PH kwasowym. Jest w pełni bezpieczny, ponieważ nie powoduje korozji w miejscu odprysków na felgach aluminiowych.

SZEROKIE ZASTOSOWANIE

 

ALOT może służyć nie tylko do czyszczenia felg. Działa tam gdzie inne prodkuty zawodzą. Idelanie sprawdza się jako produkt do mycia plandek, ram oraz podwozi.

ZASTOSOWANIE

 

W zależności od rodzaju zabrudzonej powierzchni, rozcieńczyć produkt z wodą w stosunku 1:3-1:10. Nanieść równomiernie na felgi, odczekać pół minuty, a następnie starannie spłukać strumieniem wysokiego ciśnienia. Mycie plandek opryskiem niskociśnieniowym 1:5 - 1:10

 

Test przeprowadziłem na felgach nie mytych ponad 2 tygodnie i nie woskowanych wcześniej. :-]

 

img0110je.jpg

 

img0113ii.jpg

 

img0115fvo.jpg

 

img0116g.jpg

 

Zamierzałem użyć 1:3, ale czytając opis, że produkt mimo, że jest zasadowy skuteczny jak kwasowy to użyłem 1:5. :P Po spryskaniu użyłem dodatkowo pędzelka.

 

img0118ly.jpg

 

img0119ta.jpg

 

img0120ou.jpg

 

img0121b.jpg

 

Tak wyglądały po spłukaniu, może nie idealnie, ale można napewno lepiej jakby dłużej pędzelkować.

 

img0126dh.jpg

 

img0124ds.jpg

 

img0125k.jpg

 

img0127js.jpg

 

img0128qd.jpg

 

img0129d.jpg

 

img0130wk.jpg

 

Jak dla mnie produkt bardzo dobry w stosunku do ceny. Osobiście z tanich mam porówanie z Tenzi En-Jee, który używam w stosunku 1:3 i po K2 Alot felgi lepiej są doczyszczone mimo, że bardziej rozcieczony, bo 1:5. Produkt posiada zapach jednak nie wiem do końca, czy to wiśnia czy marcepan tak jak koledzy wyżej pisali. :o Również używałem ValetPro Bilberry i jednak on ma lepszy zapach, ale tanie płyny do felg przeważnie śmierdzą, więc zapach K2 jest na +. Jeżeli ktoś używa płynów nie tylko z górnej półki, ale i takich ekonomicznych można śmiało kupić, sam kupię w miejsce Tenzi En-Jee. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeprowadziłem test Alot-a na ekstermalnie zabrudzonych stalowych felgach.

Zimowe koła nie myte ani w sezonie zimowym ani po zdjęciu z auta, tak też zabrudzone przeleżały cały sezon letni w worku.

Powiem szczerze, że Alot dał sobie znakomicie radę.

 

 

Jak widać sporo brudu na felgach.

41650959.jpg

93449684.jpg

67881770.jpg

77337535.jpg

 

Alot w pracy... proporcje 1:3

35643057.jpg

78045159.jpg

 

Koło spłukane ciepłą wodą (nie ciśnieniowo) i wytarte papierowymi ręcznikami.

38847150r.jpg

25574494.jpg

25549406.jpg

 

Jak widać Alot poradził sobie z całym brudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tak jak chcieliscie przeprowadzilem test na czym bardziej brudnym niz moje felgi w celu sprawdzenia skutecznosci k2pro alot ;)

felgi z kolpakami przed:

sdc10531b.jpg

sdc10533rj.jpg

sdc10534u.jpg

sdc10536s.jpg

nie bylo pedzelkowania. pozwolilem dzialac srodkowi i splukalem tylko woda z weza. stezenie bylo na oko 1:8 lub 1:9

po:

zdjcie0434m.jpg

zdjcie0435.jpg

zdjcie0438s.jpg

zdjcie0440j.jpg

zdjcie0441p.jpg

zdjcie0442o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.