Skocz do zawartości

ValetPro Cleaner Achilles Prep czy Cherry Glaze AIO


Baniek

ValetPro Cleaner Achilles Prep czy Cherry Glaze AIO?  

11 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako, że z cleanerami nie miałem jeszcze doczynienia, wcześniej tylko IPA i pozamiatane;)

Dużo czytałem na ich temat i oba bardzo dobre. Sam nie wiem który wybrać, może ktoś z Was z nimi pracował i może się wypowiedzieć który jest lepszy albo z którym się lepiej pracuje. Dodam, że użyć go chce na lakierze Zielona perła czyli potocznie kolor zielona butelka.

 

images?q=tbn:ANd9GcSpMHosuCJTUMmBx2qUJ2iTxMN-1XC4up2ULBSbjZ6oFxOkK-43

VS

valetpro_achilles_prep_cleaner.jpg

 

 

Ps. Mam nadzieje,że firma MXNOWICKI nie będzie mi miała za złe użycie zdjęć z ich sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden i drugi produkt jak dla mnie to :

 

Cherry :

 

+ efekt wizyalny

+ zapach

+ łatwość w aplikacji

 

Achilles :

 

+ jak na clinera bardzo ścierny

+ dobrze czyści

+ ochrona do trzech miesięcy (niby, jak dla mnie max 1 miesiąc)

 

osobiście wolę cherry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, Właśnie stoję przed wyborem cleanera. Skłaniałem się ku Achillesowi, ponieważ ostatnie zdjęcia "po" mi się bardzo podobały. Czy te produkty dzieli przepaść, jeżeli chodzi o efekt wizualny, bo właśnie na nim najbardziej mi zależy? Jak ustosunkowałbyś się do DJ LP na tle powyższych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Używacie tych cleanerów/AIO na DA czy rotacji? Tylko finishowe pady?

Myślę, że takie pytania mogą często padać w głowach forumowiczów "penetrujących" tutejsze zasoby...

 

Dokładnie Prezesie trafne spostrzeżenie :good: Ciągle mam dylemat rotacja czy DA??? Jeśli miałbym pewność, że na finiszowym padzie przy obrotach 700 na rotacji mogę nałożyć powyższe cleanery, wybór byłby łatwiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie pamiętam kiedy ostatnio robiłem cleaner ręcznie :D Co do zasady rotacja, ale nie każdy cleaner to lubi,np. z niewiadomych mi przyczyn wosk położyony na SV CF aplikowanym ręcznie siedzi dlużej niż na kładzionym maszynowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnicy w trwałości
Nie chodziło mi o trwałość,tylko o to ze maszynowo źle się nakłada HDC. Nie jest wydaje mi się do tego typu aplikacji stworzony.

Achillesa tez się ciężko nakłada maszynowo. Trzeba aplikować małe ilości i mieć trochę wprawy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rotacji pracuje się na nim banalnie o ile nie dostanie się nam pod pad kropla wody.

 

Minet ręcznie nakładając wychodzą takie jakby delikatne smugi widoczne na ciemnych lakierach które potem trzeba przejechać jeszcze raz fibrą, nie ma co się męczyć, dajesz miękki pad i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odp. Jednym postem zebrałem wszystkich weteranów z forum. :D Po niecałym roku machaniu łapami trzeba przejść na next level i znów się uczyć :kox: Wiem, że z DA mi byłoby łatwiej z miękkim lakierem Toyoty,ale chcę pójść przyszłościowo. Może z czasem się przyda rotacja do korekty.Nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do SRP to się zgodzę, super maskuje i jeżeli ktoś potrzebuje na szybkie ogarnięcie jest idealny. Widać że zostawia coś na lakierze. Zawsze go kładę maszyna DA. HDC też za każdym razem nakładałem DA i raz zdarzyło mi się mieć problemy żeby go wypolerować. Teraz zamówiłem AF Tripple i jestem bardzo ciekaw jak w porównaniu do bardzo lubianego przeze mnie ddjp daje radę.. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.