Skocz do zawartości

cały proces dla lakieru


Wielebny

Rekomendowane odpowiedzi

Czy każdy z was wykonuje cały proces odżywienia/pielęgnacji lakieru za każdym razem lub co jakiś czas chodzi mi dokładnie o:

-Mycie

-Glinkowanie

-Cleaner

-Glaze lub podobne

-Woskowanie

-Sealant

 

Ja osobiście wykonuje Mycie, Glinka, Cleaner, Wosk ,Wosk na mokro i efekt oczywiście jest odpowiedni ale nie wiem czy nie za bardzo idę na łatwiznę :o . Dodam ,że wszystko robię ręcznie bez maszyny :cry: . Auto to Mondeło srebrny metalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każdy z was wykonuje cały proces odżywienia/pielęgnacji lakieru za każdym razem lub co jakiś czas chodzi mi dokładnie o:

-Mycie

-Glinkowanie

-Cleaner

-Glaze lub podobne

-Woskowanie

-Sealant

 

Ja osobiście wykonuje Mycie, Glinka, Cleaner, Wosk ,Wosk na mokro i efekt oczywiście jest odpowiedni ale nie wiem czy nie za bardzo idę na łatwiznę :o . Dodam ,że wszystko robię ręcznie bez maszyny :cry: . Auto to Mondeło srebrny metalic

 

Wszystko zalezy od tego jaki efekt chcesz osiagnac...

Jak juz glinka to przydala by sie pozniej korekta zeby usunac slady glinkowania.

I najpiew sealant a pozniej wosk jak juz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz Glinka to przydala by sie pozniej korekta zeby usunac slady glinkowania.

Korekta po glinkowaniu ?

To złe glinkowanie było :-]

 

Zle glinkowanie? A jaka jest roznica miedzy dobrym a zlym?

Glinkowanie pozostawia slady (zalezy jeszcze oczywisie od lakieru) ktore pozniej trzeba usunac..

No niektorzy lubia je jeszcze "uktywac".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinkowanie pozostawia slady (zalezy jeszcze oczywisie od lakieru) ktore pozniej trzeba usunac..

 

Makki prawidłowo dobrana glinka i dużo lubrykantu sprawia, że nie ma żadnych śladów po glikowaniu.

Glinkowanie tez można spitolić :) i wnet trzeba poprawiać paścidełkami.

Są oczywiście glinki które z zasady są "mocne" i wnet nic nie uchroni przed rotacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki ja mówię o np Chemical Guys Hybrid V7-Optical Select-High Gloss Spray Sealant Detailer 473 ml wiec to chyba na wosk skoro tez jest jako detailer?

W przypadku Hybrid V7 to tak, na wosk.

BTW CG Hybrid V7 to sealant wannabe. Kiepska jest jego zywotnosc. Osobiscie uzywam reszte mojego V7 tylko jako QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki prawidłowo dobrana Glinka i dużo lubrykantu sprawia, że nie ma żadnych śladów po glikowaniu.

Glinkowanie tez można spitolić :) i wnet trzeba poprawiać paścidełkami.

Są oczywiście glinki które z zasady są "mocne" i wnet nic nie uchroni przed rotacją.

Ok, to moze zle sie wyrazilem.

Inaczej to ujme.

JA zawsze robie korekte czy to rotacja czy DA po glinkowaniu.

Uzywam glinek BH Soft i normal oraz CG aggressive, medium i mild. Do tego zawsze Optimum No Rinse jako lube.

Wydaje mi sie ze ta dyskusja to raczej temat morze..

Nawet jezeli zostanie wykonane porzadne mycie wstepne, usuniety zostanie asfalt+++ srodkami typu Nielsen Tar Rem, Tardis, TarX, Prickbort itp, pozniej osady metaliczne np IronX to zawsze pozostaje jeszcze cos tam do usuniecia.. Co np zbiera glinka. Im agresywniejsza glinka tym wieksze slady pozostawia. I ilosc i jakos luba nic cutaj nie do czynienia. Slady pozostaja przeciez od przeciagania glinki z syfem po lakierze..

Jak juz wczesniej napisalem, wszystko zalezy od twardosci powloki, stanu lakieru i tego co glinka ma zciagnac.

Wiec w wiekszosci przypadkow, nie wierze ze "prawidłowo dobrana glinka i dużo lubrykantu sprawia, że nie ma żadnych śladów po glikowaniu"

:acute::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.